Kosgebkredim

İnstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak

İnstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak

Evde çalışarak para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği para kazanma yöntemi. İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin en sık kullandığı uygulama Instagram olarak bilinir. Birbirinden farklı ürünlerin satışına izin veren bu uygulama ile sizde kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler. İstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak nasıl yapılır. Kimler instagram üzerinden satış yapabilir. İnstagram üzerinden satış yapanlar vergi ödemek zorunda mı? İnstagramdan ne kadar para kazanılır? Evde çalışarak ek iş yapmak isteyenler bu işi nasıl yapabilir. Bu ve buna benzer tüm sorularınız cevabını İstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

İnstagramda Nasıl Satış Yapılır

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyenlerin büyük bir bölümü bu uygulamayı kullanmakta. Kullanıcı sayısı milyonları bulan bu uygulama alışveriş için oldukça uygun. Açacağınız bir instagram butiği ile sizde kolaylıkla satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak güzel bir isim bulmanız gerekmektedir. Kimse tarafından kullanılmayan ve insanların aklında kalacak bir isim bularak sizde bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun anında satmak istediğiniz ürün ile alakalı isimler sizi bir adım öne çıkaracaktır.  Satışı yapılacak olan ürünü belirleme bir o kadar önemli olan konuların başında gelmektedir. Her ne olursa olsun satarım mantığını kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Bir ürün türünde ilerlemeniz çok daha mantıkla olacaktır. Özellikle kıyafet konusunda yapılan harcamalar göz önünde bulundurulduğunda bu sektörde ürün satışı yapmanız oldukça mantıklı olabilir.

Satışı yapılacak olan ürünlerin belirlenmesi sonucunda yapılması gereken hangi firmanın veya markanın ürününü satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Firmalar ile yapılacak olan görüşmeler sonucunda sizde satış yapmaya başlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

İnstagram Butiği Açmak

İstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak denildiği zaman akla gelen iki farklı satış yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin birincisi kendi ürettiğiniz ürünleri satmak. İkincisi ise stoksuz satış sistemi olarak tarif edilen ürünleri satmak için aracılık yapmak olacaktır. Her iki sistem de sizin bu uygulama üzerinden para kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Sizde hangi tür satış yapacağınıza karar vererek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagramda Ürün Satmak İçin Ne Kadar Takipçi Gerekir

Bilindiği üzere insanların sattığınız ürünleri görmesi, beğenmesi ve paylaşması için belirli bir takipçi kitlenizin olması gerekir. Aynı zamanda bir çok firma ürün satışı yapmak isteyen İnstagramda butiği bulunanlara bu soruyu sormaktadır. Ne Kadar Takipçiniz Bulunmakta? Bu sistemde hayati önem taşıyan takipçi sayısı sizinde ürün satışı onayı almanızı doğrudan etkilemektedir. Bu neden ile bir çok firma 10 bin takipçinin altındaki butiklere ürün satışı yaptırmamaktadır. Tabi ki bu kadar takipçiye ulaşmak çok kolay değil. Bunun için biraz zaman ayırmanız ve bu konuda kararlı olmalısınız. Firmaların hepsi 10 bin takipçi şartı taşımamaktadır. Daha küçük ölçekli ve fazla müşterisi olmayan bir çok firma takipçi sayısına bakmadan ürün satışına onay vermektedir. Bu konuda yeni olanlar bu tür firmalar ile başlayabilir ve ilerleyen dönemde takipçi sayısını artırarak farklı firmalardan ürün talebinde bulunabilirler.

İnstagram Ne Kadar Para Kazandırır

Bu uygulamadan para kazanmak isteyenlerin sorduğu bir diğer soruda ne kadar kazanacağıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sistemden para kazanmak için iyi bir müşteri kriterine sahip olmanız gerekmektedir. Takipçi sayınının çokluğu kadar etkin takipçiye sahip olmanız ürün satışınızı kolaylaştıracaktır. Hile yolu ile takipçi sayısını yükseltmek size bir kazanç sağlamayacaktır. Bir çok kişi firmalardan ürün satış izni alabilmek adına bu yönteme başvurmakta ve kendilerine kandırmaktadır. Bu işte önemli olan doğru takipçi listesi oluşturmak olduğundan satış ve kazanç miktarınız otomatik olarak değişecektir. Firmalar satılan ürün başına size belirli bir oranda para ödemesi yapmaktadır. Bu miktar bazı firmalarda % 10 bazı firmalarda sabit bir rakam olabilir. Bu sizin ürününü sattığınız firmanın uyguladığı yönteme göre değişebilir. Fakat ortalama alındığında her satılan ürünün % 10 ile % 15 aralığında bir getirisi olmaktadır. Aylık kazancınız da yapacağınız satış miktarına göre değişiklik gösterecektir. Bunun için ne kadar çok ürün satar ve ne kadar çok kişiye ulaşırsanız kazancınız bir o kadar artacaktır. İnstagramda Butik Açmak ve Ürün Satmak isteyenler yukarıda belirtilenlere dikkat ederek bu iş sayesinde kısa sürede büyük paralar kazanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.