Kosgebkredim

İşkur Paketleme İşi Başvurusu

Paketleme işi yaparak para kazanmak isteyenlere İşkur iş imkanı sunmakta. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda İşkur evlere paketleme işi vermeye hazırlanıyor. Bayanların evde çalışarak para kazanmalarına imkan verecek olan bu uygulama bu yıl hayata geçecek. Günde 3 ile 5 saat çalışma ile aylık 600 lira ile 800 lira arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Bu iş imkanından yararlanmak isteyenler İşkur Paketleme İşi Başvurusu yapmak istemekte. Paketleme işi başvurusu nasıl ve nereye yapılacak, kimler paketleme işi alabilecek gibi sorulara cevap aramakta.

Bayanlara Paketleme İşi İmkanları

Ülke genelinde vatandaşlarımızın iş bulması konusunda en büyük yardım İŞKUR tarafından yapılmaktadır. Sizde kendinize uygun olan işi bu kurumdan bulabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak İşkur iş arayan giriş işlemlerinizi yapmalısınız. Bu kurumdan iş almak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • En az İlkokul mezunu olmak
 • Aktif bir iş gücünde çalışmıyor olmak
 • Herhangi bir kurumdan emekli maaşı almıyor olmak

Bu şartları taşıyanlar bağlı bulundukları İşkur birimlerine giderek kayıt işlemlerini yapabilir ve açılan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler.

İşkur Ek İş Başvurusu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İşkur Paketleme İşi Başvurusu bu yıl içerisinde verilmeye başlanacak. Ev hanımlarının evlerinde çalışmasına ve para kazanmasına imkan verecek olan bu iş oldukça ilgi görmekte. Hali hazırda evde paketleme işi yapan bayanlar iş bulmak adına birbirinden farklı firmalar ile iletişime geçmek zorunda kalıyor. Bu sıkıntının ortadan kaldırılması ve kadınların yaptıkları işlerin bu kurum tarafından sağlanması oldukça önemli. Bir çok firma emek hırsızlığı yaparak ek iş yapan bayanların ücretlerini ödememekte veya zamanında ödememektedir. Bu ve buna benzer sorunların ortadan kaldırılması adına bu büyük bir kolaylık olacaktır. Ayrıca kadınların iş almak adına farklı yerler ile iletişime geçmesine gerek kalmayacaktır. Evde ek iş yapmak isteyen ev hanımları bunu işkura başvuru yaparak bildirecek ve işkur tarafından gönderilen işleri yapacak.

Yapılan açıklamada ilk olarak evlere paketleme işlerinin gönderileceği belirtilmekte. Kına paketleme, boncuk paketleme, nikah şekeri paketleme, kürdan paketleme veya buna benzer ürünlerin paketlenmesi işleri oldukça kolay ve eğlenceli işler olarak bilinir. Sizde bu basit işi evinizin herhangi bir bölümünde yapabilir veya aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Başvurusu Ne Zaman Yapılacak

Ev ortamında çalışmak bir çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Bunun birden çok nedeni olsa da en dikkat çekenleri bayanların dışarıda kendilerine uygun bir bulamamaları. Mezuniyet durumu ve yaş haddinden dolayı herhangi bir iş yerinde çalışma imkanı bulamayan ev hanımları para kazanmak adına evde paketleme işlerini tercih etmek zorundadır. Sizinde bu veya buna benzer nedenlerden dolayı evde çalışma zorunluluğunuz varsa aradığınız iş paketleme işi olabilir.

Belirttiğimiz İşkur ek işlerin dışında; tam süreli, sigortalı ve asgari ücretli olarak verilen paketleme işleri de bulunmaktadır.  İşkur Paketleme İşi Başvurusu yaparak bu işlerde çalışmak isteyenler İşkur resmi sitesine buradan ulaşabilirler.

İşkur Paketleme İşi Başvuru Formu

Evinde İşkur Paketleme İşi Başvurusu yapmak isteyenlerin taşıması gereken şartları yukarıda belirttik. Bununla birlikte evinde çalışmak ve para kazanmak isteyen bayanlar işkur’a kayıt olmak zorundadır. Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmamak veya sigortası bulunmamak en önemli şart olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte iş kur iş arayan kaydını oluşturmanız gerekir. Bu kayıt işleminden sonra paketleme işi yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgilerin girilmesinden sonra sistem sizi paketleme işi arayan olarak kayıt edecektir. Bundan sonra paketleme işi ilanlarından sizin de haberiniz olacaktır. İşkur tarafından mesaj yolu ile iletilen işlere istediğiniz takdirde onay verebilirsiniz.

Evde paketleme işi yaparak artık sizde aile bütçesine katkıda bulunabilir veya bir ek gelir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca İşkur Evde Paketleme İşi Başvuru Formu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler; geçtiğimiz günlerde yayınlanan yazımızı buradan ulaşarak okuyabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mihrican Yıldız dedi ki:

  Merhaba Viranşehir de oturuyorum işe ihtiyacım var

 2. Narin dedi ki:

  Merhabalar, Adana Yüreğirde ikâmet ediyorum. Evde her türlü paketleme işini verilen zamanda ve büyük bir titizlikle tamamlayacağıma inanıyorum

 3. Suad dedi ki:

  Merhaba Hatay’da suad 20 yaşındayım ve evime katkıda bulunmak istiyorum elim hızlıdır vereceğiniz işi zamanında teslim ederiz ben ekibimle çalışıyorum

 4. Kübra dedi ki:

  Küçük bebeğim olduğu için dışarda çalışamıyorum ama gerçekten işe çok ihtiyacım var. Her türlü paketleme işi yapabilirim.

 5. Müfteren dedi ki:

  Evde paketleme yapmak istiyorum gercekten ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

 6. Pınar dedi ki:

  Merhaba iki oğlum var biri liseye başladı dolayısıyla masraflar çoğaldı evde oturarak disiplinli bi şekilde paket işi yaparım her türlü 35 yaşındayım

 7. Hürmet Halıcı dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun… 🙏

 8. Büşra dedi ki:

  Merhaba Konya’da yaşıyorum evde paketleme işi arıyorum titizlikle ve disiplinli bir şekilde her türlü paketleme işi yapabilirim bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler