Kosgebkredim

Para Kazanmak İçin Dua

Para Kazanmak İçin Dua

Kutsal olanla kusurlu olan arasında kurulan iletişime denilen dua her inançlı insanın büyük önem verdiği bir ibadettir. İnsanların olanlar karşısında kendisini eksiz hissettiğinde veya yapacak bir şeyi kalmadığında dua etmesi kadar doğal bir olay yoktur. Özellikle maddi anlamda sıkıntı yaşayanlar kendilerini çaresiz hissettiklerinde dua ederler. Bu ve buna benzer olaylarda en etkili para kazanma duası nedir? Hangi dua hemen para kazanmak adına daha etkilidir gibi sorular cevap aramaktadır. Para Kazanmak İçin Dua etmek isteyenler aşağıda belirtilen duayı gün içerisinde defalarca okuyabilirler. Para kazandıran dua olarak bilinen bereket duaları bu konuda insanlar tarafından en sık edilen dua olarak bilinmektedir.

Bereket Artıran Dua

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kutsal olandan istekte bulunmak veya bulunduğu durumdan biran önce kurtulmak için dua etmek bütün dinlerde vardır. İnsanın aciz bir varlık olduğunu hatırlayarak yaratıcısından dilek ve talepte bulunması gayet doğal bir olaydır. Para Kazanmak İçin Dua etmek isteyenlerde istedikleri zaman Allaha dua edebilir ve bunu farklı yöntemlerde yapabilirler. İnsanların Allah’tan bir şey istemesi için yaptığı duanın sadece Arapça olarak yapılması gerekmemektedir. İnsan kendisini en iyi nasıl ifade edebiliyorsa o şekilde de dua edebilir. Fakat duanın daha kutsal bir hale gelmesi veya daha farklı nedenler ile edilen dualarda Kuran ayetlerine yer verilebilir. Özellikle Peygamberimizin ettiği gibi dua etmek bir çok Müslümanın tercih ettiği dua şeklidir. Dua ayetleri veya Peygamberimizin ettiği dualar bu neden ile oldukça merak edilmekte ve bir çok kişi tarafından öğrenilmek istenmektedir.

İnsanların bir çoğu evinin giriş kapısına astığı veya ezberlediği bereket duası (karınca duası) bu konuda en çok edilen dua olarak bilinmektedir. Aşağıda verilen bu duayı isteyenler Arapça veya Türkçe anlamını okuyarak dua edebilirler.

bereket duası

Yukarıda belirtilen bereket duasının Türkçe anlamını okuyarak dua etmek isteyenler için duasının Türkçe anlamını vermek istiyorum. 

bereketi artıran dua

Çok Para Kazanmak İçin Edilen Dua

Para kazanmak ve rahat bir hayat yaşamak herkesin hayalidir. Tabi ki bu hayale ulaşmak için öncelikli olarak çalışmak yapılması gerekenleri yapmak gerekir. Sadece dua ederek bir şey elde etmek pek mümkün görülmemektedir. İnsanların elinden geleni yapmaları ve gerisini Allah’a bırakmaları gerekmektedir. İnsanların daha fazla kazanmaları için yaptıkları dualarda kazanacakları paranın bereketli olmasını sevdiklerinin ve diğer Müslümanlar içinde dua etmesi makbuldür. Bu neden ile yapılacak olan duaların sadece kendisi için değil başkaları içinde olması kabul görmesi bakımından daha etkili olduğu belirtilmiştir.

İnsanların halini Allah’a anlatıp istekte bulunması oldukça önemlidir. Manevi bir rahatlama olarak bilinen dua etmek Peygamberimizden bize gelen bir sünnettir. Ayrıca Peygamberimiz bazı dualarını sahabeler ile paylaşmış ve günümüze kadar gelmiştir. Sizde aşağıda Peygamberimizin yapmış olduğu duayı ezberleyerek sıklıkla yapabilirsiniz. Para Kazanmak İçin Dua etmek isteyenler isterlerse sadece Türkçe dua ederek yaratıcıdan dilekte bulunabilir.

Allah’ım Üzüntülerimden ve Sıkıntılarımdan sana sığınırım. Acizlikten ve Tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve Cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten sana sığınırım. Acizlikten sana sığınırım. Düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.