Kosgebkredim

Evde Kendi İşini Kurmak

Evde Kendi İşini Kurmak

Evde Kendi İşini Kurmak son dönemde en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. İş kurmak için sermaye arayanlar, yeni veya farklı iş modellerini araştıranlar. Özellikle kendi işini kurmak isteyen bayanlar. Birbirinden farklı iş kurma teşvik ve destekleri ile sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. Evden çalışmak veya evde iş kurmak hakkında tüm merak ettiklerini sizler için araştırdık. Yazımızın devamını okuyarak Evde Kendi İşini Kurmak ile ilgi tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

İş kurmak her zaman iyi araştırılması gereken ve doğru yatırımların yapılması gereken bir faaliyettir. Doğru yerde doğru işi yapmak ticari geleceğiniz için oldukça önemlidir. Özellikle sermayesi olmayan veya düşük sermaye sahipleri bu duruma daha fazla dikkat etmelidir. Yapılacak olan yanlış hesaplama ve yanlış tercihler sizleri çok zor durumlarla karşı karşıya getirebilir. Bu nedenle doğru araştırma, doğru analiz ve doğru zamanlama yapılacak olan ticari faaliyetlerin can damarıdır. Bu kısa hatırlatmadan sonra Evde Kendi İşini Kurmak isteyenlerin yapabilecekleri işler ve bu işler içi gerekli sermaye yöntemlerini belirtmek istiyorum.  

Evde Çalışmak İçin İş Nasıl Kurulur

Evden çalışmak son dönemde oldukça ilgi gören çalışma yöntemidir. Özellikle pandemi döneminde sokağa çıkma yasaklarında bir çok kişi evden nasıl para kazanırım diye araştırma yapmıştır. Evden para kazanmak veya evde iş kurmak bu nedenle son dönemin en çok ilgilenilen işlerinin ortaya çıkmasında etkili olmuştur.

Online alışverişin son yıllara göre bu dönemde zirve yapması; bu tür iş fikirlerinin daha fazla dikkat çekmesine katkıda bulunduğu bilinmektedir. İnsanların alışverişlerinin büyük bir bölümünü; evlere kargo ile teslim eden firmalar oluşturmaktadır. Hizmet sektörü olarak bilinen bu çalışma yönteminin avantajlarını kullanarak sizde evinizde çalışma imkanına sahipsiniz.

Kendi işini kurmak veya ticaret yapmak adına geçtiğimiz yıllarda bir dükkan olmazsa olmazların başında gelirdi. Fakat İnternet kullanımının artması ve online siparişlerin çoğalması bu sorunun ortadan kalmasına etki etmektedir. Yapılan iş için İnternet üzerinden site kurmak veya farklı satış sitelerinin alt yapısını kullanmak oldukça basitleşti. Bir çok alışveriş sitesi ücretsiz olarak kendi bünyesi üzerinden satış veya ticaret yapmanıza imkan tanımaktadır. Sizde bu imkanlardan yararlanarak internet üzerinden hemen ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal medya kanalları veya İnternet siteleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeden bir sanal mağaza veya sanal dükkan açma fırsatı; sizi dükkan arama veya dükkan giderlerinden kurtarmaktadır. Ücretsiz veya çok düşük komisyon ödemeleri karşılığında sizde; Türkiye’nin en bilindik ve en iyi sanal mağazaları ile çalışabilirsiniz.

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Nereden Başlamalıyım

Bir iş kurma fikrini hayata geçirebilmeniz için nereden başlayacağınızı iyi belirlemeniz gerekir. Doğru adımların atılması adına; analizlerin yapılması, planlamanın yapılması, araştırma ve harekete geçme gibi evreleri doğru yönetmeniz gerekir. Özellikle yapılmak istenilen işin iyi belirlenmesi, bu iş için kendinizin uygun olup olmadığını belirlemeniz ve nasıl bu işi yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Özellikle Evde Kendi İşini Kurmak isteyenlerin bu araştırmayı daha dikkatli yapması gerekir.

Yapmayı planladığınız iş ile ilgili rakiplerin neler yaptığını veya başarı oranlarını iyi analiz yaparak bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca bu işin evden yapılabilirliği ile ilgili de araştırma yapmalısınız. Bilindiği üzere bir çok iş evden yapılabildiği gibi bazı işler kesinlikle evden yapılamamaktadır. Bundan dolayı yapılmak istenilen işin evden yapılması için bir sıkıntının bulunmaması gerekir.

İnternet üzerinden satış yapma konusunda herhangi bir tecrübe sahibi değilseniz öncelikli olarak bu konularda bir takım araştırmalar yapmalı veya bu işi yapanlar ile birebir iletişim içerisinde bulunmalısınız. Online satış sistemlerinin risklerini, inceliklerini veya avantajlarının neler olduğunu bilmenizde büyük yarar vardır. Bu gibi küçük ama önemli ayrıntıları araştırdıktan sonra; yapmak istediğiniz iş ile ilgili alt yapı çalışmalarını tamamlamanız gerekir.

Evde İnternetten İş Kurmak

Evde Kendi İşini Kurmak isteyenlerin online sistemleri kullanmak istediklerinde kendi internet sitesine sahip olmaları veya farklı siteleri kullanmaları gerekir. Bu iki yönteminde kendi aralarında artı ve eksileri bulunmaktadır. Özellikle kendi internet sitesini kurmak isteyenlerin bir takım donanıma sahip olması gerekir. Buna sahip olmayanlar uzman bir firma veya kişilerden yardım almak zorundadır.

İnternet üzerinden satış yapmak için bir internet sitesi kurmak zahmetli ve karmaşık olabilmektedir. Özellikle sitenin güvenliğini sağlamalı ve insanların sorunsuz alışveriş yapmalarının önünü açmalısınız. Bunun için profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim. Ayrıca yeni açılan bir sitenin insanlara ulaşabilmesi adına farklı kampanya veya reklam politikalarını takip etmeniz gerekir.

Ülkemizde bilinen veya güvenilen farklı internet siteleri üzerinden satış yapmak bu sistem için bir avantajdır. Herhangi bir site kurmanıza gerek kalmadan; N11, Gittigidiyor, Hepsiburada veya Trendyol gibi siteler üzerinden ticaret yapabilirsiniz. Bunun için bir firma olmanız ve gerekli başvuruları yapmanız yeterli olacaktır. Sattığınız her hizmet veya ürün karşılığında belirli bir komisyon ödeme karşılığında; sizde bu siteler üzerinden ticaret yapabilirsiniz. Bu tür sitelerin sizlere büyük avantajları olacaktır. Bunların başında; bu sitelerin sahip olduğu müşterilere çok daha kolay ulaşırsınız. İnsanlar bu sitelerden yıllardır alışveriş yaptığı için güven sorunu yaşamazsınız.

Belirttiğimiz sitelerin dışında Sosyal Medya kanalları sayesinde; Evde Kendi İşini Kurmak çok daha kolay bir hale geldi. Başta İnstagram olmak üzere; sosyal paylaşım kanalları sizlerin ücretsiz bir dükkan açmanıza imkan vermektedir. Evden satış yaparak para kazanmak isteyenler bu yöntemleri sıklıkla tercih etmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu yöntem ile ister kendi ürünlerinizi isterseniz farklı markaların ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz.

Evde İş Kurmak İçin Sermaye

Evde Kendi İşini Kurmak isteyenlerin büyük bir bölümü yeteri kadar sermaye sahibi olmayanlardır. Düşük sermaye ile iş kurmak veya iş kurmak için sermaye bulmak bu noktada sıklıkla araştırılmaktadır. Bu konuda başta devlet destekleri olmak üzere bir takım teşvikler bulunmaktadır. Başta Kosgeb olmak üzere kendi işini kurmak isteyenlere hibe verilmektedir. Kaymakamlığın da ev hanımlarına mikro kredi destekleri bulunmaktadır. ayrıca isteyenler bankalardan kendi işini kurmak adına girişimci kredilerine başvurabilirler.

Yapılmak istenilen iş için gerekli olan sermaye desteğini teşvik, hibe, faizsiz kredi veya uzun vadeli faizli krediler ile karşılamanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken yapmak istediğiniz iş ile ilgili desteklerin olup olmadığını araştırmak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.