Kosgebkredim

İşkur Engellilere Evde İş İmkanı

İşkur Engellilere Evde İş İmkanı

Engellilere evde çalışma imkanı veren işler nelerdir? İşkur engelli destekleri nelerdir.?Ek iş yapmak isteyen engellilere neresi iş göndermektedir. İşkur Engellilere Evde İş İmkanı dahilinde verilen işler hakkında merak edilenler. Evde çalışarak para kazanmak isteyen engelliler ne yapmalı? İşkur evde paketleme işi başvurusu nasıl yapılır? İşkur evde çalışmak adına kimlere ve hangi şartlarda iş temin eder.

Engellilere Evde İş İmkanı

Ülkemizde herkes gibi engelli vatandaşlarımızda ek iş yapabilir veya ek gelir sahibi olabilirler. Kendisine uygun bir iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımız da; birbirinden farklı ek işleri evlerinde yapmaya devam etmektedir. Bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösteren bu tarz ek işler sayesinde sizde belirli oranlarda gelir elde edebilirsiniz. Ülkemizde yaklaşık 5 milyon engellinin olduğu belirtilmektedir. Bu engelli vatandaşlarımızın hepsi maalesef düzenli bir iş imkanı bulamamaktadır. Böyle bir durumda olan engelli bireylerde ek iş yaparak para kazanmayı düşünmektedir. Bu ve buna benzer durumlarla karşı karşıya kalanlar genellikle; Evlere Ek İş Veren Firmalar ile iletişime geçmekte ve kendilerine uygun bir ek iş bulmaya çalışmaktadır. Sizde evdeki boş vakitlerini değerlendirmek ve buna bağlı olarak; para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak bu tür firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Bunun dışında ek iş yapmak isteyen engelli vatandaşlarımız; İşkur Engellilere Evde İş İmkanı hakkında bilgi sahibi olmak adına araştırma yapmaktadır.

Bilindiği üzere son dönemde evlere verilen ek işlerden bazılarının İşkur aracılığı ile verileceği belirtildi. Özellikle paketleme işi yapmak isteyenler gerekli çalışma tamamlandıktan sonra; bu tür işler için İşkur’a başvuruda bulunabilecek. İşkur tarafından verilecek olan bu tür işler için engelli veya engelsiz ayrımı bulunmamak ile birlikte; diğer şartları taşıyanlar bu işlere başvurarak evde çalışmaya başlayabilecekler. Bu arada konusu geçmişken İşkur evlere paketleme işi başvurusunda bulunacaklar için; aranan şartları öğrenmek isteyenler buradan ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

İşkur Engelli Destekleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İşkur Engellilere Evde İş İmkanı dahilinde şuan itibari ile herhangi bir iş göndermeye başlamadı. Gerekli hazırlıkların ve çalışmaların tamamlanmasından sonra bu tür işler verilecek. Konu hakkında oluşacak bir gelişmeyi sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Belirttiğimiz gibi herhangi bir işe sahip olmayan ve para kazanmak isteyen engelli vatandaşlarımız; Devlet Tarafından verilen diğer desteklere başvuruda bulunabilirler. Bu konuda İşkur Engelli Destek Programı en çok başvuru yapılan program olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Engelli vatandaşlarımızın; bir iş kurmaları adına bir takım destek verilmeye devam ediliyor. Kendi işini kurmak için geri ödemesiz hibe desteği alabilir ve sizde bir iş yeri sahibi olabilirsiniz. İşkur tarafından finanse edilen bu destek hakkında bilgi sahibi olmak ve hemen başvuruda bulunmak isteyenler İşkur Engelli Destekleri başlıklı yazımızı okuyabilir.

İşkur Evde Paketleme İşi

Evde ek iş yapan veya ek iş yapmak isteyen herkesin en çok talep ettiği iş evde paketleme işi olarak bilinir. Bu işin bu kadar çok ilgi görmesinin en büyük nedenini kolay bir iş olması ve getirisinin yüksek olması olarak açıklayabiliriz. Tecrübesi olmayan bir kişinin bile bir kaç gün içerisinde rahatlıkla öğrenebileceği bu iş ayda; 2500 lira ile 4.500 lira arasında bir gelir elde etmenize yardımcı olmaktadır. Sizde daha önceden herhangi bir ek iş yapmadıysanız evde paketleme işini deneyebilirsiniz. Özellikle ev hanımları evdeki boş vakitlerinde oturdukları yerden; bu tarz işleri yapabilir ve aile bütçesine katkıda bulunabilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılacak olan çalışmanın tamamlanmasından sonra bu işler artık İşkur aracılığı ile verilecek olduğundan bu tür iş yapmak isteyenlerin iş talebinde bulunması gerekmektedir. Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmayan tüm ev hanımları bu işleri yapmak için kayıt açtırması gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sevda dedi ki:

  %90 engelliyim ewdeyim surekli canim sikiliyo ewde is istiyorum

 2. seçil subaşı dedi ki:

  Merhaba %40 engelliyim evde çok sıkılıyorum boş durmamak için evde ufakta olsa paketle işi istiyorum .Annemi 2018 de kaybettim ablam evli babamla ben babam pek evde durmaz benimde evde canım sıkılıyr iş veririseniz sevinirim .istanbul kartalda oturuyorm

 3. seçil subaşı dedi ki:

  Merhaba %40 engelliyim 38 yaşındayım evde çok sıkılıyorum boş durmamak için evde ufakta olsa paketle işi istiyorum .Annemi 2018 de kaybettim ablam evli babamla ben babam pek evde durmaz benimde evde canım sıkılıyr iş veririseniz sevinirim .

 4. seçil subaşı dedi ki:

  Merhaba %40 engelliyim evde çok sıkılıyorum boş durmamak için evde ufakta olsa paketle işi istiyorum .Annemi 2018 de kaybettim ablam evli babamla ben babam pek evde durmaz benimde evde canım sıkılıyr iş veririseniz sevinirim .ablamın maili bu

 5. Berke dedi ki:

  19 yaşında ekonomik sıkıntısı olan yüzde 67 engelli bir vatandaşım hem aileme destek olmak hem de eğitimime harcamak için evde iş arıyorum ailemle birlikte çabucak paketlemeyi yapabiliriz
  İstanbulda yaşıyorum
  Berke Şeran

  1. seçil subaşı dedi ki:

   Merhaba %40 engelliyim evde çok sıkılıyorum boş durmamak için evde ufakta olsa paketle işi istiyorum .Annemi 2018 de kaybettim ablam evli babamla ben babam pek evde durmaz benimde evde canım sıkılıyr iş veririseniz sevinirim .

 6. serkan dedi ki:

  serkan
  30 yaş
  lise mezunuyum
  bekarım
  bedensel engelli 86 raporum da var .
  evde her türlü iş yapabilirim ilgilenenlere teşekkürler.

 7. Uğur İlhan Daş dedi ki:

  22 yaşında yüzde kırk engelliyim herhangi bir gelirim yok çok acil olarak evde işe ihtiyacım var

 8. Ruziye dedi ki:

  Engelli durumumdan ötürü çalışma imkanım bulunmamaktadır. En azından evde paketleme işi yaparak gelirim olması için başvurdum inşallah yardımcı olursunuz umarım kapora yoktur.

 9. Mizyal Gülerler dedi ki:

  Yüzde 72 engelliyim evde iş yapmak istiyorum kimseye muhtaç olmak istemiyorum kendim çalışmak alnımın teri ike emek vererek kendi paramı kazanmak çok istiyorum herişi yaparım evde yeterki iş olsun

 10. Esma Sezer dedi ki:

  Merhaba yuzde 45 engelliliğim var evde paketleme işi yapmak üsüyorum yardımcı olurmusunuz sevinirim afyonkarahisar merkez

  1. Büşra dedi ki:

   Merhaba %64 engelim var dışarı da çalışamıyorum şuan çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

   1. Fatma dedi ki:

    Merhaba yüzde 90 engelliyim evde sıkılıyorum iş yapmak istiyorum yardım edin lütfen