Kosgebkredim

Evde Sarma Yapıp Satmak

Evde Sarma Yapıp Satmak

Ev hanımlarına el becerileri doğrultusunda para kazandıran işlerden birisi de; Evde Sarma Yapıp Satmak olarak bilinir. Bilindiği üzere yapımı zor olan bu işi binlerce bayan evinde keyifle yapmakta veya para kazanmaktadır. Sizde bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi iseniz bu işi yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Ev hanımlarının evde para kazanmasına imkan veren; Evde Sarma Yapıp Satmak oldukça karlı bir iş fikri olarak bilinir. Bu nedenle sizde ek kazanç elde etmek adına bu işi deneyebilirsiniz.

Yaprak Sarma Yaparak Para Kazanın

Ülke genelinde bilinen ve sevilerek tüketilen yaprak sarma işini yapanlar ayda; 4.500 lira kazanmaya devam ediyor. Sizde yapımı zahmetli olan bu işi ister kendi başınıza isterseniz arkadaş veya komşularınız ile rahatlıkla yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Son dönemde büyük ilgi gören yöresel ev yemeklerinin satıldığı dükkanlarda bu ürünü büyük ilgi gösterilmektedir. Bu nedenle bu tür yerler sarma yetiştirme konusunda sıkıntı yaşamakta ve bunun çözümünü; ev hanımlarından yardım alarak bulmaktadır. Bu tür iş yerleri her gün teslim edilmek üzere; kilolarca sarma yaptıracak bayana ihtiyaç duymaktadır. Sizde talep etmeniz halinde evde bu işe yapmak adına bu tür iş yerleri ile görüşebilirsiniz.

Sarma İşi Veren Yerler

Evde Sarma Yapıp Satmak isteyenlere sürekli olarak iş veren yerler; yukarıda da bahsettiğimiz gibi ev yemekleri satan iş yerleri olarak bilinir. Ayrıca köy ekmeği, ev tarhanası veya diğer yöresel ürünleri satan bir çok yerde de sarma satılmaktadır. Son dönemde oldukça ilgi görmeye başlayan ev yapımı pastaların satıldığı; pastahane veya kek evlerinde de bu ürün satılmaktadır. Sizde bulunduğunuz bölgede belirttiğimiz türden satış yapan iş yerleri ile bu işi için görüşebilir ve evde sarma işi yapabilirsiniz. İsteyenler evde kendi imkanları ile yapacakları sarmaları; yine kendi imkanları ile satabilir ve daha fazla kazanabilir. Bulunduğu bölgedeki insanlara kendisini tanıtarak gün, yemek veya özel davetler için sarma yapmak çok daha fazla kazanmanıza imkan verecektir.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanın

El becerisine güvenen elinin lezzetini güvenen bayanlar evde yemek yaparak rahatlıkla para kazanabilir. Son dönemde ev yemeklerine olan ilginin artması bir çok ev hanımının; evlerinde yemek yaparak para kazanmalarına imkan tanımaktadır. Özellikle mantı, börek ve diğer yöresel ev yemekleri iyi yapanlar bu işi rahatlık yapabilirler. Sizde güzel yemek yaparım diyorsanız bu iş tamda aradığınız ek iş olabilir. Son zamanlarda insanların fast food ürünlerden ziyade yöresel ev yemeklerine yönelmesi bu alanda el lezzeti olan bayanlara ihtiyaç duyulmasına yardımcı olmakta. Sizde bu tür ürün satan yerler ile görüşerek yaptığınız ürünlerin satımında yardım alabilirsiniz. Ev yemekleri konusunda kendisine güvenen veya bu konuda sermaye yetersizliği nedeniyle kendi işini kuramayan bayanlara verilen destekler bulunmaktadır. Bayanların kendi yaptığı ürünleri satmak için dükkan açmak adanı verilen destekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvurusu başlıklı haberimizi okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Doğa dedi ki:

  Merhaba.
  İstanbul Ümraniye de ikamet etmekteyim. İstenilen miktarda ve zamanda temiz ve titiz bir şekilde bu işi yaparım. Sürekli evde olduğum için bu işe yeterli zamanı ayırabilirim. Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Saygılarımla

  1. Yasemin Bayman dedi ki:

   Merhaba maltepe zümrütevler de ikamet ediyorum. Sarma ve börek konusunda iddialıyım.

 2. Gülnaz dedi ki:

  Antalya Muratpaşa da oturuyorum evde iş yapmak istiyorum kiraciyim 4 çocuğum var ek gelire çok ihtiyacım var

 3. Öznur dedi ki:

  Yaprak sarma seviyorum bu işe cok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 4. Mediha dedi ki:

  Adana Yüreğir de ikamet ediyoruz yaprak sarması mi hem yapamayi hem yemeyi çok severiz bu iş tem bize göre şimdiden teşekkür ederiz

 5. Ayşegül Demir dedi ki:

  Etli yaprak sarıyorum bir kez yiyen tiryakisi oluyor ve çok iddialıyım bu konuda evlere sarıyorum sarma deneyin bu lezzeti derim titizlikle sarılır.

 6. Sinem dedi ki:

  Sarma sarmayi cok seven birisiyim ve sarma sarip ek gelir kazanmak istiyorum bu konuda bana yardimci olabikecek kisiler benimle irtibata gecsin

  1. Anonim dedi ki:

   Gazi antepte oturuuorum cok guzel sarma yaparim