Kosgebkredim

Virüs Kredisine Nasıl Başvurulur

Virüs Kredisine Nasıl Başvurulur

Bankaların vermiş olduğu 6 ay ödemesiz dönemi bulunan Virüs Kredisine Nasıl Başvurulur. Hangi bankalar virüs nedeni ile kredi vermektedir. Virüs kredi limiti ne kadar? Bankadan koronavirüs kredisi kullanmak isteyenlerde aranan şartlar nelerdir? Kimler virüs kredisi başvurusunda bulunabilir. Virüs nedeni ile verilen Devlet Destekli Esnaf Kredisi Şartları ve Faiz Oranları.

Virüs Nedeni İle Kredi Öteleme İşlemi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeni ile yeni ekonomik tedbir paketi açıklandı. Bu paket kapsamında esnaf ve bireysel müşterilere yeni ödemesiz dönemli kredi verilmek ile birlikte hali hazırda olan kredi taksitlerine de erteleme hakkı tanındı. Bireysel kredi, taşıt kredisi, konut kredisi ve kredi kartı taksitleri bu kapsamda değerlendirmeye tabidir. Başta Devlet bankaları olmaz üzere tüm özel bankalar bu imkandan yararlanmanız adına başvuru kabul etmektedir. Ödemekte olduğunuz krediler için herhangi bir neden belirtmeksizin erteleme yapma hakkına sahipsiniz.

İşletme ve bireysel tüm kredileriniz için bu ertelemeden yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz. 3 ay boyunca kredi ödemesiz dönem tanınmaktadır. Bankalar kredi miktarı ve kalan taksit sayısına göre belirli bir düzeyde faiz uygulamak ile birlikte uygulanan bu faiz ödemesini de kalan taksitlerinize eşit bir şekilde bölerek ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin herhangi bir banka şubesine gitmelerine gerek yok. İster İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden bu işlemi yapabilir ve gün içerisinde işlemini bitirebilir. Ekonomik tedbir kapsamında taksit ertelemenin yanında esnaf ve bireysel müşterilere bir de yeni kredi imkanı tanınmaktadır. Halk dilinde virüs kredisi olarak da adlandırılan bu krediye başvurmak isteyenlerin yapması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Halkbankası Virüs Kaynaklı Kredi İmkanı

Müşterilerinin hali hazırda olan kredi ödemeleri için 3 ay erteleme yapan Halk Bankası bunun ile birlikte virüs kredisi başvurusu almaya devam ediyor. % 0,49 gibi düşük bir faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemi bulunan bu kredi imkanından yararlananlar 36 ay vadeli olarak bu krediyi kullanabilirler. Bu kredi desteğinden yararlanmak isteyenler içn üst limit 10 Bin lira olarak belirlenmiştir. Aynı şartlar ile esnafımızın da kredi kullanması sağlanmakta olup esnaflar için verilen kredi miktarı ise 25 Bin Lira olarak belirlenmiştir. Bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunmak isteyen bireysel müşterilerin aylık gelirinin 5 Bin Liranın altında olması gerekmektedir. Halk Bankası 6 Ay Erteleme Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler buradan bankanın sayfasına geçerek başvurularını hemen yapabilirler.

Vakıflar Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu

Müşterilerine 6 ay ödemesiz kredi veren bir diğer banka olan Vakıfbank İnternet üzerinden bu krediye başvuru yapmanıza imkan tanımaktadır. 10 bin liraya kadar bireysel müşterilerin kredi kullanması imkan tanınmak  ile birlikte esnaflar 25 bin lira kredi alabilmektedir. Banka şubesine gitmeden hemen başvuru yapabileceğiniz bu kredi ile ihtiyacınız olan finansal desteği kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ödemesiz Dönemli Kredi Başvurusu

Bireysel müşterilerinin ve işletme sahiplerinin bu zor gününde kredi desteği vererek yanında olan bir diğer banka da Ziraat Bankası olarak dikkat çekmektedir. Diğer iki banka gibi hem bireysel hem ticari kredi imkanı bulunmaktadır. Virüs Kredisine Nasıl Başvurulur diye araştırma yapanlar Ziraat Bankası tarafından verilen bu krediye İnternet bankacılığı üzerinden hemen başvuruda bulunabilirler. Verilen bu kredinin faiz oranı ve ödeme tablosu aşağıda belirtilmiştir.

Ziraat Bankası Ödemesiz Dönemli Kredi Başvurusu

Korona Virüs Kredisi Veren Bankalar

Virüs Kredisine Nasıl Başvurulur diye araştırma yapanlar bu kredilerin hangi bankalar tarafından verildiğini araştırmaktadır. Bilindiği üzere Devlet desteği ile verilen bu tarz krediler Devlet Bankaları tarafından uygulanmaktadır. Her ne kadar kredi erteleme imkanı tüm bankalar tarafından uygulansa da bu kredi her banka tarafından verilmemektedir. Şuan itibari ile Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankası bu krediyi veren bankalar olarak bilinmektedir. Diğer bankaların bu krediyi vermesi halinde sizlere konu ile ilgili bilgiyi kosgebkredim.net aracılığı ile en kısa sürede bildireceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.