Kosgebkredim

Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Destek Şartları

Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Destek Şartları

Ev hanımlarının kendi işlerini kurmaları adına verilen desteklerin başında Kosgeb Girişimci desteği bulunmaktadır. Yeni bir iş kurmak veya hali hazırdaki işini büyütmek için verilen bu desteğe başvuruda bulunabilirsiniz. Karşılıksız yani geri ödemesiz hibe desteğinin yanında uzun vadeli faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır. Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Destek Şartları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yapılması gerekenler. Ev hanımlarına hibe alarak dükkan açma imkanı sağlayan hibe miktarı. Bayanların ticari faaliyette bulunmalarına imkan veren tüm devlet destekleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz.

Ev Hanımlarına Hibe Desteği

Evinde herhangi bir iş yaparak para kazanan ve bunu dükkan açarak büyütmek isteyen bayanların hayaline Kosgeb kavuşturmakta. Bilindiği üzere küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme rolünü üstlenen bu Devlet kuruluşu her yıl hibe ve faizsiz kredi desteği vermekte. Özellikle sermayesi olmayanların kendi iş yerini açmaları adına gerekli olan finansal desteği bu kuruluştan almaktadır. Ülke genelinde binlerce işletme verilen bu destekler ile hayat buldu. Sizde herhangi bir işi evinizde yapıyor veya bir dükkanda yapmak istediğiniz bir iş fikriniz varsa bu imkandan yararlanabilirsiniz. Kosgeb girişimcilik destekleri adı altında verilen bu destekten yararlanmak isteyenlerin bir takım özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklerin yanında yapılmak istenilen işin Kosgeb Desteklenen Sektörler arasında yer alması gerekmektedir. Bu ve buna benzer aşağıda belirtilen şartları taşıyan her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı başvuruda bulunabilir.

Ev Hanımları Kosgeb Hibe Şartları

Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmayan ev hanımları verilen bu destek ile kendi işinin patronu olabilir. Verilen hibe desteği tamamen geri ödemesiz olarak verilmek ile birlikte yetersiz gelmesi durumunda faizsiz uzun vadeli kredi desteği de alabilmektedir. Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Destek Şartları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli tüm şartları belirtmek gerekirse;

 • 18 Yaşında büyük olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
 • Geçmiş yıllarda Kosgeb hibe imkanlarından yararlanmamış olmak
 • Kosgeb girişimcilik belgesine sahip olmak
 • Yapılmak istenilen işin desteklenen sektörler arasında bulunması

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan tüm ev hanımları verilen bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Belirtilen şartlar arasında gösterilen Kosgeb Desteklenen Sektörlerin hangileri olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Bayanlara Kosgeb Hibe Desteği

Bayanların kendi işlerini kurmaları, ticari faaliyetlerde daha fazla görev almaları ve kendi ayakları üzerinde durmaları adına bu destek verilmektedir. Bayanların verilen desteklerde % 70 oranında destekleme aldığı belirlenmiştir. Sizde hayalinizdeki iş yerini açmak adına finansal desteği buradan temin edebilir ve ticari hayata atılabilirsiniz. 01.01.2019 tarihinden itibaren verilen girişimci desteklerinde bir takım değişiklikler yapıldı. Bu değişikler sonucunda girişimciler 2 farklı kategoride değerlendirilmeye alınmıştır. Bunlar Geleneksel Girişimci ve İleri Girişimcilik olarak belirtilmektedir. Bu iki gruba verilen destek miktarları da farklılık göstermektedir. Geleneksel girişimcilik yapacak olanlara 60 bin lira hibe desteği verilme ile birlikte ileri girişimciler için verilen hibe miktarı 370.000 liraya kadar ulaşmaktadır. Bu neden ile girişimcinin hangi girişim grubunda yer alacağını belirlemesi ve ona göre başvuru yapması gerekmektedir. Yeni bir iş yeri açmak için başvuruda bulunabileceklerin yanında başvuru tarihi itibari ile 1 yıl içerisinde açılan iş yeri için de bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapılan hibe desteği başvurusu kabul edilenlere Kuruluş Desteği, Birinci Performans Desteği ve İkinci Performans Desteği adı altında 3 farklı zaman aralığında destek verilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu destekler 60 bin lira ile 370 bin lira arasında değişmektedir.

Bayanlara Kosgeb Hibe Desteği

Kosgebden Destek Alarak Dükkan Açmak

Yukarıda belirttiğimiz Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Destek Şartları ve gerekli evrakları hazırlayanlar bulundukları bölgedeki Kosgeb birimlerine giderek şahsen başvuruda bulunabilirler. Başvuru esnasında yanınızda olması gereken Kosgeb Girişimcilik Eğitimi belgesi hakkında bilgi sahibi olmayan veya bu belgeye sahip olmayanlar buradan bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alarak işlemlerini nasıl yapacağını öğrenebilirler. Evraklarını ve iş planını bu birime götürerek başvuru işlemi kabul edilenler bu imkandan yararlanarak kendi işlerinin patronu olabilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2 gruptan birisi olan ileri girişimcilik desteğinden hibe almaya hak kazananlar faizsiz kredi desteğine de başvuru yapabilirler. Makine, Teçhizat ve Yazılım Desteği olarak verilen bu kredi limitleri 100 bin lira ile 300 bin lira arasında değişmektedir. Bu krediye başvuruda bulunmak zorunlu olmamak ile birlikte isteğe bağlıdır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. hülya dedi ki:

  ev hanımıyım ve bir süredir ev hanımlarına verilen hibeler hakkında araştırma yapmama rağmen doğru bilgilere ulaşamamıştım. bu yazı benim için çok faydalı oldu ve bu şekilde ev hanımlarının alacağı hibeye başvurdum. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 2. yaren dedi ki:

  merhaba arkadaşlar. ev hanımıyım ve evimden çalışmak istiyorum ancak maddi bir desteğe ihtiyacım var. bunun için hibe almak istiyorum bu konu hakkında bana detaylı bilgi verebilir misiniz?