Kosgebkredim

Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde

Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde

Esnafa nefes aldıracak kredi desteği başvurusu 2 Nisan 2018 olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıllarda da verilen bu kredi desteği için bu yıl belirlenen kredi faiz oranı ise aylık % 0,99 olarak açıklandı. Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde yapılacak olup bu kredi için ilk 6 ay ana para ödemesiz dönem bulunmaktadır. Kullanacağının kredinin ilk altı ay sadece faiz giderlerine ödenecek. Geri kalan ise altı ayın sonunda olmak üzere 18 ay olarak hesaplanmaktadır.

Esnafa Nefes Aldıran Kredi Desteği 2018 Başvurusu

İşletmelerin nakit akışında sıkıntılar ile karşılaşmamaları adına verilen bu kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak TOBB üyesi olan bir odaya kayıtlı olması gerekmektedir. Bu şart ile birlikte  yanında kobi tanımına uygun ve aktif bir iş yerine sahip olmanız gerekmektedir. Bu imkanlar ile birlikte anlaşma sağlanan bankaların birisine giderek sizde kobi nefes kredisi 2018 yılı başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. İşletmeleri bu kredi imkanından yararlanmalı için başvuruda bulunacakları bankaları listelemek gerekirse;

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Vakıflar Bankası
 • Halk Bankası

Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde yapılacak olup belirttiğimiz bankalar veya Ziraat ve Vakıf Katılıma da başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacağınız nefes kredisi başvurusunda üst limit bu yıl 200 bin liraya kadar çıkarılmıştır. Aylık 0,99 faiz oranı ile bu krediyi kullanabilir ve işletmenizin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Nefes Kredisi İçin Masrafları Ne Kadar?

Kobilerin kullanımına açılan nefes kredisi için bu yıl 7,5 milyar liralık kaynak ayrıldı. Yaklaşık olarak 50 bin kobinin bu kredi imkanından yararlanması beklenmektedir. Bu imkanlar ile kredi kullanmak isteyen işletmelerden kesilen masrafların neler olduğunu belirtmek gerekirse:

 • Bu krediyi kullanacağınız tüm bankalar 250 liralık bir masraf ücreti tahsil etmektedir
 • Kredi Garanti Fonu da 250 liralık bir işlek ücreti talep etmektedir
 • Bunun dışında KGF kefalet komisyonu almaktadır. Bu kullanmış olduğunu kredinin %0,50 sine denk gelmektedir. Kullandığınız krediyi 100 bin lira olarak örneklendirirsek toplam masrafınız 925 lira civarında olacaktır.

Sizde bu imkan ve şartlar dahilinde nefes kredisi kullanmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz bankalardan birisine aşağıda belirttiğimiz evraklar ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Nefes Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde başlayacak olup bu kredi için banka gedecek olan işletmelerin aşağıda belirttiğimiz evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Vergi ve SGK borcunun olmadığını gösteren belge
 • Nüfus cüzdanı
 • İmza beyannameleri
 • Son iki yıla ait vergi levhası
 • Yararlanıcı beyanı
 • Bağlı bulunduğu oda veya borsadan alınmış ve nefes kredi kullanımı ibareli belge

Yukarıda belirttiğimiz bu belgeler ile yukarıda belirttiğimiz bankalardan herhangi birisine nefes kredisi 2018 başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurusu kabul edilenlere 200 bin liraya kadar kredi imkanı tanınacaktır. Aldığınız krediyi ilk 6 ay sadece faiz masrafı ödemesi yapılacaktır. Altı ay sonunda ise ana para ve faiz masraflı ödeme planına uygun ödeme yapılacak olup 18 ay vadeli olarak hesaplanmaktadır. Kobi Nefes Kredisi Başvurusu 2 Nisan 2018 Tarihinde yaparak ihtiyacınız olan nakit desteğini aylık % 0,99 faiz oranı ile karşılayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. mert dedi ki:

  iyi günler kendi iş yerim var ve bir süredir sıkıntı yaşıyorum bana iş konusunda yardım edebilecek kişilerle çalışmak istiyorum ve aynı zamanda kobilere nefes kredisi ile ilgili bilgisi olan kişilerle irtibata geçmek istiyorum herkese iyi günler geri dönerseniz teşekkür ederim