Kosgebkredim

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Bankalardan kredi kullanmak isteyenler için hayati önem taşıyan kredi notu kaç olmalı. Tüketici kredisi, Taşıt kredisi, Konut Kredisi ve diğer krediler için notunuzun kaç olması gerekir. Bankalar kredi verirken kredi notuna ne kadar değer vermektedir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce bilmeniz gereken kredi notu nasıl hesaplanır. Bankalardan  Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı. Kredi notunu yükseltmek için ne yapılmalı.

Kredi Notu Ne Anlama Gelir

Bankalar tarafından verilen kredilerin değerlendirilmesinde öncelik sahip olduğunuz kredi notudur. Geçmiş dönemlerde bankalardan kullandığınız kredilerin ödemeleri, Bankacılık işlemleri bu notu alırken belirleyicidir. Özellikle kredi kartı kullanımı ve düzenli ödemeler bu puanın yükselmesinde çok etkilidir. Bankalar bu noktada ortak bir bilgi merkezi verileri kullanmaktadır. Bu merkez tarafından her banka müşterisine belirli oranlar arasında bir puan hesaplaması yapmaktadır. Verilen bu puan da sizin kredi notunuzun hangi aralıkta olduğunu ve kredi kullanıp kullanamayacağınızı belirler. Puanınız ne kadar yüksek olursa bankalardan kredi kullanmanız da bir o kadar kolay olmaktadır. Bu neden ile aşağıda verilen tablodaki puanlara sahip olmanız gerekmektedir.

Kredi Notu Kaç Olmalı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi başvurusunda en önemli kriter sahip olduğunuz kredi notunuz dur. 0 ile 1.900 arasında verilen kredi notu tablosunda en az 800 puan sahibi olmanız belirli bir miktar kredi kullanmanız için yeterli olabilir. Bunun ile birlikte 1.700 puanın üzerindeki vatandaşlarımız bankalardan kredi kullanmak istediklerinde istedikleri limiti almakta zorlanmamakta dır. Geçtiğimiz dönemlerde bankalar ile olan alışverişlerinde sıkıntı yaşamayanların puanların oldukça yüksektir. Bunun ile birlikte kullandığı kredi ve kredi kartı ödemelerinde sıkıntı yaşayanların kredi notu ise doğal olarak düşük olmaktadır. Bu kapsamda bankalardan kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunacak olanların aşağıdaki tabloda belirtilen oranlarda notunun olması gerekmektedir.

Kredi Notunun Önemi

Herhangi bir kredi türü için bankaya başvuruda bulunanların öncelikli olarak kredi notuna bakılmaktadır. 0 ile 699 aralığında notu bulunanların bankalardan kredi kullanmaları oldukça zordur. Bunun ile birlikte 700 ile 1100 puan aralığında bulunanların ise belirli şartları taşıması halinde kredi kullanmalarına onay verilmektedir. 1100 ile 1500 aralığında bulunanlar ise bankanın belirlediği limitler dahilinde kredi kullanmalarında bir sıkıntı görünmemektedir. 1500 ile 1700 puan aralığı ise kefilsiz ve şartsız kredi kullanabilirler. 1700 ve üzerinde kredi puanına sahip olanlar ise istedikleri bankadan talep ettikleri miktarlarda kredi kullanabilmektedir. Sizde Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı sorusuna notunuzu öğrenebilir ve bu tablo yardımı ile sonucunu belirleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Siyavush dedi ki:

    Paraya ihtşyacm var

  2. anıl dedi ki:

    herkese iyi günler bir süredir işsizim ve bir iş bulamadım zor durumdayım lütfen bana yardımcı olun aynı zamanda kredi çekmek istiyorum bunun için kredi notumun kaç olması gerekiyor. lütfen yardımcı olun