Kosgebkredim

KOSGEB Hayvancılık Destekleri Nelerdir

KOSGEB Hayvancılık Destekleri Nelerdir

Kosgeb tarafından verilen destekler hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler. Kosgeb imkanları ile kendi işini kurmak isteyenlere verilen hibe ve faizsiz kredi destekleri. Hayvancılık için kosgeb hibe verir mi? Kimler kosgeb imkanlarından yararlanabilir? Devlet desteği alarak hayvancılık yapmak isteyenlere verilen destekler nelerdir? Hayvancılık alanında verilen tüm destekler. KOSGEB Hayvancılık Destekleri Nelerdir kimler yararlanabilir.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Kosgeb Desteği

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi adına devlet tarafından hibe ve faizsiz kredi veren Kosgeb Hayvancılık için destek verir mi? Bilindiği üzere girişimcilerin desteklenmesi, başarılı işletmelerin kurulması ve özendirilmesi adına Girişimci Deste Programı kosgeb tarafından yürütülmektedir. İş kurmak isteyen bay veya bayanlar en çok buraya başvuruda bulunarak destek almaktadır. Bu noktada Ülke genelinde on binlerce girişimci burudan aldığı hibe ile kendi işlerinin patronu oldular. Sizde herhangi bir iş sahasında aktif olarak bulunmak istiyor ve sermaye sıkıntısı çekiyorsanız Kosgeb İş Kurma Hibesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Birbirinden farklı alanlarda desteklenen sektörler arasından herhangi bir işi kurmak isteyenler bu imkanlardan yararlanabilirler. Kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin lirası geri ödemesiz Hibe 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli kredi olmak üzere toplamda 150 bin lira destek verilmeye 2018 yılında devam ediliyor.

Hayvancılık İçin Verilen Kosgeb Destekleri

Son zamanlarda kırsal alandaki arazilerin işlenmesi ve bu bölgelerde hayvancılık yapılması adına Devlet tarafından birbirinden farklı hibe destekleri verilmekte. Ayrıca hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyen Bayanlar ve Gençlere hayvanlar hibe olarak verilmekte ve herhangi bir ücret talebinde bulunulmamaktadır. Durum böyle olunca binlerce kişi hayvancılık yapmak ile ilgili hayaller kurmakta. Sizde hayvancılık alanında faaliyet göstermek için verilen desteklerden yararlanarak gerekli sermaye desteği ve hayvan desteğini alabilirsiniz. Bu noktada yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi işini kurmak isteyenlerin başvuruda bulunduğu Kosgebin hayvancılık alanında destek verip verilmediği gündeme gelmektedir. Öncelikli olarak şunu kesin olarak belirtmek isterim ki KOSGEB Hayvancılık İçin Hibe Vermemektedir. Fakat hayvancılık alanında faaliyet gösterenlere farklı destek imkanları bulunmaktadır. Yani kısacası hayvan alımı gibi ihtiyaçlarınızı kosgeb imkanlarından maalesef karşılayamazsınız. Şimdi Kosgeb tarafından hayvancılık yapanlara verilen desteklerin neler olduğundan bahsedelim.

Kosgeb Arazi Alımı Destekleri

Hayvancılık yapmak isteyenlerin en çok sıkıntı çektiği konuların başında bu işin yapılması adına gerekli olan arazinin temini gelmektedir. Bilindiği üzere yapılacak hayvancılık alanına bağlı olarak belirli miktarlarda araziye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun ile birlikte ahır veya ahıl yapımı gibi gereksinimler duyulmaktadır. Bunların hepsini oluşturmak içinde ciddi anlamda bir sermaye ihtiyacı gerekmektedir. Bu noktada bazı sorunlarınızı Kosgeb desteleri ile çözebilirsiniz. Ama maalesef arazi alımlarında bu imkanlar yine devreye girmemektedir. Fakat hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletme sahiplerine gerekli makine ve teçhizat alımlarında destek verilmektedir. Bu destekler ile gerekli olan ekipmanları alabilir ve bir nebzede olsa rahatlayabilirsiniz. Az önce belirttiğimiz ve hayvancılık yapmak isteyenler için olmazsa olmazlar başka teşvik ve destek paketleri ile birlikte farklı bakanlıklar tarafından finanse edilebilirler. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlanılan ve geçtiğimiz yıllarda verilmeye başlanan birbirinen farklı hibe ve teşvikler verilmeye devam ediliyor.

Hayvancılık İçin Verilen Devlet Destekleri 2018

Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlerin KOSGEB Hayvancılık Destekleri Nelerdir sorusuna cevap verdikten sonra diğer desteklerden bahsetmek istiyorum. Yukarıda belirttiğimiz gibi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ülkemizdeki hayvancılığın artırılması adına birbirinden farklı teşvikleri vermeye devam ediyor. Bunlar 5 İnek Hibesi, 30 Koyun Hibesi, 300 Koyun Desteği, 40 Kovan Arı Desteği ve Yerli Irk Hayvancılık Destekleri olarak dikkat çekmektedir. Bulunduğunuz bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlükleri tarafından verilen bu destekler sadece hayvan vermek ile sınırlı değil. Bunun yanında yeri olmayanlara ağır ve ahıl yapımı için de farklı destekler verilmektedir. Sizde hayvancılık alanında verilen destekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018 başlıklı yazımızı okumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar
  1. melih dedi ki:

    hayvancılık işi yapmayı düşünüyorum ancak desteklerle ilgili tam bir bilgim yok bu konuda bilgili kişilerle iletişime geçmek istiyorum. lütfen bana ulaşın