Kosgebkredim

Organik Gıda Dükkanı Açmak

Organik Gıda Dükkanı Açmak

Kendi adına yeni bir iş yeri açmak isteyenlere alternatif iş fikirleri dahilinde; Organik Gıda Dükkanı Açmak çok cazip gelmekte. Son dönemde organik ürünlere olan ilginin artması bu sektörde ihtiyaçlara neden olmaktadır. Sizde yeni bir iş kurmak adına ne yapacağınıza karar veremiyorsanız; bu işi araştırabilirsiniz. Düşük sermayeli iş fikirleri arasında ilk sırayı alan; Organik Gıda Dükkanı Açmak çok kazançlı bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu işi yapmak isteyenlere verilen teşvik ve destekler ile gerekli olan sermayeyi temin edebilirsiniz.

Organik Tarım Ürünü Satmak

Her geçen gün doğallıktan uzaklaşan gıda sektörü son dönemde; organik tarım ürünlerine ilginin artmasına neden oldu. Yeni nesil özellikle çocuklarının dengeli ve sağlıklı beslenmeleri adına yediklerine büyük önem vermekte. Doğal yani organik olarak yetiştirilen tarım ürünlerine bu nedenle büyük bir ilgi patlaması yaşanmakta. Buda yeni bir iş fırsatı arayanlar için büyük avantajlar sunmakta. Sizde küçük bir dükkanda ne iş yapabilirim diye araştırma yapıyorsanız; bu iş aradığınız iş olabilir. Doğal olarak yetiştirilen tarım ürünlerinin satışını yaparak sizde kısa sürede; çok para kazanan bir iş yerine sahip olabilirsiniz.

Doğal Ürün Satışı Yapmak Çok Kazandırıyor

Bulunduğunuz bölgede küçük bir dükkanda ticaret yapmak isteyenler için önerilen; Organik Gıda Dükkanı Açmak oldukça mantıklıdır. Bu işi yapmak isteyenlerin büyük sermayelere ihtiyacı bulunmamaktadır. Düşük sermaye ile bu işe rahatlıkla başlanabileceği gibi yeni iş kurmak isteyenlere verilen desteklere de başvuruda bulunabilir. Özellikle Kosgeb Girişimcilik Destekleri bu alanda en çok tercih edilen desteklerin başında gelmektedir. İş kurmak için verilen bu hibelere sizde başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede sermaye gereksinimlerini hibe veya faizsiz krediler ile karşılayabilirsiniz. Sizde bu işi yapmak için gerekli olan sermayeye sahip değilseniz verilen 65 bin liralık hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde bu konu ile ayrıntılı bilgi verdiğimiz; KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR  başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Ürünü Satmak Daha Kazançlı

Neredeyse her mahalle başında bulunan ve organik ürün satışı yapan yerlerin bir çoğu kendi ürettikleri organik ürünleri satmakta. Sizin de eğer bu konuda bir imkanınız varsa satmak istediğiniz tarım ürünlerini kendiniz yetiştirebilirsiniz. Bu tür dükkanlarda satılan ürünler sebze, meyve türünden olabileceği gibi hayvansal ürünlerden de oluşabilir. Bunlara en iyi örnek ise doğal olarak elde edilen bal veya arı ürünleri dükkanı olarak dikkat çeker.

Organik olarak yetiştirilen Tavuk veya Tavuk ürünleri de oldukça fazla ilgi görmektedir. Salma tavukçuluk olarak bilinen organik tavukçuluk ile elde edilen yumurtalara büyük ilgi gösterilmektedir. Bununla birlikte isteyenler bu ürünleri temin edip sadece satışını yapacakları gibi isteyenler ise kendileri bu tür ürünlerin yetiştirilmesini sağlayıp daha fazla kazanabilir. Sizde bu iki yöntemden istediğinizi yaparak Organik Gıda Dükkanı Açmak adına bir girişimde bulunabilirsiniz.

Doğal Ev Ürünleri Satmak

Yukarıda belirttiğimiz organik ürünler sadece bunlardan ibaret değildir. Son dönemde ev hanımlarının doğal yöntemler ile yaptığı reçel, salça, kesme makarna, yufka , tarhana vb. ürünlerde bu tür yerlerde satılmakta. Sizde bu tür ürünleri yapabilir veya yapanlar ile iletişime geçebilirseniz bu tür ürünleri de satabilirsiniz. Organik Gıda Dükkanı Açmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz bu tür ürünlerin hepsi veya bir kaç türünü satarak güzel paralar kazanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
  1. ömer dedi ki:

    organik gıda satış dükkanı açıp işletmek istiyorum bunun için yapmam gereklenlerde ilgili bilgi verebilecek kişilerle iletişime geçmek istiyorum