Kosgebkredim

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir konut satın almak isteyenlere kredi veren bankalar. Peşinatı olmayanlara ev kredisi veren bankalar. Konut kredisi kullanmak isteyenlerin ne kadar peşinatı olması gerekir. Konut kredisi faiz oranları. En düşük faiz oranlı konut kredisi veren banka hangisi. Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar. Konut kredisi kullanmak isteyenlerin başvuruda yanında olması gereken evraklar nelerdir? Evin tamamına kredi veren bankalar hangileri.

Peşinatı Olmayanlar Konut Kredisi Çekebilir mi?

Ev satın almak isteyenlerin büyük bir bölümü alacakları evin ödemesini yapabilmek adına bankalardan kredi kullanmaktadır. Konut kredisi adında verilen bu krediler uzun vadeli olduğu için oldukça cazip gelmektedir. Kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek sizde ev sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için belirli bir oranda peşinata sahip olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Kullanılacak olan kredinin limiti sizin peşinatınıza göre değişecektir. Bunun yanında kullanılacak olan ev kredisi taksit miktarı da değişkenlik gösterecektir. Bu neden ile konut kredisi başvurusunda bulunacak olanların elinde bulundurduğu peşinat büyük önem taşımaktadır. Tabi ki hiç peşinatı olmayanlar konut kredisi çekemez anlamına gelmez. Buna imkan veren bankalar da bulunmaktadır. Bu neden ile Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar hangileri. Peşinatı olmayanlar bankalardan nasıl konut kredisi çekebilir gibi soruların cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Evin Tamamına Konut Kredisi Kullanmak

Ev satın almak ve uzun vadede kira öder gibi taksit ödeyerek konut sahibi olmak isteyenler. Bankaların vermiş olduğu konut kredileri ile hayallerine kavuşabilirler. Bilindiği üzere herhangi bir kredi (konut,taşıt, ihtiyaç) kullanmak isteyenlerden banka belirli şartları yerine getirmesini istemektedir. Bunlar gelir durumu ve gelir durumuna uygun ödeme planı olarak öne çıkar. Bankalardan herhangi bir neden ile kredi kullanımı kapalı olmayanlar bu iki önemli hususa göre kredi talebinde bulunabilir. Sabit ve düzenli bir gelire sahip olanlar bankalardan maaşı oranına göre kredi kullanabilir. Bilindiği üzere maaşının yarısı kadar ödeme planlı kredi tahsisi yapılmaktadır. Aylık 5 Bin Lira geliri olan bir kişi konut kredisi taksitlerinin aylık 2.500 TL yi geçmemesi gerekmektedir. Bunun yanında kullanılacak olan konutun değerinin % 80 ine kadar kredi verilmektedir. Yani 300 Bin Liralık bir konut için kullanılabilecek kredi limiti 240 Bin Liradır.

Yukarıda belirttiğimiz ev kredisi kullanımı normal şartlar altında herkese verilen kredi olarak bilinir. Bunu esnetmek veya genişletmenin bir kaç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak sizde kullanacağınız konut kredisi miktarını artırabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapılan veya tercih edilen yöntem ek gelir göstermek olarak bilinir. Satın alacağınız evin dışında başka bir taşınmaza sahipseniz bunu gelir olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz herhangi bir taşınmazı ipotek ettirerek daha yüksek miktarda kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Evin Değerini Yüksek Göstererek Daha Fazla Kredi Kullanmak

Sabit gelirinin yanında ekstra bir gelire sahip olmayanlar ile herhangi bir tapulu gayrimenkul sahibi olmayanlar nasıl daha fazla konut kredisi çekebilir? Almak istediği ev için hiç peşinatı olmayanlar, evin tamamına kredi kullanmak isteyenlerin son bir şansı da ekspertiz değerinin yüksek belirlenmesini talep ederler. Bilindiği üzere Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar kredi verecekleri zaman bağımsız çalışan ekspertizlerin vereceği rapora göre hareket ederler. Ekspertizlerin belirlemiş olduğu evin değeri kullanılacak olan kredi miktarına doğrudan etki etmektedir. Bu neden ile almak istediğiniz evin değerinin ekspertiz tarafından yüksek belirlenmesini talep edebilirsiniz.

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Banka

Bilindiği üzere Ülkemizdeki konut satışlarının artırılması adına Özellikle Devlet bankaları konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulamaktadır. % 0,99 olarak belirlenen faiz oranlarını Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası vermektedir. Bunun yanında banka ile müteahhit firma arasında yapılan anlaşmalar gereğince bu faiz oranı  % 0,78 e kadar düşmektedir. Belirlenen bu faiz oranından yararlanmak isteyenlerin banka ile sözleşme imzalayan firmalardan ev satın alması gerekmektedir. Aradaki faiz farkı anlaşma yapan firma tarafından sizin adınıza ödenmektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin bulundukları bölgedeki banka şubelerine giderek anlaşma yaptıkları inşaat firmalarının listesini alabilir ve bu firmalar ile iletişime geçebilirler.

Yorumlar
  1. ZEKİ dedi ki:

    montaj işleri mandal üçlü piriz anahtarlık kalem vesayre montalı işleri veya paketleme işleri arıyorum acil