Kosgebkredim

Yumurta Satarak Para Kazanmak

Yumurta Satarak Para Kazanmak

Tavuk yetiştiriciliği son dönemlerde popüler meslekler arasında gösterilmekte. Birbirinden farklı türden tavukları yetiştirerek sizde güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu işi isteyenler sadece tavuk yetiştirip satarak isterlerse sadece yumurta satarak yapabilirler. Yumurta Satarak Para Kazanmak isteyenler; en çok yumurta veren tavuk cinslerini belirleyerek bu işe başlamalıdır. Küçük bir alana sahip olanlar ister bu işi; ek iş olarak isterlerse tek iş olarak yapabilirler. Sizde küçük bir bahçeye veya tarlaya sahipseniz bu iş sayesinde çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Organik Yumurta Satarak Para Kazanın

Son dönemde insanların doğal olan ürünlere ilgisi giderek artmakta. İnternette, markette veya semt pazarlarında organik yumurta satanlara sıklıkla rastlamışınızdır. Gezen tavuk yumurtası, köy tavuğu yumurtası veya organik yumurta etiketleri sizin de dikkatinizi çekmiştir. Köy yumurtasına olan ilginin artması sonucu binlerce kişi bu işi yapmak için girişimlerde bulunmaya başladı. Bazıları ilk başlarda 15 veya 20 tavuk alarak bu işi denemekte ve ilerleyen zamanda tavuk sayısını artırmakta. Başlangıç olarak bu rakamların ideal olduğunu söylemek mümkün olmak ile birlikte; yüzlerce tavuk alarak bu işi yapanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Sizde sahip olduğunuz alana göre belirleyeceğiniz tavuk sayısı ile bu işe başlayabilir veya Yumurta Satarak Para Kazanmak adına bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yumurta Tavukçuluğu Nasıl Yapılır

Kullanım alanı oldukça fazla olan yumurta işi yapanların en büyük sıkıntısı pazarlama konusunda olmaktadır. Günde 15 veya 20 yumurta alan kişilerde bu sorun bulunmamaktadır. Bu kadar sayıdaki yumurtayı satmak zor değildir. Komşu, akraba veya arkadaş çevresine bu sayıdaki yumurtaları rahatlıkla satabilirsiniz. Türkiye ortalamasında ayda bir hane 30 adet civarında yumurta tüketmektedir. Buda ayda milyonlarca yumurta ihtiyacının olduğunu gösterir. Bunun dışında iş yerleri ve imalathanelerin ihtiyacı olan yumurtalardan hiç bahsetmek istemiyorum. Bu kadar çok yumurtanın tüketildiği bir dönemde bu ürünü satamamak yanlış pazar arayışının sonucu olarak açıklanabilir. Yetiştirdiğiniz tavukların yumurtalarını bu nedenle satmak aslında çok zor değildir. Önemli olan bu ürüne ihtiyacı olan kişileri belirlemek. Sizde doğru pazar araştırması yaparak; Yumurta Satarak Para Kazanmak adına girişimde bulunabilir ve sattığınız yumurtalar ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Yumurta satışı ile ne kadar kazanabileceğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler yumurta işi ne kadar kazandırır başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Tavuk İşi Yapmanın Maliyeti Ne Kadar

Yumurta Satarak Para Kazanmak isteyenlerin bir çoğu bu işe küçük sermayeler ile başlamaktadır. Alınacak olan tavuk sayısı ve kümes yapısına göre farklı sermaye gereksinimine ihtiyaç duyacaksınız. Arazisi veya bahçesi olmayanlar bu tür bir iş yapmak adına 500 metre kare ile 2.000 metre kare bir araziyi kiralayarak maliyeti düşürebilir. Bunun ile birlikte salma tavukçuluk mu kapalı alan tavukçuluk mu yapılacağına bağlı olarak farklı maliyetler çıkmaktadır. Bu neden ile yapılacak olan yumurta tavukçuluğunda en çok tercih edilen salma tavukçuluk olarak bilinir. Belirttiğimiz gibi bunun en çok tercih edilmesi bu sistemi kurmanın daha düşük fiyatlarla karşılanabilmesindendir. Bu nedenle 15.000 lira ile 50.000 lira arasında değişen sermaye miktarları ile bu tarz bir iş yapabilirsiniz. Sermaye sorunu olanlar ise bu iş için bankalardan kredi kullanabilir veya Tavukçuluk Hibe Desteklerinden yararlanabilirler.

Yumurta İşi İçin Verilen Devlet Destekleri

Bir çok alanda olduğu gibi tavukçuluk alanında da farklı hibe ve faizsiz kredi destekleri bulunmaktadır. İsteyenler bu desteklerden yararlanabilir ve kendi tavuk çiftliğini kurabilir. Bu destekler arasında en çok dikkat çekeni Genç Çiftçi desteği olarak söylenebilir. Bilindiği üzere 40 yaşının altındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hayvancılık yapmak adına bu destekten yararlanabilirler. Kırsal alanda tavukçuluk, tavuk yumurtası üretimi gibi işleri yapmak adına 30 bin lira geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Sizde isterseniz hemen buradan genç çiftçi kaydınızı oluşturarak  bu hibeye başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun ile birlikte özel ve devlet bankaları tarafından verilen Tavuk Yetiştiriciliği Kredisi imkanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bu krediler düşük faiz ve uzun vade imkanı ile verilmektedir. Sermaye gereksinimi ne şekilde karşılanırsa karşılansın Yumurta Satarak Para Kazanmak son dönemlerin en popüler işleri listesinde ilk sırayı almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Yusuf dedi ki:

    Yumurta satarak para kazanmak istiyorum ve bilecik te yasiyorum ama satacak yumurta bulamiyorum. Yumurta satimiyla ilgili bana yardimci olabilecek kisilerden yardim bekliyorum iyi gunler