Kosgebkredim

İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır

İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır

Kredi yapılandırması nasıl yapılır. Kredi borcu nasıl transfer edilir. Bankaların kredi faiz indirimi yaptığı dönemlerde yapılandırma yapmak için ne yapılmalı. Kullandığınız kredi kartı veya kredilerin ödemelerinde sıkıntı yaşadığın dönemde İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır. Bankalar hangi dönemlerde kredi yapılandırması yapılmasına müsaade ediyor. Kredi kartı veya kredi borcunuzu başka bir bankaya nasıl transfer edebilirsiniz. Kredi yapılandırması ve kredi transferi hakkında tüm merak ettikleriniz.

Konut Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır

Son günlerde gündeme gelen konut kredilerinde indirim ihtimalinden sonra binlerce vatandaşımız kullandığı konut kredisinin yapılandırılması adına soru sormaktadır. Bilindiği üzere şu an itibari ile %0,90 ile %1,10 oranında konut kredisi faizleri uygulanmaktadır. Cumhurbaşkanının enflasyonu düşürmek adına bankalar ile faiz indirimi hakkında bir görüşme yapacağını bildirdi. Bu açıklama sonucunda konut kredisi faiz oranlarının %0,60 ile %0,80 civarına gerilemesi beklenmektedir. Bu durum gerçekleşirse binlerce konut kredisi kullanan vatandaş bankalara akın edecek. Kullandığı konut kredisini yapılandırmak için talep de bulunacaktır. Bankaya konut kredisi yapılandırmada bulunacak olanların bir kaç hususa dikkat etmesi gerekmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yapılandırmak için verilen kredi faiz oranlarının arasındaki fark yeterli mi
  • Kullandığınız kredinin kalan borç miktarı
  • Ödemekte olduğunuz konut kredisinin taksit miktarı
  • Kullanmak istediğiniz yapılandırma kredisinin maliyeti

 

İhtiyaç Kredisi Yapılandırması

Bankalardan kullandığınız ihtiyaç kredilerini daha düşük bir kredi ile ödeyerek borcu başka bir bankaya taşıma işlemidir. Diğer bir adı da Borç Transferi Kredisidir. İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır sorusuna en kolay bu yöntem ile ulaşabilirsiniz. Bu kredi imkanı ile kullanmış olduğunuz Tüketici Kredisi Yapılandırması ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırması yapabilirsiniz. Kullandığınız kredi veya kredi kartlarının ödemelerini yapmakta zorlandığınız zaman bu yöntemi kullanabilirsiniz. İster aynı bankadan isterse başka bir bankadan bu işlemi yaptırabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken yasa ile belirlenen 72 ay üst sınırlı kredi kullanma hakkınızın olduğudur. Bankalara olan borcunuzu başka bir bankaya taşıyarak yeni bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu işlemi yapmak isteyenlerin kullanacakları kredinin faiz oranı ve taksit miktarları hakkında küçük bir hesap yapması gerekmektedir. Ayrıca yapılandıracağınız kredinin faiz oranları ile birlikte masraflarını da sormayı unutmayın.

İhtiyaç Kredisi Yapılandıran Bankalar

Kullandığınız tüketici kredilerini başka bir bankaya transfer ederek yapılandırmak isteyenler hangi bankaya başvurabilir. Aslına bakıldığı zaman kredi kullanmak için yeterli puana sahip olanlar istedikleri bankaya başvuruda bulunabilirler. Bu noktada en önemli olan konu en düşük faiz oranı veren banka ile görüşmek olacaktır. Çünkü yapacağınız yapılandırma ile belirli bir miktar faiz indirimi sayesinde indirim almanız gerekmektedir. Aksi takdirde İhtiyaç Kredisi Yapılandırması yapmanın bir anlamı kalmamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Davut dedi ki:

    İhtkiyac kredisi cektim ve suan issizim acil ise ihtiyavcim var lutfen bana is konusunda ve krediyi nasil yapilandirabilecegim konusunda yardimci olun cok zor durumdayim ne is olsa yaparim, lutfen en kisa zamanda bana ulasin

  2. Selma dedi ki:

    Konya’da yaşıyorum Meram ilçesi nde lütfen bu işi çok ihtiyacım var bana dönerisiniz