Kosgebkredim

Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri

Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyenlerin en çok kullandığı uygulamalar. İnternette kolay satılan ürünleri belirleme. Instagram üzerinden satış yapmak için dikkat edilmesi gerekenler. Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri ve kolay takipçi elde etmenin püf noktaları. İnstagramda kolay satılan ürünler nelerdir. Instagram’da çekiliş yaparak para kazanmak isteyenlerin yapması gerekenler. Instagram satışları hakkında tüm merak ettiğiniz sorulara Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri başlığı ile paylaşıyoruz. Sizde aşağıda belirtilen konulara dikkat ederseniz bu uygulama ile kolay ürün satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Instagram’da Satış Yapmak

Son dönemde milyonlarca kişi alışveriş yapmak için Instagram hesabı oluşturmaktadır. Bir çok kişi sadece bu uygulamada fotoğraf paylaşmak ile yetinmektedir. Fakat milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulamanın verdiği imkanları kullanan binlerce kişi de kendi sanal mağazasını açarak satış yapmaktadır. Birbirinden farklı markaların ürünlerini mağaza mağaza gezmeden bu uygulama aracılığı ile satın alma imkanının bulunması bir koç kişinin buna ilgi göstermesine neden olmaktadır. Sizde satış konusunda bir girişimde bulunmak istiyorsanız ücretsiz olarak sunulan instagram sanal mağazası açabilir ve hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden ürün satmak olarak bilinen bu işi yapmak isteyenlerin herhangi bir sermayeye ihtiyacı bulunmamaktadır. Satılacak olan ürünler için firmalara herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır. Bunun yanında satılacak olan ürünler tarafınızdan ücret ödenip teslim alınmamaktadır. Yani kısaca yapmanız gereken ürünlerin tanıtımını yaparak müşterilere ulaşmak ve satılan ürün başına para kazanmak. Satılan ürünlerin kargoya verilmesi firma tarafından yapılmak ile birlikte müşteriden ücret alınması da firma tarafından yapılır. Siz sadece ürünü satarsınız ve tarafınıza verilecek olan komisyon miktarını alırsınız. Bu kadar basit bir iş ile sizde ayda binlerce lire kazanabilirsiniz.

Instagram Takipçisi Nasıl Arttırılır

Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri arasında ilk sırayı alan ise takipçi sayınızın sürekli olarak artan bir ivmeye sahip olmasıdır. Ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar çok ürün satma ve o kadar çok kişiye sattığınız ürünü gösterme imkanınız vardır. Bu neden ile İnternet üzerinden yapılan satışlarda beğeni ve takipçi sayısı bir o kadar önemlidir. Bu neden ile sayfanızın aktif olması ve sürekli takipçi alması gerekir. Bir günde takipçi talebinde bulunma oranını aşmadan devamlı olarak birilerine takipçi göndermeniz biraz zor olabilir ama bu olay oldukça önemlidir. Bu işe yeni başlayacak olanların da en büyük sıkıntısı da düşük takipçi nedeni ile satış yapamamak olarak bilinir. Bunu hızlı bir şekilde çözmek isteyenler de genellikle çekilişlere katılarak takipçi gelmesini sağlamaktadır.

Instagramda çekiliş yaparak para kazanan bir çok kişi veya marka bulunmaktadır. Belirli süre ve takipçi garantisi ile müşterilerinden belirli bir ücret yapan bu tür sanal mağazalar sizinde ihtiyacınız olan takipçi sayısına ulaşmanız da aracılık yapabilir. Yapılan çekiliş kampanyasına katılan butik sahiplerini takip etmek sistemi ile çalışan bu tür yerlerden yardım alarak kısa sürede çok fazla takipçiye ulaşabilir ve sizde kolaylıkla ürün satabilirsiniz.

Instagram Satışını Artırmak

Bu sistem ile para kazanmak isteyenlerin sabit bir maaşı olmamaktadır. Satılan ürün miktarınca belirlenen oranlarda ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu ücret ise her satılan ürünün % 10 ile % 15 aralığında değişmektedir. Yani İnstagram mağazanızdan herhangi bir markanın 200 liralık bir ürününü sattığınızda tarafınıza 20 ile 30 lira arasında bir ücret ödemesi yapılır. Bu rakam ilk duyanlar için az gelebilir. Fakat günde onlarca ürün satabilen bir sanal mağaza sahibi günde yüzlerce lira ve ayda binlerce lira kazanabilir. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin çok fazla kişiye ulaşmalı ve fazla ürün satabilmelidir. Instagram’da Satış Arttırma Teknikleri bu neden ile oldukça önemlidir. Bu neden ile bu teknikler veya bu işi yapmak isteyenlerin muhakkak yapması gerekenleri belirtmek gerekirse:

  • Instagram sanal mağazanızın sürekli güncel olmasını sağlayın
  • Düzenli olarak satılan ürünlerin resimlerini paylaşın
  • Satılacak olan ürünlerin teknik ve genel bilgilerini eksiksiz olarak paylaşın
  • Müşterilerinizden gelen yorumlara kısa zaman içerisinde cevap verin
  • Düzenli olarak takipçi talebinde bulunun
  • Çekiliş sayfalarına reklam vererek daha fazla kişinin size ulaşmasını sağlayın
  • Sayfanızda çekiliş veya yarışmalar düzenleyerek sayfanızın aktif kullanılmasını sağlayın
  • Sattığınız ürünlerin arkasında durun ve müşteri şikayetleri ile bizzat ilgilenin

Sizde yukarıda belirttiğimiz konulara dikkat ederek ınstagram üzerinden kolaylıkla ürün satabilir ve para kazanabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise satmak istediğiniz ürünlerin kaliteli ve herhangi bir sorun karşısında müşterisini mağdur etmeyen markalar ile çalışmanız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.