Kosgebkredim

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık alanında faaliyet gösteren veya bu alanda yeni faaliyette bulunmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi desteği 2019 yılında devam ediyor. Birbirinden farklı destekler sayesinde hayan alımından barınak yapımına kadar ihtiyaçlarınız karşılanmakta. Küçükbaş, Büyükbaş veya kanatlı hayvan besiciliği yapmak isteyenlere hibe destekleri başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir. Sizde verilen bu destekler ve faizsiz krediler ile hayvancılık alanında faaliyette bulunmak adına destek alabilirsiniz. Yetiştiricilerin en çok merak ettiği Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır sorusuna cevap arayanların yazımızı okumasını tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi 2019 Şartları

Devlet destekli hibe ve hayvan dağıtımının dışında bu alanda en büyük desteği Ziraat Bankası Hayvan Kredisi imkanı ile verilmektedir. Yapmak istediğiniz hayvancılık alanlarından;

Ziraat bankası yukarıda belirttiğimiz hayvan türlerinden süt veya besi hayvancılığı  alanında faaliyet gösterecek olanlara kredi vermektedir. Düşük faiz oranı ve uzun vade imkanı ile verilen bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyenleri ÇKS sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bu kredi imkanı ile hayvan alımının yanında gerekli olan makine teçhizat, ahır/ahıl yapımı ve yem alımları içinde kredi tahsis edilmektedir. Ayrıca hayvancılık alanında faaliyet gösterenler Ziraat Bankası Traktör kredisi ile gerekli olan traktör alımlarını da gerçekleştirebilirler. Sizde Hayvancılık için gerekli olan finansal desteği % 4 faiz oranı ile alarak uzun vadeli ödeme şansına sahipsiniz.

Hayvancılık İçin Devlet Hibesi 2019 İmkanları

Hayvancılığın desteklenmesi ve ithal hayvan alımının daraltılması amacı ile 2018 yılında birbirinden farklı devlet desteği verilmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve kontrol dilen bu desteklerden sizde yararlanabilirsiniz. Özellikle son günlerde verilen 5 inek hibesi ve 30 koyun hibesi bunların en dikkat çekenidir. Özellikle gençlerin ve bayanların bu alanda faaliyet göstermeleri adına verilen bu destek için taleplerin oldukça düşük olduğu belirtilmektedir. Küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere verilen bu destekten yararlanmak isteyenlerin bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık İl-İlçe Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olanların öncelikli olarak internet sitesi üzerinden kayıtlarını yapmaları  gerekmektedir. Yapılacak olan değerlendirme sonucunda hayvan hibesi almaya hak kazananlara isteği doğrultusunda 5 inek veya 30 koyun TİGEM tarafından hibe olarak verilecektir. Bunun ile birlikte Ahır – Ahıl yapımı için başvuruda bulunanlara ayrı destekler verilecektir. Sizde 2018 yılında verilecek olan hayvan hibesi imkanları ile hayvancılık yapmaya başlayabilirsiniz.

Hayvancılık İçin Devlet Destekleri 2019

Yukarıda belirttiğimiz türden hayvancılık yapmak isteyenlere devlet desteği verilmeye devam ediliyor. Yukarıda belirttiklerimize ilave olarak özellikle gençlerin kırsal alandaki nüfusunu artırmak amacı ile başlatılan genç çiftçi hibesi 2019 başvuruları devam ediyor. Kırsal alanda hayvancılık yapmak isteyenlere 40 koyun desteği, 5 İnek Desteği ve 40 kovan arı desteği uygulaması devam etmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin genç çiftçi kayıtlarını oluşturmaları ve yapmak istedikleri hayvancılık türlerini belirtmeleri yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte IPARD 2 projeleri kapsamında desteklenen bölgelere hibe hayvan, modernize edilen tesisler ve gerekli ekipmanlar için hibe desteği verilmektedir. % 50 oranında verilen bu destekler sayesinde sizde hayvancılık için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır, Hayvancılık için hibe başvurusu tarihleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sitemizi takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Zeyd dedi ki:

    Hayvancilik isine baslamak istiyorum ve bunu kredi ile yapmak zorundayim baslangic icin kredi onerileriniz edir lutfen benimle iletisime gecin