Kosgebkredim

Kosgeb Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kosgeb Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kendi işini kurmak isteyenler hibe desteği için en çok Kosgeb desteklerine başvuruda bulunmaktadır. Yeni iş kurmak veya küçük ölçekli işletmelerini büyütmek isteyenlere hibe desteği verilmeye devam ediliyor. Hibe desteği alarak gerekli sermaye oluşturmak adına yapılması gerekenler ve hibe şartları. Kosgeb Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır.  Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır. Kimler Kosgeb desteklerinden yararlanabilir. 2020 kosgeb hibe ve faizsiz kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler. Bu konu hakkında tüm merak ettiklerinizi Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

2020 KOSGEB Destekleri Nelerdir

Sermaye yetersizliği veya sermayesi olmayanlar için en büyük destekçi Devlet Kuruluşu Kosgeb olarak bilinir. Dükkan açmak için verilen hibe ve uzun vadeli faizsiz krediler ile binlerce kişi kendi işinin patronu oldu. Sizinde bir iş fikri veya işini büyütme gibi bir hayali varsa bu imkandan yararlanması için bir takım şartları taşıması gerekmektedir. Bilindiği üzere Girişimcilik artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına yıllardır hibe desteği programı uygulanmaktadır. Bu Girişimci Desteği 2020 yılında da verilmeye devam edecektir. Verilen 60 bin lira iş kurma hibe desteğinden sizde yararlanmak adına başvuruda bulunmak istiyorsanız aşağıda belirtilen şartları taşımanız gerekmektedir.

60 Bin Lira Kosgeb Hibe Şartları

Yeni bir iş kurmak adına verilen bu imkandan yararlanarak sizde 60 bin liraya kadar hibe desteği alabilirsiniz. Kosgeb tarafından belirlenen sektörler arasından yapacağınız bir iş için verilen bu hibe desteğinin yanında 100 bin liraya kadar ekstra faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır. Bu desteklerden yararlanarak kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız aşağıda belirtilen şartları taşımanız gerekmektedir. Kosgeb Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır şartların neler olduğunu sıralamak gerekirse;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Girişimcilik eğitimini tamamlamış ve bu belgeye sahip olmak
 • Yapmak istediğiniz işin kosgeb desteklenen sektörler arasında bulunması
 • Daha önceden bu imkandan yararlanmamış olmak
 • Kendi adınıza bir iş yerinizin olmaması
 • Yapmak istenilen iş ile ilgili belgeye sahip olmak

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar Kosgeb Girişimcilik Hibe Destekleri başvurusu için bağlı bulundukları bölgedeki Kosgeb birimlerine giderek başvuruda bulunabilirler.

Kosgeb Kobi Destekleri Nelerdir

Yeni bir iş kurmak isteyenlere verilen destekler kadar küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen desteklerde oldukça önemlidir. İşletmesini büyütmek isteyen. makine ve teçhizatını değiştirmek isteyenler bu kuruluştan kredi kullanmaktadır. Ayrıca Ekonomik kriz ortamlarında meydana gelen sıkıntılar karşısında farklı uygulamalarda gündeme gelmektedir. Nakit para akışının kesildiği dönemlerde Kosgeb kobilere uzun vadeli veya belirli dönemlerde ödemesiz olmak kaydı ile faizsiz veya çok düşük faizli maddi destekler vermektedir. Geçtiğimiz yıl neges kredisi adı altında binlerce işletmeye 1 yıl geri ödemesiz 3 yıl vadeli olarak faizsiz kredi imkanı tanındı. Bu yılda buna benzer bir uygulama hayata geçirilmekte. Bu sefer ödemesiz dönem bulunmamak ile birlikte vade imkanı da biraz azaltıldı. 18 aya kadar vade imkanını tanındığı bu destek paketinde 70 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı tanınmaktadır.

Kosgeb Hibesi Kredisi Başvuru

Kosgeb Hibe Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusu için iki farklı yöntemden bahsettik. Birincisi ilk girişimci desteği ikincisi ise faaliyet gösteren kobiler. Küçük ve orta ölçekli halen faaliyet göstermekte olan işletmeler Kosgeb kobi beyannamesini güncel tutmak kaydı ile bu imkanlardan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Girişimciler ise başta girişimcilik belgesi olmak kaydı ile yılın her döneminde yeni bir iş yeri açmak adına başvuruda bulunabilirler. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi başvurular bağlı bulunduğunuz kosgeb birimlerinden yapılmaktadır. Sizde eğere şartları taşıyorsanız verilen hibe ve faizsiz kredi desteklerden yararlanmak adına hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar
 1. firdes dedi ki:

  işyeri açmak istiyorum

 2. narin dedi ki:

  koydeyim hayvancılk yapmak istiyorum

 3. bilal dedi ki:

  bir iş yeri açma planı içerisindeyim ve bunun için hibe kredisi kullanmak zorundayım. verdiğiniz bilgiler benim için çok faydalı oldu. emeğinize sağlık