Kosgebkredim

Köy Yumurtası İşi Yapmak

Köy Yumurtası İşi Yapmak

Yumurta işi yaparak para kazanmak isteyenler bu işin öncelikleri ve satış konusunda sıklıkla soru sormaktadır. Üretimi yapılacak olan köy yumurtasının satışı nasıl yapılır. Köy Yumurtası İşi Yapmak mantıklı mıdır? Yumurta işi yapmak için hangi tür tavuk tercih edilmelidir. Bu işi narada yapmak doğrudur. Yumurtaları toptan satmak mümkün mü? Yumurta işi çok kazandırır mı? Bu işi yapmak için ne kadar sermaye gerekir? Köy yumurtası işi yapmak için kaç tavuk almak gerekir? Bu ve buna benzer soruların cevabını ve bu işin inceliklerini Köy Yumurtası İşi Yapmak başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yumurta İşi Yapmak

Yumurta hayatımızın vazgeçilmez bir yiyeceği olarak bilinir. Çocuklar için günde en az bir yumurtanın yenilmesi gerektiği artık her kesim tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Protein deposu olan yumurta ayrıca uygun fiyatlı bir besin olduğu için herkes tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle son dönemde organik veya köy yumurtası diye satılan yumurtalara ekstra bir ilgi gösterilmektedir. Her üründe olduğu gibi yumurtada da organik veya köy yumurtası oldukça popüler. Sizde bu popüler olan ve ilgi patlaması yaşayan köy yumurtası işini yaparak para kazanabilirsiniz.

Büyük tesislerde üretimi gerçekleştirilen tavuk ve tavuk yumurtasına ilgi her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük nedeni bunların istenilen lezzette olmaması ve doğal beslenmemiş olmasıdır. Özellikle bilinçli aileler çocuklarının doğal ve organik ürünler ile daha sağlıklı besleneceği fikrine sahipler. Çocuklarına yedirecekleri tüm gıdaların olabileceği en doğal ve organik olanını arayıp bulmakta ve bunlar için yüksek fiyat ödemekten çekinmemektedir. Bu de yeni bir iş sahasının oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Organik gıda pazarı bu neden ile her geçen gün büyüyerek artmaktadır. Köy Yumurtası İşi Yapmak bu sektör içinde en düşük sermaye ile yapılan işler arasında ilk sırayı alır.

Organik Tavuk Yumurtası İşi Yapmak

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok üründe olduğu gibi yumurtada da organik olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle salma tavukçuluk olarak bilinen ve tavuğun toprak üzerinde gezinmesine yardımcı olan bu tarz yumurta işi oldukça popüler. Hazır yem kullanılmadan ve tavukların toprağı eşeleyerek kendi yiyeceğini bulması sağlanan bu sistem oldukça basittir. Tavuk için doğal bir yaşama ortamı sağlamak ve elde edeceğiniz yumurtayı satmak size iyi paralar kazandıracaktır. Bunun için bu işi yapmak istediğiniz tavuk sayısı ile doğru orantılı olarak bir arazi gerekmektedir.

Bu işi ilk defa yapacak olanların ortalama 50 ile 100 yumurta tavuğu ile bu işe başlaması uygun görülmektedir. Her bir tavuk için de 1 metre karelik bir alan olarak hesaplama yapabilir ve gerekli olan arazi ölçümünü elde edebilirsiniz. Yaşadığınız bölgeye yakın bir kırsal alanda veya köyünüzde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Köy Yumurtası Ne Kadara Satılır

Son dönemde bu işi yapmak isteyenlerin sayısı bir hayli artmakta. Buda akabinde bu işten ne kadar kazanıldığı ve köy yumurtasının ne kadara satıldığı sorusunu ortaya çıkartmaktadır. Beslediğiniz tavuk cinsi ve yumurtanın iriliğine göre farklı fiyatlara satıldığını belirtmek isterim. Ama ortalama bir fiyat vermek gerekirse perakende satılacak olan köy yumurtaları 80 kuruş ile 2 lira arasında alıcı bulmaktadır.

Son dönemde büyük bir ilgi gören ve satışı çok hızlı olan mavi yumurta cinsi tavuklara sahip olanlar yumurta satma konusunda hiç sıkıntı yaşamamaktadır. Renginden dolayı ilgi gösterilen bu yumurtaları 1.5 ile 2 lira arasında satabilirsiniz. Tabi ki bu işi daha fazla tavuk ile yaparak çok daha fazla yumurta elde edenler bunları toptan satmak isteyebilirler. Bunun için yumurta satan yerler veya yumurta toptancıları ile görüşerek çözüme kavuşturabilirler. Tabi ki buda fiyatların biraz daha düşmesine sebep olabilir. Fakat bu işten para kazanamayacağınız anlamına gelmez

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.