Kosgebkredim

Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018

Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018

Hayvancılık yapmak isteyenlere verilen devlet destekleri. Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018 imkanları. Köyde hayvancılık yapmak isteyenlere verilen devlet destekli hibe ve teşvikler. Kırsal alanda hayvancılık yapmak isteyenlere verilen devlet destekleri. Hayvancılık alanında verilen faizsiz krediler ve teşvikler hakkında merak ettikleriniz. Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere geri ödemesiz hayvan destekleri. 2018 yılında hibe olarak verilecek hayvanlar. Hayvancılık  İçin Devlet Hibesi almak isteyenlerin yapması gerekenler.

2018 Hibe Hayvan

Ülkemizdeki kırsal alanların desteklenmesi ve bu bölgelerde hayvancılık faaliyetlerin artırılması adına devlet desteği verilmektedir. 2018 yılı hayvancılık destekleri ile verilecek olan destekler hayvan desteği ve yem desteğinden oluşmaktadır. Özellikle gençlerin ve bayanların bu imkandan yararlanması adına öncelik tanınmaktadır. Kırsal alandaki genç nüfusun artırılması ve ithal et alımının azaltılması amaçlanmaktadır. Sizde bu alanda faaliyet göstermek istiyorsanız küçükbaş hayvan, büyükbaş hayvan, kanatlı hayvan veya arıcılık yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz hayvancılık türünden kendinize en uygun olanını belirleyerek sizde bu desteklerden yararlanabilirsiniz. Tamamı geri ödemesiz olarak verilen bu destekler sayesinde sermayesi olmayan tüm gençlerimiz hayvancılık yapabilecek.

Koyun Hibe Desteği 2018

Koyun Hibe Desteği 2018

Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere verilen bu hibe desteği en çok tercih edilen hayvancılık hibesidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikli olarak gençlere ve bayanlara  verilen bu hibe desteği 300 adet koyundan oluşmaktadır. Bağlı bulunduğunuz gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri tarafından başvuruların yapılması sonucunda tarafınıza 300 adet koyun hibe olarak verilecektir. Bunun ile birlikte bu iş için gerekli ahıl ve ekipmanları olmayanlara istemeleri halinde farklı desteklerde verilecektir. Sizde Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018 başvurusunda bulunarak koyunları hibe olarak alabilirsiniz.

İnek Hibesi 2018

Büyükbaş hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilen hibe miktarı ise 5 inekten oluşmaktadır. Köyünde hayvancılık yapmak için gerekli düzenek ve ekipmanı bulunanlara inekler tamamen ücretsiz ve geri ödemesiz olarak verilecektir. Bu imkanlar dahilinde verilen bu inekler ile büyükbaş hayvancılık faaliyetlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz. Bu işi en az 2 yıl yapmanız kaydı ile verilen bu inekleri kosa sürede çoğaltmak isteyenler İnek Kredisi imkanlarından da yararlanabilirler.

Arıcılık Hibeleri 2018

Genç çiftçi projesi ile verilmeye başlanan bir diğer hayvancılık türü olan arıcılık son zamanlarda çok tercih edilen hayvancılık alanlarının başındadır. Kırsal alanda arıcılık faaliyetinde bulunmak isteyen 40 yaş altındaki tüm vatandaşlarımız bu hibe imkanından yararlanabilir. Yapacağınız başvurular internet üzerinden genç çiftçi kaydı oluşturarak bağlı bulunduğunuz İl veya İlçe müdürlüklerine teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurusu kabul edilenlere 40 arılı kovanlı bir arılık kurması için 30 bin lira destek verilecektir. Alacağınız bu destek ile kırsal alanda arıcılık faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2018 imkanları ile verilen arı hibesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler arıcılık hibeleri başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.