Kosgebkredim

Solucan Gübresi İşi Yaparak Para Kazan

Solucan Gübresi İşi Yaparak Para Kazan

Solucan gübresi yetiştirerek para kazanmak isteyenlerin yapması gerekenler. Bu işe yeni başlayacak olanların nelere dikkat etmesi gerekmektedir? Ek iş olarak solucan gübresi işi yapılabilir mi? Kimler bu işi yapıyor? Solucan gübresi kaç para eder? Kimler solucan gübresi alır? Solucan gübresinin kilosu ne kadar? İyi bur solucan gübresi tesisi kurmak için gerekli olanlar nelerdir. Solucan gübresi ile ilgili merak ettiklerinizi araştırdık ve Solucan Gübresi İşi Yaparak Para Kazan başlığı ile sizlere sunuyoruz.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Son zamanlarda haberlerde sıklıkla rastladığımız solucan gübresi işi girişimcilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Ülkemizde binlerce girişimci bu işi yapmaya başlamış ve aralarından bazıları işlerini büyüterek büyük tesisler kurmuşlardır. Solucan gübresi işi yapmak isteyenler için olmazsa olmaz kırmızı kaliforniya solucanı nereden bulunur. Kaç liraya satılır gibi sorular aklımıza gelmektedir. Bilindiği üzere solucan gübresi bir çok alanda kullanılmaya başlamak ile birlikte genellikle doğal ürün yetiştiricilerinin tercih ettiği gübre olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca çiçek yetiştiricileri de son zamanlarda bu gübreyi sıklıkla kullanmaya başladı. Sizde ister tek başına bir iş olarak isterseniz de ek iş olarak solucan gübresi işi yaparak para kazanmak istiyorsanız bu konu hakkında iyi derecede bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bilindiği üzere bu tür hayvanlar ile ilde edilen ürünler her zaman zorlu ve uğraş verici olmaktadır. Solucan Gübresi İşi Yaparak Para Kazan mak isteyenlerin solucan temini, yetiştiricilik, solucan besini ve işleyiş hakkında ayrıntılı ilgi için eğitim alması tavsiye edilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işi yapmak isteyenlerin solucanların yapısı ve beslenmesi ile ilgili genel bilgilere sahip olduktan sonra bu işe ilk olarak 1 kg solucan ile başlamaları tavsiye edilmektedir. 1 kg kırmızı kaliforniya solucanı demek yaklaşık olarak 2 bin adet solucana denk gelmektedir. İlk başlamayanlar için bu sayının ideal olduğu belirtilmek ile birlikte yeterli yeri olanların bunun iki katına kadar çıkarmalarında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Solucan gübresi üretimi yapmak için temin ettiğiniz solucanlar ve bunların yetişmesi için gerekli olan malzemeler ve solucan yiyeceği olarak bilinen kompost bu işi yapmanız için gerekmektedir. Bu malzemeleri tamamlayanlar başlangıç aşamasında 30-40 cm derinliğinde plastik kaplar işinizi görecektir. Bu kaplara solucan ve hazırlamış olduğunuz kompostu belirli oran ve düzen içerisinde yerleştirmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız bu karışımların bitimi ile tekrar üst taraftan kompost ilavesi yapılarak solucanların bu besinleri yemesi ve solucan gübresi biriktirilmesi sağlanmaktadır.

Solucan Gübresi İşi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan gübresi yetiştirerek para kazanmak isteyenlerin tamamının başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir. Sonuçta bir canlının yaşamının sağlanması sonucunda üretim yapılan bu iş anlatıldığı kadar kolay olmamaktadır. Bu işe başlayarak kısa sürede vazgeçenler veya yapamayanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu nedenle bu işe başlamak isteyenlerin masraf yapmadan önce iyi araştırması hatta etrafında solucan gübresi yetiştiriciliği yapan varsa iletişime geçmesi yararına olacaktır. Bu tür ilk araştırmalar sonucunda küçük sermaye ile başlayabileceğiniz bu işi zamanla büyütüp çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Solucan gübresinin kilosu yaklaşık olarak 4 ile 5 kilo gibi yüksek bir fiyat aralığından satıldığı için yeteri kadar solucan gübresi yetiştirenler ciddi anlamda paralar kazanmaktadır. Bu arada bu işi yapanların aklına takılan bir soru da solucan gübresini nereye satarım korkusu oluşmaktadır. Üretimi sağlanan solucan gübrelerinin satışının tahmininizden daha kolay oyduğunu hatırlatmak isterim. Ülkemizde onlarca firma bu gübreyi alarak sizin para kazanmanızda aracılık yapmaktadır. Sizde bu tür firmalar ile iletişime geçerek ürettiğiniz gübreleri pazarlayabilir ve Solucan Gübresi İşi Yaparak Para Kazan.

Yorumlar
  1. akif dedi ki:

    son zamanlarda solucan gübresi üretmek üzerine araştırma yapıyorum ve bu işe girmeye karar verdim ama bana bu konuda yardımcı olabilecek firma ve kişilerden destek bekliyorum lütfen bana ulaşın