Kosgebkredim

İş-Kur Ek İş İmkanları

İş-Kur Ek İş İmkanları

Ek iş yaparak para kazanmak isteyen  bayanların en çok tercih ettiği işlerin başında evde paketleme işi gelmektedir. Evde ek iş yapan ev hanımlarının en çok merak ettiği ve sorduğu soru ise; İş-Kur Ek İş İmkanları hakkında bilgi almaktır. Milyonlarca kişiye iş imkanı sağlayan İşkur eve ek iş verir mi? Birbirinden farklı alanlarda kişilerin meslek sahibi olmasına yardımcı olan bu kurum ne gibi destekler vermektedir. Ek iş yapmak veya aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler hangi işleri tercih etmeli. Evlere işveren firmalar dışında ek iş temin eden yerler var mı? Hangi ek işi yapmak gelecekte çok para kazanmanıza imkan vermektedir. Bu veya buna benzer sorularınıza cevap vermek adına; İş-Kur Ek İş İmkanları başlığı ile yazdığımız yazı ile sizlerin de bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

Bayanlara İşkur Destekleri

Ülke genelinde milyonlarca kişinin iş sahibi olmasına aracılık yapan işkur; bayanlara ayrı bir önem vermektedir. Evli veya çocuklu bayanların iş sahibi olmaları adına birbirinden farklı programlar geliştirilmektedir. Bunların başında ise iş başı eğitim kursları gelmektedir. Bayanların istedikleri bir alanda tecrübe edinmeleri veya yapmak istedikleri iş için gerekli donanıma sahip olmaları adına kurslar İşkur tarafından açılmaktadır. Bu kurslar ücretsiz olmak ile birlikte; katılım sağlayan bayanlara belirli miktarlarda ücret ödenmektedir. Verilen ücretlerin yanında bu kursları tamamlayanlara iş garanti edilmektedir. Sizde herhangi bir mesleğe sahip değilseniz; açılan İşkur İşbaşı eğitim kurslarına katılabilir veya bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için taşımanız gereken tek şart hali nazırda sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmıyor olmak.

İşkur tarafından verilen bu tür kurslara katılacak olan çocuklu bayanlara ekstra destekler verilmektedir. 4 Yaşın altında çocuğu olan kursiyerlere çocuk bakım ücreti adında; ek ödeme yapılmakta veya ortaya çıkacak olan mağduriyet ortadan kaldırılmaktadır. Sizde istemeniz halinde yılın her döneminde açılan bu kurslara katılarak hem ek gelir elde edebilir hem de; bir meslek sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte işkur tarafından iş garantisi ile isterseniz sürekli olarak bu alanda çalışabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Ek İş Yapma İmkanı

Bayanların çalışma hayatında daha aktif rol almaları adına birbirinden farklı imkanlar tanınmaktadır. Sizde isterseniz verilen bu imkanlar ile kendi işinizi kurarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bilindiği üzere Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa verilen; Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılan on binlerce bayan hibe alarak kendi işlerini kurdu. Tamamen ücretsiz olarak katılabileceğiniz bu kursları bitirmeniz şartı ile 65 bin lira iş kurma desteği alabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak veya bu imkana başvuruda bulunmak isteyenler; Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları başlıklı yazımızı okuyabilirler. Sizde verilen bu destek ile on binlerce bayanın yaptığı gibi kendi istediğiniz bir iş yerini açabilirsiniz.

Bayanlara verilen destek hakkında bu kısa hatırlatmadan sonra ülke genelinde; evinde ek iş yapan ve para kazanan bayanların yaptığı işler hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilindiği üzere el becerisi ile yapılan bir çok ek iş imkanı bulunmaktadır. Sizde aşağıda belirttiğimiz bu iş imkanlarından herhangi birisini talep ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanın

Ülkemizde bayanların aile ekonomisine katkıda bulunmak veya ek gelir elde etmek adına yaptığı işlerin büyük bir bölümünü paketleme işleri alır. Birbirinden farklı ürünlerin paketlenmesi işinde 100 binin üzerinde ev hanımı çalışmaktadır. Yerel veya Türkiye geneli evlere paketleme işi veren firmalar aracılığı ile sizde bu tür işleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Evde mum paketleme, Evde sabun paketleme, Evde kokulu tesbih paketleme, Evde kına paketleme, Evde çerez paketleme, Evde Evde pipet paketleme vb. Bir çok ürünün paketlenmesi işini sizde evinizde rahatlıkla yapabilir veya ek gelir elde edebilirsiniz. Bu nedenle Evlere Paketleme İşi Veren Firmaların Telefon Numaralarına buradan ulaşarak başvuruda bulunabilirsiniz. İş-Kur Ek İş İmkanları dahilinde maalesef bu tarz paketleme işleri verilmese de çok daha farklı alanlarda kendi işini yapmak isteyen bayanlara kredi ve hibe desteği verilmeye devam etmektedir.

Bayanlara Örgü İşi Yaparak Para Kazanma İmkanı

Evinde çalışıp para kazanmak isteyen bayanların tercih ettiği işlerden bir diğeri de örgü işleri ile yapılmaktadır. Bir çok bayan bilindiği üzere örgü örme konusunda tecrübe sahibidir. Bu tecrübeyi paraya çevirmek isteyenlere de büyük imkanlar tanınmaktadır. Birbirinden farklı ürünlerin örgü işi olarak hazırlanması işi oldukça iyi getirisi olan ek işler arasındadır. Sizin de bu konuda bilgi ve tecrübeniz varsa hemen firmalardan evlere örgü işi talebinde bulunmalısınız. Gelin hırkası, bebek hırkası, atkı, bere veya patik tarzı ürünleri örerek sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda Türkiye genelinde evde yapılan ve para kazandıran ek işlerin neler olduğunu belirtik. Tabi ki ek iş yapmak isteyen bayanlara sunulan ek iş imkanları bunlarla sınırlı değildir. Evlere İş veren Firmalar tarafından gönderilen diğer işleri sitemizden öğrenebilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz. İş-Kur Ek İş İmkanları başlığı ile belirttiğimiz bu tür işleri yapmak isteyenler yazımızın alt kısmında bulunan yorum bölümünü kullanarak firmalara sesini duyurabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Nevin Yılmaz dedi ki:

  Ben evde ne iş verirseniz yaparım. Nikah şekeri mum paketleme davetiye katlama . Nikah şekerini yıllarca bağladım deneyimim var. Yaklaşık 1500 2000 kişilik nikahlara bu işi yaptım emek verdim. Banada bir iş imkanı verirseniz sevinirim. İki çocuğumuda okutuyorum. Evim kira . Eşimde olmadığı için maddi zorluklar içersindeyim dönüş yaparsanız seviniriz. Saygılar

 2. Simge İbak dedi ki:

  Lütfen artık dönüş sağlayın ihtiyacım var ek iş yapmak istiyorum

 3. Filiz dedi ki:

  Bursa’da yaşıyorum Evde paketleme işi istiyorum bu işe ihtiyacım var

 4. Filiz dedi ki:

  Bursada yaşıyorum Evde paketleme işi istiyorum bu işe ihtiyacım var

 5. Elif sözal dedi ki:

  İse ihtiyacım var

 6. Halime dedi ki:

  Izmir karabaglarda ikamet etmekteyim.ev hanimiyim.koranavirus sonucu esim issiz kaldi.evde paketleme isi yapmak istiyorum.

 7. Songul dedi ki:

  Meehabalar diyarbakirda yasiyorum 2 öğrencim var elimden her türlü is gelir yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkürler🌼