Kosgebkredim

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır

Son dönemde artan sigara fiyatları karşısında bir çok sigara bağımlısı tütün içmeye başladı. Buda binlerce kişinin sarma tütün diye tabir edilen iş yerlerine olan ilgisini artırmakta. Sarma tütün satan bir dükkan nasıl açılır. Kimler tütün dükkanı açabilir. Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır. Tütüncü dükkanı açmak serbest mi? Bu iş ne kadar kazandırır. Tütün satmak yasal mı? Bu ve buna benzer soruları soranlar için Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tütün Satmak Yasak mı?

Tütün ve tütün ürünlerine olan bağımlılık nedeni ile müşteri sıkıntısı bulunmayan bir sektör olarak bilinir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sigaraya gelen son zamlardan sonra binlerce kişi; sarma tütün diye belirtilen kaçak tütün ürünlerine giderek ilgi göstermekte. Açık tütün veya kaçak tütün olarak belirtilen tütün ürünlerinin satışını yapmanın yasak olduğunu belirtmek isterim. Bu tür ürünler herhangi bir vergiye sahip olmadığı veya kimler tarafından piyasa sokulduğu bilinmediği için; satışına da izin verilmemektedir. Bu nedenle bu tür ürün satmak için dükkan açmayı düşünenler iyi düşünmelidir. Tabi ki Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır diye araştırma yapanlar hemen bu işten vazgeçmesinler. Çünkü bandrollü diye bilinen ve satışına izin verilen kapalı ambalajlı tütün ürünlerini satabilirsiniz. Gerekli izin ve belgelere sahip olan kişiler bu tür tütün satışını yapmak adına tütüncü dükkanı açabilir.

Tütün İşi Ne Kadar Kazandırır

Son dönemde açık tütün satmak çok daha yaygın hale geldi. Neredeyse her köşe başında bir tütüncü dükkanı görmeniz mümkün. Tabi ki bunların neredeyse yarısı kaçan tütün ürünü sattığından dolayı yüksek maddi cezalar veya dükkanlarının kapatılması ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle bu işi yapmak isteyenlerin kesinlikle kaçak olan tütün ürünü değil; yasal olan veya kapalı ambalajda satılması gereken bandrollü tütünleri satması gerekir.

İnsanların bir çoğu tütün ürünlerinden sigara oluşturma konusunda sıkıntı yaşamakta veya bunun için vakit ayıramamaktadır. Bu nedenle bu sektörde giderek artan tütün sarma işi oldukça ilgi görmektedir. Son dönemde binlerce kişi sadece evlerinde tütün sarma işi yaparak para kazanmaya devam etmektedir. Sizde isterseniz evde tütün sarma işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Tütün Sarma İşi Yaparak Para Kazanın

Evde Tütün Sarma İşi Yaparak Para Kazanın

Tütün işi denildiği zaman ilk akla tütün satışı gelse de tütün sarma işi de bir çok kişinin para kazanmasına imkan tanımaktadır. Tütün kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan sarma işini belirli bir ücret karşılığında yaptırdığı bilinmektedir. Sizde bu işi yapabilirim diyorsanız belirli oranda kazanç elde edebilirsiniz. Bilindiği üzere tütünlerin boş makoranlara belirlenen miktarda konulmasından oluşan; bu işi yapan ev hanımları kendi harçlıklarını çıkartmak ile birlikte aile bütçelerine ciddi destekler vermektedir. Günde bir kaç saatinizi ayırarak sizde bu işi evinizde rahatlıkla yapabilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz. Başlangıçta biraz zor veya sıkıcı bir iş olarak görünen evde tütün sarma işi zamanla kolaylaşmakta ve eğlenceli bir hale gelmektedir. Karton başı ücretlendirmenin yapıldığı bu iş için ortalama bir karton sigara sararak 15 ile 25 lira arasında ücret verilmektedir. Günde 2 ile 5 kutu arasında tütün sarma işi yapan bir kişi ayda 1.500 lira ile 3.500 lira arasında bir gelir elde edebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.