Kosgebkredim

İş-Kur Ek İş İmkanları

İş-Kur Ek İş İmkanları

Ek iş yaparak para kazanmak isteyen  bayanların en çok tercih ettiği işlerin başında evde paketleme işi gelmektedir. Evde ek iş yapan ev hanımlarının en çok merak ettiği ve sorduğu soru ise İş-Kur Ek İş İmkanları hakkında bilgi almaktır. Milyonlarca kişiye iş imkanı sağlayan İşkur eve ek iş verir mi? Birbirinden farklı alanlarda kişilerin meslek sahibi olmasına yardımcı olan bu kurum ne gibi destekler vermektedir. Ek iş yapmak ve aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler hangi işleri tercih etmeli. Evlere işveren firmalar dışında ek iş temin eden yerler var mı? Hangi ek işi yapmak gelecekte çok para kazanmanıza imkan vermektedir. Bu ve buna benzer sorularınıza cevap vermek adına İş-Kur Ek İş İmkanları başlığı ile yazdığımız yazı ile sizlerinde bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

Bayanlara İşkur Destekleri

Ülke genelinde milyonlarca kişinin iş sahibi olmasına aracılık yapan işkur bayanlara ayrı bir önem vermektedir. Evli veya çocuklu bayanların iş sahibi olmaları adına birbirinden farklı programlar geliştirilmektedir. Bunların başında ise iş başı eğitim kursları gelmektedir. Bayanların istedikleri bir alanda tecrübe edinmeleri ve yapmak istedikleri iş için gerekli donanıma sahip olmaları adına kurslar İşkur tarafından açılmaktadır. Bu kurslar ücretsiz olmak ile birlikte katılım sağlayan bayanlara belirli miktarlarda ücret ödenmektedir. Verilen ücretlerin yanında bu kursları tamamlayanlara iş garanti edilmektedir. Sizde herhangi bir mesleğe sahip değilseniz aşılan İşkur İşbaşı eğitim kurslarına katılabilir ve bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için taşımanız gereken tek şart hali nazırda sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmıyor olmak.

İşkur tarafından verilen bu tür kurslara katılacak olan çocuklu bayanlara ekstra destekler verilmektedir. 4 Yaşın altında çocuğu olan kursiyerlere çocuk bakım ücreti adında ek ödeme yapılmakta ve ortaya çıkacak olan mağduriyet ortadan kaldırılmaktadır. Sizde istemeniz halinde yılın her döneminde açılan bu kurslara katılarak hem ek gelir elde edebilir hemde bir meslek sahibi olabilirsiniz. Bunun ile birlikte işkur tarafından iş garantisi ile isterseniz sürekli olarak bu alanda çalışabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Ek İş Yapma İmkanı

Bayanların çalışma hayatında daha aktif rol almaları adına birbirinden farklı imkanlar tanınmaktadır. Sizde isterseniz verilen bu imkanlar ile kendi işinizi kurarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bilindiği üzere Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa verilen Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılan on binlerce bayan hibe alarak kendi işlerini kurdu. Tamamen ücretsiz olarak katılabileceğiniz bu kursları bitirmeniz şartı ile 50 bin lira iş kurma desteği alabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve bu imkana başvuruda bulunmak isteyenler Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları başlıklı yazımızı okuyabilirler. Sizde verilen bu destek ile on binlerce bayanın yaptığı gibi kendi istediğiniz bir iş yerini açabilirsiniz.

Bayanlara verilen destek hakkında bu kısa hatırlatmadan sonra ülke genelinde evinde ek iş yapan ve para kazanan bayanların yaptığı işler hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilindiği üzere el becerisi ile yapılan bir çok ek iş imkanı bulunmaktadır. Sizde aşağıda belirttiğimiz bu iş imkanlarından herhangi birisini talep ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanın

Ülkemizde bayanların aile ekonomisine katkıda bulunmak veya ek gelir elde etmek adına yaptığı işlerin büyük bir bölümünü paketleme işleri alır. Birbirinden farklı ürünlerin paketlenmesi işinde 100 binin üzerinde ev hanımı çalışmaktadır. Yerel veya Türkiye geneli evlere paketleme işi veren firmalar aracılığı ile sizde bu tür işleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Evde mum paketleme, Evde sabun paketleme, Evde kokulu tesbih paketleme, Evde kına paketleme, Evde çerez paketleme, Evde Evde pipet paketleme vb. Bir çok ürünün paketlenmesi işini sizde evinizde rahatlıkla yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Bu neden ile Evlere Paketleme İşi Veren Firmaların Telefon Numaralarına buradan ulaşarak başvuruda bulunabilirsiniz. İş-Kur Ek İş İmkanları dahilinde maalesef bu tarz paketleme işleri verilmese de çok daha farklı alanlarda kendi işini yapmak isteyen bayanlara kredi ve hibe desteği verilmeye devam etmektedir.

Bayanlara Örgü İşi Yaparak Para Kazanma İmkanı

Evinde çalışıp para kazanmak isteyen bayanların tercih ettiği işlerden bir diğeri de örgü işleri ile yapılmaktadır. Bir çok bayan bilindiği üzere örgü örme konusunda tecrübe sahibidir. Bu tecrübeyi paraya çevirmek isteyenlere de büyük imkanlar tanınmaktadır. Birbirinden farklı ürünlerin örgü işi olarak hazırlanması işi oldukça iyi getirisi olan ek işler arasındadır. Sizinde bu konuda bilgi ve tecrübeniz varsa hemen firmalardan evlere örgü işi talebinde bulunmalısınız. Gelin hırkası, bebek hırkası, atkı, bere veya patik tarzı ürünleri örerek sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda Türkiye genelinde evde yapılan ve para kazandıran ek işlerin neler olduğunu belirtik. Tabi ki ek iş yapmak isteyen bayanlara sunulan ek iş imkanları bunlarla sınırlı değildir. Evlere İş veren Firmalar tarafından gönderilen diğer işleri sitemizden öğrenebilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz. İş-Kur Ek İş İmkanları başlığı ile belirttiğimiz bu tür işleri yapmak isteyenler yazımızın alt kısmında bulunan yorum bölümünü kullanarak firmalara sesini duyurabilirler.

S.Yıldız

Merhabalar; Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Avatar Simge İbak dedi ki:

  Lütfen artık dönüş sağlayın ihtiyacım var ek iş yapmak istiyorum

 2. Avatar Filiz dedi ki:

  Bursa’da yaşıyorum Evde paketleme işi istiyorum bu işe ihtiyacım var

 3. Avatar Filiz dedi ki:

  Bursada yaşıyorum Evde paketleme işi istiyorum bu işe ihtiyacım var

 4. Avatar Elif sözal dedi ki:

  İse ihtiyacım var

 5. Avatar Halime dedi ki:

  Izmir karabaglarda ikamet etmekteyim.ev hanimiyim.koranavirus sonucu esim issiz kaldi.evde paketleme isi yapmak istiyorum.

 6. Avatar Songul dedi ki:

  Meehabalar diyarbakirda yasiyorum 2 öğrencim var elimden her türlü is gelir yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkürler🌼

 7. Avatar Nezengül dedi ki:

  silivri selimpasada ikamet ediyorum maddi sıkıntılar nedeniyle evde iş yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 8. Avatar Esra dedi ki:

  Merhaba daha önce 3 yıl çalıştım şuan evdeyim ise ihtiyacım var kolaylıkla yapabilirim

 9. Avatar Saadet konakbay dedi ki:

  Merhaba ben saadet evde paketleme işi almak istiyorum

 10. Avatar Kader dedi ki:

  Merhaba ben kader bu işe çok ihtiyacım var boş zamanım çok daha önce böyle işlerde çalıştım elim yatkındır bana dönerseniz sevinirim

 11. Avatar Nur dedi ki:

  Merhaba edirnede yaşıyorum.15 sene hacir giyim fabrikasında tam randımanlı çalıştım.oglumun rahatsızlığı sebebiyle ayrılmak zorunda kaldım.temiz ve dikkatli çalışırım yardımcı olursanız sevinirim

 12. Avatar Seher dedi ki:

  Merhaba Yalova’da yaşamaktayım evde yapabileceğim paketleme işi istiyorum daha önce organizasyon isinde çalıştım bu konuda tecrübeliyim yardımcı olursanız sevinirim

 13. Avatar Gülhan dedi ki:

  Dokuz kişilik bir ekibim var,evde kına,mandal,kokulu sabun vs. paketliyebiliriz .Bizde evde paketleme işi istiyorumz.

  1. Avatar Gülhan dedi ki:

   Isparta Şarkikaraağacç ta ikamet etmekteyim,dokuz kisilik bir ekibe sahibim,evde kına ,mandal,tesbih,kokulu sabun vs.paketliyebilirim,dönüş yaparsanız sevinirim.

 14. Avatar Gülhan dedi ki:

  Dokuz kişilik bir ekibim var,evde kına,mandal,kokulu sabun vs. paketliyebiliriz

 15. Avatar Anonim dedi ki:

  bende paketleme işlerini yapabilirim

 16. Avatar ayşe dedi ki:

  Adanada yaşıyorum. Ev hanımıyım maddi durumum kötü olduğu için evde çalışmak istiyorum eşim çalışmıyor acil paraya ihtiyacım var ne iş olsa yaparım lütfen geri dönüş yapın.