Kosgebkredim

Koronavirüs Nedeniyle Yardım Almak İsteyenler

Koronavirüs Nedeniyle Yardım Almak İsteyenler

Tüm Dünya’da etkisini giderek artıran virüs salgını bir çok kişinin maddi anlamda sıkıntı yaşamasına neden olmaya devam ediyor. Korona tedbirleri nedeni ile kapatılan iş yerlerinde çalışan veya bu tür iş yeri sahipleri maalesef ekonomik anlamda sıkıntı yaşamaktadır. Bu neden ile Koronavirüs Nedeniyle Yardım Almak İsteyenler her geçen gün giderek artmaktadır. Ekonomik tedbir paketi kapsamında verilen desteklerden bir kısmı da bu tür iş kaybı nedeni ile mağdur olanlara harcanmaktadır. Virüs nedeni ile sıkıntı yaşayanlara gıda yardımı, temizlik malzemesi yardımı gibi yardımlar yapılmaktadır. Bunun ile birlikte en çok verilen yardım ise 4 milyonun üzerindeki aileye verilen 1.000 TL nakit yardım desteği verilmektedir.

Bin Lira Nakit Yardım Desteği Almak

Maddi anlamda vatandaşların bu virüs salgını nedeni ile sıkıntı çektiği bilinmektedir. İşsiz kalanlar veya dışarı çıkamadığından dolayı çalışamayanlar bu konuda oldukça büyük sıkıntı yaşamaktadır. İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanması adına verilen desteklerin arasında en çok merak edilen ise kimlere 1.000 lira destek verildiğidir. Bilindiği üzere koronavirüs olayının yayılmasından sonra bir takım ekonomik tedbirler alındı. Alınan bu tedbirlerde en çok başvuru ise kredi ve kredi kartı borçlarının ertelenmesi olarak bilinir. Esnaf ve bireysel müşteriler bankalardan aldıkları kredilerin taksit ödemeleri ile kredi kartı taksitlerini 3 ay erteleyebilir.

Devlet veya Özel Bankalardan kullanmış olduğunuz esnaf kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, borç transfer kredisi gibi tüm krediler 3 ay ertelenebiliyor. Bu işlemi yapmak için ayrıca banka şubesine gitmenize gerek yok. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden işleminizi hemen yapabilir ve gün içerisinde işlemlerinizi onaylayarak 3 ay taksit ödemesi ertelemesi yapabilirsiniz. Bankalara borcu olanlar için bir rahatlatma aracı olan bu destek kampanyasının yanında nakit desteği imkanına da başvuru yapmak isteyenler başvuru kanalları hakkında bilgi almak istemektedir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen 1.000 lira nakit yardım desteğini kayıklı olan aileler alabilmektedir. Toplam 4,5 Milyon ailenin bu destekten yararlandırılacağı açıklanmıştır. Maddi sıkıntı içinde olan ailelere bir nebzede rahatlık getirecek olan bu destekten kimler yararlanabilir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı ve sürekli olarak destek alanlardan oluşmaktadır. Bu konuda daha önceden bu imkandan yararlanmayan veya virüs nedeni ile bu yardıma ihtiyacı olanlar ise yeni başvuru yapabilirler. Başvurular değerlendirildikten sonra ihtiyaç sahibi olup olmadığınız belirlenmekte ve imkandan yararlanmanız sağlanmaktadır. Koronavirüs Nedeniyle Yardım Almak İsteyenler belirlenen şartları taşıyıp taşımadıklarını belirlemelidir.

Belediyeden Maddi Yardım Desteği Almak

Bağlı bulunduğunuz veya sınırları içinde yaşadığınız Belediyeden maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere Belediyeler kendi sınırları içinde yaşayan vatandaşlara birbirinden farklı destekleri sürekli olarak vermektedir. Verilen destekler;

  • Gıda yardımı
  • Temizlik malzemesi yardımı
  • Giyim yardımı
  • Yakacak yardımı
  • Sağlık yardımı
  • Eğitim yardımı
  • Maddi nakit yardımı

Bu ve buna benzer yardımlardan yararlanmak isteyen muhtaç aileler bulundukları Belediyelerde bulunan sosyal Hizmet birimlerine giderek başvuruda bulunabilirler. Bunun ile birlikte isteyenler Mahalle Muhtarları aracılığı ile bu destekten yararlanmak adına başvuru yapabilirler. Başvuru yapanların taşıması gereken şartlar değerlendiren Belediye Personeli yerinde tespit işlemi için başvuru sahiplerinin evlerine giderek rapor oluşturmak zorundadır. Bu rapor doğrultusunda yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.