Kosgebkredim

Mantarcılık İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır

Mantarcılık İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır

Düşük sermayeli olarak yapabileceğini işlerin arasında mantar yetiştiriciliği oldukça ilgi görmektedir. Mantarcılık İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır kimler başvuruda bulunabilir. 100 metre kare bir kapalı alanda rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş için hibe desteği alabilirsiniz. Kültür mantarı, istiridye mantarı ve trüf mantarı bu alanda en çok tercih edilen mantar türleridir. Sizde belirttiğimiz bu mantar türlerinin yetiştirilmesi adına destek alabilirsiniz. Mantar Yetiştiriciliği İçin Devlet Destekli Hibe Kredi desteği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Kültür Mantarı Yetiştirmek İçin Hibe Nasıl Alınır

Kırsal alanlarda tarım ürünlerinin desteklenmesi amacı ile verilen hibe kapsamına mantar yetiştiriciliği de girmektedir. Özellikle gençlerin ve bayanların bu alanda yapacakları yatırımlar geri ödemesiz hibe ile desteklenmektedir. Sizde düşük sermayeli iş fikirleri arasında bulunan bu sektörde faaliyet göstermek istiyorsanız hibe desteği alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken bu tür işi yapmak adına bir eğitime katılmanız olacaktır. Sertifika sahibi tüm gençlerimiz bu alanda destek almak adına başvuruda bulunabilirler. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bu iş hakkında genel bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için bu işi ilk defa yapacakların bu konu hakkında bir eğitim almaları gerekmektedir.

Mantarcılık Hibe Desteği

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu alanda faaliyet göstermek isteyenlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destek verilmektedir. Verilecek olan destek miktarı ise 30 bin liradır. Yaklaşık 100 metre kare kapalı bir alan bu işi yapmanız için yeterli olacaktır. Ortalama 50 bin liralık bir sermaye ile bu işe rahatlıkla başlayabilirsiniz. Bu iş için gerekli olan malzeme ve kompost alımlarını yapmak istediğiniz miktar ile orantılı bir şekilde almalısınız. Ayrıca bu işi ilk defa yapacak olanların bu konuda hizmet veren yerler ile iletişime geçmesi gerekli hallerde bu alanları incelemeleri yararlarına olacaktır. Mantar yetiştiriciliği hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmayanların bu işe kesinlikle başlamadan önce bir takım araştırmalar yapmalıdır. Sadece Mantarcılık İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır imkanından yararlanmak adına bu işe başlamak tamamen bir hayal kırıklığı ile sonlanabilir. Ayrıca bu işi yapacak olanların evlerinin bodrumlarında bu işi yapamayacaklarını belirtmek isterim. Bu tür yerlerde imalat yapacak olanlara herhangi bir destek verilmemek ile birlikte ruhsat da verilmemektedir. Mantar yetiştiriciliği etrafındakilere kokusu ile rahatsızlık vereceğinden olabildiğince şehir dışlarında yapılması gerekmektedir.

Mantarcılık İçin Hibe Başvurusu 2018

Kırsal alanlardaki tarım faaliyetlerinin desteklenmesi amacı ile verilen desteklerden mantarcılık yapmak isteyenler de yararlanabilirler. Genç çiftçi hibesi olarak bilinen bu imkandan yararlanmak isteyenler geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Mantar yetiştiriciliği için 30 bin lira hibe desteği alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bulunduğunuz bölgedeki gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvuruda bulunmanız. Gerekli şartları taşıyanlara kırsal alanda bu işi yapmaları adına hibe verilecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise bu iş ile ilgili bir eğitime veya kursa katılarak bu iş için gerekli belgeye sahip olmanız gerekmektedir. Mantarcılık İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır imkanından yararlanarak sizde kendi işinizi yapabilir ve para kazanmaya başlaya bilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.