Kosgebkredim

Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır

Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır

Kosgeb tarafından verilen hibe destek veya faizsiz kredilerden nasıl yararlanılır. Kimler Kosgeb desteklerine başvuruda bulunabilir. Kosgeb 2022 hibe ve kredi desteği hakkında tüm merak ettikleriniz. Esnafa verilen 65 bin liralık faizsiz kredi tekrar verilecek mi? Kosgeb tarafından verilen destekler hakkında tüm merak ettikleriniz; Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır başlığı ile aşağıda anlatılmıştır.

Hibe Kredi Nasıl Alınır

Bilindiği üzere Küçük ve orta Büyüklükteki İşletmeleri desteklemek için kurulan; KOSGEB hibe desteği vermeye devam ediyor. Bununla birlikte devlet tarafından finanse edelin faizsiz krediler de bu kuruluş aracılığıyla verilmektedir. İşletme sahipleri veya yeni bir işletme kurmak isteyenlerin hibe veya faizsiz kredi almak için; yapması gerekenler aşağıda listelenmiştir. Sizde bu devlet kuruluşundan hibe ve faizsiz kredi desteği alarak; yeni bir iş yeri açabilir veya hali hazırdaki iş yerinizi büyütebilirsiniz.

Kosgeb Girişimci Destek Hibeleri

En çok destek talebinde bulunulan desteklerin başında girişimci destekleri gelmektedir. Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır diye merak edenlerin öncelikli olarak yapması gereken; işletme sahibiyse kosgeb veri tabanına kayıt işlemidir. Eğer yeni bir iş yeri açılacaksa girişimcilik uygulamalı girişimcilik kursuna katılmasıdır. Bu noktada yeni bir iş yeri açmak için devlet hibesi desteği almak isteyenlerin yapması gerekenleri belirtmek istiyorum. Girişimci destek programı kapsamında verilen bu desteklerin limiti 65 bin lira olarak belirlenmiştir. İş kurmak isteyenlere geri ödemesiz olarak; 65  bin liraya kadar destek verilmek ile birlikte talep edenlere; 100 bin lira faizsiz kredi desteği de verilmektedir. Sizde yeni bir iş kurmak adına verilen bu destekten yararlanmak istiyorsanız; başvuruda bulunmadan önce kursa katılmalısınız. Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa verilen 32 saatlik bu eğitime katılmayanların başvurusu kabul edilmemektedir.

Kosgeb Hibe Desteği İçin Eğitim

Yukarıda da belirttiğimiz gibi buradan hibe desteği almanın ilk şartı Girişimcilik Eğitime katılarak Girişimcilik belgesine sahip olmaktır. Bunun dışında kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında olmak kaydıyla yapmak istediğiniz iş ile ilgili bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir. İş planı ve girişimcilik belgesi ile birlikte bağlı bulunduğunuz kosgeb birimlerine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan başvurunun kabul edilmesi sonucunda farklı zaman ve miktarlarda olmak üzere tarafınıza 65 bin lira hibe verilmektedir. Bu hibe ile iş yerinizin açılışı için gerekli olan evrakları yatırabilir. İş yerinde kullanılacak olan alet, makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. ayrıca çalıştırdığınız personel maaşı, sigorta. dükkan kirası, elektrik ve doğalgaz gibi giderlerini ödeyebilirsiniz. ayrıca açmış olduğunuz işyeri için gerekli olan makine ve teçhizatlar için ayrıca geri ödemeli 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanına da başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgeb Kimlere Hibe Desteği Verir

Küçük veya orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi için kurulan bu kuruluş yukarıda da belirttiğimiz gibi girişimcilere de destek vermektedir. Kosgeb veri tabanına kayıtlı ve beyannamesi güncel olan tüm işletmeler verilen faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilirler. Yılın belirli dönemlerinde verilen bu desteklerden yararlanmak isteyen işletmeler belirlenen şartları taşıması kaydıyla başvuruda bulunabilirler. Bunun dışında yeni girişimciler yılın her döneminde bu imkanlar için şartları taşıması halinde başvuruda bulunabilirler. Sizde yeni bir iş yeri açmak veya işinizi büyütmek adına başvurua bulunarak 65 bin lira hibe alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.