Kosgebkredim

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır? Yeni bir iş kurmak isteyenler neden iç çamaşırı işini tercih etmeli. İç çamaşırı dükkanı açmak için ne kadar sermaye gerektirir. Düşük sermaye ile bu işi yapmak mümkün mü? Yeni bir iş çamaşırı dükkanı açacak olanların dikkat emesi gerekenler. İç çamaşırı dükkanı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır başlığı ile cevap vermek istiyorum.

İlk düşünüldüğünde bir iş çamaşırı dükkanı bir çok kişi için mantıklı gelmeyebilir. Özellikle erkek girişimciler bu işi belki de hiç akıllarından geçirmezler. Genel olarak bayanlara uygun bir iş olarak bilinen çamaşır satışı oldukça kazançlı işler arasında gösterilmektedir. Bay, bayan veya çocukların zaruri ihtiyaçları arasında bulunan iç çamaşırını satmak düşündüğünüzden çok daha kolay olacaktır.

Neden İç Çamaşırı Dükkanı

Yukarıda da belirttiğimiz üzere her cins ve her yaş grubu iç çamaşırı satan yerlere sıklıkla gider. Genellikle bayanlar bu tür ürünlerin alım işini gerçekleştirse de; bir çok erkek kendi iç çamaşırını kendisi almaktadır. Fakat bir ihtiyaç olan iç çamaşırları yıl boyunca herkes tarafından satın alınmaktadır. Bu nedenle; bu tür ürünleri satmak çok zor olmamak ile birlikte kazanç oranının yüksek olması bu işi tercih etme nedeniniz olacaktır.

Yaşadığımız şehrin bir çok noktasında hatta halk pazarlarında bile bu tür ürünleri yıllardır satanları görebilirsiniz. Ayrıca son dönemde alışveriş merkezlerinde bu tür ürün satışı yapan dükkanların arttığını gözlemlemeniz mümkündür. Her daim müşterisinin hazır olduğu bu işi ayrıca küçük sermayeler ile kurabilmeniz tercih etme nedenlerinden bir diğeri olacaktır.

İç Çamaşırı Dükkanı Açma Maliyeti

Her yeni bir dükkan açma girişiminde olduğu gibi; İç Çamaşırı Dükkanı Açma girişiminde bulunanlar maliyet hesabını yapmak zorundadır. Elindeki sermayenin bu işe yeterli olup olmayacağının yanında bu iş için ne kadar gerektiğini bilmek oldukça önemlidir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere düşük sermayeler ile bu işi kurmanız mümkün. İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır diye araştırma yapan bir girişimciye; 50 ile 100 bin liralık bir sermayenin başlangıç için yeterli olacağını belirtmek isterim. Tabi ki bu rakam açılmak istenilen iç çamaşırı dükkanının büyüklüğü ve satılmak istenilen ürünlerin markaları ile değişebilir.

Başlangıç olarak bu işi yapmanız adına; 30 ile 40 metre karelik bir dükkan size yeterli olabilir. Tabi ki yeteri kadar sermayesi olanlar çok daha büyük bir dükkanda bu işe başlayabilir ve büyük bir avantaja sahip olabilir. Ne kadar büyük bir dükkan sahip olursanız; o kadar fazla ürünü sergileme ve satma imkanına da sahip olacaksınız. Bununla birlikte dükkanların büyüklüğüne göre de kira ücretinin artacağını unutmayınız.

İç Çamaşırı İşi Ne Kadar Kazandırır

Her işte olduğu gibi bu işte de ne kadar kazanılacağı merak edilen bir konudur. Satılan ürünlerin size hangi oranda para kazandıracağını öğrenmeden hiçbir işi yapmayın. Ayrıca bulunduğunuz bölgeye uygun ürün ve ürün fiyatlarını belirlemeniz kazancınıza etki edecektir. Yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda hangi marka veya markaların ürününü satacağınızı belirlemeniz mümkün. Bundan sonra yapmanız gereken firmalar ile iletişime geçmek ve iş birliği yapmak olacak. Sermayeniz ve dükkanınızın duruma uygun ürünleri almalı ve piyasa değerinin üzerinde satış yapmamanınız gerekir.

Gerekli tüm şartları sağladıktan sonra yapacağınız satışlar ile bir iç çamaşırı dükkanı aylık size; 10 bin lira ile 25 bin lira arasında bir kazanç getirebilir. Tabi ki bu rakamlar sizin ticari zekanıza bağlı olarak değişmektedir. Piyasa şartları ve bulunduğunuz bölgenin ekonomik yapısı da kazancınızı etkileyecektir.

İç Çamaşırı Dükkanı Nasıl Açılır sorusuna verdiğimiz cevaplar ile sizde bulunduğunuz bölgede bir dükkan arayışına başlayabilirsiniz. Firmalar ile iletişime geçtikten ve gerekli sermayeyi sağladıktan sonra; bulunduğunuz bölgedeki resmi daireler ile görüşerek gerekli işlemleri başlatmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.