Kosgebkredim

İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar

İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar

Dünyanın en popüler sosyal medya kanallarından birisi olan; İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar? İnstagram takip engelli almamak adına yapılması gerekenler. Kaç adet takip isteği atılırsa instagram engellemeleri ile karşılaşırsınız. Biraysel veya ticari instagram hesap sakinlerinin en büyük sıkıntı yaşadığı bu engeller hakkında yaptığımız çalışmayı; İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar başlığı ile sizlerle paylaşıyoruz.

İnstagram takip engeli belirli şartların sağlanmadığı veya belirli kurallara uyulmadığı zaman gelen bir engeldir. Aşağıda belirttiğimiz ana şartlara uymayanlara en çok verilen cezalar; takipçi engelleme cezası ve yorum yazma cezasıdır. Bu engellemeleri il def alanlar ile sık sık bu cezayı alanlar farklı gün aralığında ceza verilir. Bu nedenle aynı hataları yapmamalı ve bu tür cezaların gelmesini engellemek tamamen kullanıcılara bağlıdır.

İnstagram Takip Engeli Nedir?

Başta instagram olmak üzere bir çok sosyal medya uygulaması bir takım güvenlik sistemi ile korunmaktadır. Verilen cezalar bu sistem üzerinden otomatik olarak algılanır ve işleme konulmaktadır. Bu nedenle bir defadan bir şey olmaz veya belki fark edilmez gibi durumlar başınıza bela olabilmektedir. İnstagram kullanıcılarının güvenliğini en üst seviyede tutmak adına takipçi engelinin geldiğini belirtmektedir.

Kullanıcılarının günlük, haftalık ve aylık olarak belirli bir oranda takipçi elde etmesi için sistem izin vermektedir. Bu limitler birden aşıldığında; yüksek miktarda rakamsal fark olduğunda güvenlik sistemi bunu olası bir risk veya saldırı olarak görmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına bir takım kısıtlamalar uygulanır. İnstagram kullanıcıları da bunların kendileri için bir ceza olduğunu ve bunun geçici olduğunu bilmelidir.

İnstagram Takip Engeli Cezası Neden Gelir

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu uygulamanın bir takım kuralları bulunmaktadır. Belirlenen adetin üzerindeki takip istekleri bot olarak algılanabilmektedir. Bu sorun karşısında yapılması gereken en mantıklı olay ise sık aralıklarla takip isteği atmamak olacaktır. Günlük limitler dahilinde belirtilen rakamları çok aşmamak, belirli saat aralıkları le takip isteği atmak sizlerin bu cezayı almamanıza yardımcı olur.

nstagram Takip Engeli Cezası Neden Gelir

Eğer gün içerisinde sıklıkla takip isteği atıyorsanız bu engeli almanız kaçınılmaz olacaktır. Başta İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar diye araştırma yapanların günlük takip isteklerinin ne kadar olduğunu bilmeli ve ona göre istek göndermelidir.

İntagram Takip Engeli Kaldırmak İçin Ne Yapılmalı

Takipçi sayısı instagram hesapları için oldukça önemlidir. Özellikle instagram ticari profil sahipleri bu konuda oldukça hassalardır. Sattığı ürün veya hizmetlerin daha fazla kişiye ulaşması adına takipçi hayati bir rol üstlenir. Ne kadar çok takipçisi varsa o kadar çok ticari faaliyette bulunma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle ticari profil sahipleri sürekli takip isteği atma zorunluluğu hissedir. Bu istek daha büyük soranlar ile karşılaşmaya da neden olur. Bu veya buna benzer durum ile karşılaşanlar belirli bir süre takip isteğinde bulunamaz.

İnstagram Takip Engeli Kaç Günde Kalkar diye araştırma yapanlara belirtmek isterim ki; bu engel genellikle 24 saat ile 48 saat arasında kalkmaktadır. Tabi ki bu engeli sürekli alanlar için bu süre uzayabilmektedir. Hatta 15 güne kadar çıkabilmektedir. Bu gibi durum ile karşı karşıya kalanların bir takım durumları değerlendirmesinde yarar vardır. Bunların başında düzenli paylaşımların muhakkak devam etmesi gerekir. Ayrıca takip etme isteği alanında çıkan bizimle paylaş butonunun kullanılması. Bu bölüme neden daha fazla kişinin sizi takip etmesi ile ilgili bir bilgi yazarak yöneticilere iletebilirsiniz. Belirttiğiniz yazının olumlu sonuçlanması ile çok daha kısa süre içerisinde bu engelden kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.