Kosgebkredim

Ne İş Yapsam Para Kazanırım

Ne İş Yapsam Para Kazanırım

Yaptığı işten keyif alamayanlar veya yaptığı işten istediği kadar para kazanamayanlar; Ne İş Yapsam Para Kazanırım sorusunu kendilerine sıklıkla sorarlar. Ticari bir faaliyette bulunmak veya bir dükkan açmak bir çok kişinin hayalidir. Fakat yanlış alınan kararlar veya yanlış iş tercihleri bazı durumlarda büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bundan dolayı ne iş yapmak istediğinizin veya hangi işlere uygun olduğunuzun iyi belirlenmesi gerekir. Alınacak olan kararlar hayatınızın bütününe etki edecektir.

Bir iş yeri açmak veya ticari faaliyette bulunmak isteyenlerin bir takım değerlendirmeleri doğru yapması gerekir. Hangi işi nerede ve ne zaman yapılacağına karar vermek oldukça zordur. Ünlü veya zengin iş adamlarının başarı hikayelerinde bunun ne kadar önemli olduğu vurgulanmaktadır. Başarının altın kuraları olarak; doğru tercih ve doğru zamanlama kritik bir görev üstlenmektedir. Ne kadar parlak bir iş fikrine sahip olursanız olun öncelikli olarak bu iki kural başarıyı elde etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle Ne İş Yapsam Para Kazanırım sorusunu bu açıdan değerlendirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Para Kazandıran İşler Nelerdir

Para kazanmak hatta çok para kazanmak adına bir takım işlere başvurduğumuz olmuştur. Bunların bazıları planladığımız gibi yürümemekte veya hesapladığımız paraları kazanamamaktayız. Bunun birden çok nedeni olabilmektedir. Yanlış tercihler, yanlış zamanlama gibi kritik hataların yanında; işin yapılan bölge ile uyumsuz olması, kişinin yaptığı iş ile ilgili gerekli şartları taşımaması gibi birçok nedeni sıralanabilir.

Aynı işi yapan farklı kişiler arasındaki farklı kazanç miktarları yapılan iş ile ilgili bir takım doğru ve yanlışların olduğunu kanıtlar niteliktedir. Yapılan doğru veya yanlışlar aynı işin bir kişiye para kazandırdığı bir kişiye de kazandırmadığı görülür. Bu nedenle para kazanmak; yapılan işe direkt bağlı olmamak ile birlikte doğru yapılması ile alakalıdır. Para kazandıran işler olarak İnternet üzerinden belirtilen onlarca iş modeli bulunduğunu hepimiz bilmekteyiz. Az öncede belirttiğimiz üzere bu işlerin herkese para kazandırma imkanın bulunmadığını belirtmek isterim.

Nasıl Para Kazanılır?

Nasıl para kazanılır veya nasıl daha çok para kazanılır soruları en sık sorulan soruların başında gelir. Özellikle aldığı maaş veya kazandığı para ile mutlu olmayanlar bunun cevabını sıklıkla ararlar. Kimileri yeni bir girişim adına kimileri de çok fazla kazanmak ve çok zengin olmak adına farklı işlere yönelebilmektedir. Burada önemli olan yukarıda da bahsettiğimiz üzere doğru işi bulmak ve doğru yer ve zaman kavramına uygun hareket etmek olacaktır.

Muhakkak sizin de dikkatinizi çekmiştir. Çok basit düşünülmüş veya çok basit bir şekilde yapılan işler soncunda ciddi paralar kazananları. İnsanların bir çoğu bunlara hayret ile bakar veya bunun altında farklı anlamlar çıkarır. Sizin hayal etmediğiniz bir basitlikte veya terslikte yapılan iş sayesinde birilerinin para kazandığını görmek bazen moralimizi bozabilir. Fakat bu durumda dikkat edilmesi gereken; benim düşündüğüm yöntem mi yanlış? Bu iş böylede oluyormuş? Veya bu iş için çok daha basit düşünmek gerekiyormuş.

Yapmak istediğiniz iş için uygun olup olmadığınız, yapmak istediğiniz işin yapılacağı mekan veya bölge için uygun olup olmadığı ve bu iş için gerekli olan sermayenin olup olmadığı. Bu ve buna benzer bir takım sorulara verilecek doğru cevaplar ile bir çok iş modeli üzerinden kolaylıkla para kazanılabildiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapsam Para Kazanırım araştırma yapanların bir miktar sermayelerinin olması kesinlikle gerekmektedir. Hiç param yok ama ben bir iş kurmak veya ticari faaliyette bulunmak istiyorum demek biraz hayalci bir düşüncedir. Az veya çok fark etmez belirli bir miktarda sahip olduğunuz sermaye sizlere farklı kapıların açılmasına neden olabilir. Bununla birlikte gerek duyulan sermaye farklı yöntemler ile de bulunabilir. Bunların başında; Devlet hibe ve faizsiz kredi destekleri ile bankaların vermiş olduğu iş kurma kredileridir. Sizde iş kurmak için gerekli olan sermaye ihtiyacını bu yöntemler ile karşılayarak bir başlangıç yapabilirsiniz.

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim

Sermayesiz veya düşük sermayeli iş fikirleri arasında ilk 15 sırayı alan işleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Doğum fotoğrafçılığı
 • Mantar yetiştiriciliği
 • Çiçekçi dükkan açmak
 • Organizasyon işleri yapmak
 • Temizlik hizmeti
 • Sosyal medya takibi
 • Yaşam koçluğu yapmak
 • Sanal mağaza açmak
 • Okul kantini işi yapmak
 • Spor salonu açmak
 • Oto yıkama dükkanı açmak
 • Kreş açmak
 • Poğaça/Simit dükkanı açmak
 • Seyyar satıcılık yapmak
 • Terzi dükkanı açmak

Yukarıda belirttiğimiz düşük sermayeli iş fikirlerinden kendiniz için uygun olanını belirleyerek sizde bir girişimde bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.