Kosgebkredim

Evde Çiçek Yetiştirip Satmak

Evde Çiçek Yetiştirip Satmak

Evde ek gelir getirici işler yaparak sizde para kazanabilirsiniz. Çiçek yetiştirmeyi sevenler bu konuda oldukça şanslıdır. Talep gören çiçek türlerini yetiştirerek sizde ek kazanç elde edebilirsiniz. Evde Çiçek Yetiştirip Satmak isteyenler hangi çiçekleri yetiştirmeli. En çok para eden çiçek hangisi? Evde en kolay yetiştirilen çiçekler. Kolay para kazanma yöntemleri arasında ilk sıralarda bulunan Evde Çiçek Yetiştirip Satmak isteyenlerin yapması gerekenler. Evdeki çiçekleri nereye satacağını bilemeyenler. Çiçek satıp para kazanmak ile ilgili yazımızı okuyarak bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Çiçek Satarak Para Kazanmak

Son dönemde maddi anlamda sıkıntı yaşayan aileler ek iş yaparak para kazanmanın yöntemlerini araştırmaktadır. Birbirinden farklı işleri yaparak para kazanmak isteyenler bir şeyler satarak para kazandıran ürünlere büyük ilgi göstermektedir. Bu kapsamda bir çok vatandaşımız ne satsam çok para kazanırım sorusuna cevap aramakta veya farklı ürünleri satmaya çalışmaktadır. Bunlar bazen semt pazarlarında küçük bir tezgah aracılığı ile bazen ise İnternet üzerinden sosyal ağlar üzerinden yapılmaktadır. Sizde bu tür bir ek iş arayışında iseniz; Evde Çiçek Yetiştirip Satmak tamda aradığınız iş fikri olabilir. Bilindiği üzere çiçek türlerinden bazıları oldukça ilgi görmektedir. Saksı çiçeği olarak bilinen bu çiçekleri yetiştirenler gayet güzel paralar kazanmaktadır.

Çiçek yetiştirmeyi seven ve çiçeklerle zaman geçirmekten keyif alanlar bu işi rahatlıkla yapabilirler. Hem keyif aldığı işi yapmak hem de bu sayede para kazanmak belki de dünyanın en güzel mesleğidir. Aynı zamanda ek iş yapmak için herhangi bir dükkan veya mekan kiralamadan bu işi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Çiçek satarak para kazanmak belki de bu nedenle ek iş yapmak isteyenler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Sizde ek gelir elde etmek adına evde çiçek yetiştirerek para kazanmak adına bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yetiştirenlere Para Kazandıran Çiçek Türleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Evde Çiçek Yetiştirip Satmak isteyenlerin yetiştirmek istedikleri çiçekleri iyi belirlemek zorundadır. Maalesef bazı çiçek türleri pek ilgi görmemek ile birlikte satışı oldukça zordur. Fakat bazı çiçekler vardır ki bunları yetiştirenler oldukça iyi paralar kazanabilirler. Doğru veya gerektiği gibi yetiştirilmiş çiçeklerin alıcıları her zaman bulunmaktadır. Bu tür çiçekleri isteyenler sipariş üzerine, çiçekçilere toptan olarak veya İnternet üzerinden sosyal ağlar ile satabilir ve para kazanabilirler. Bu hatırlatmadan sonra; en çok ilgi gören ve yetiştirenlere güzel paralar kazandıran çiçek türlerinin neler olduğunu hatırlatmak istiyorum;

Evde Fesleğen Yetiştirerek Para Kazanın

Evde saksı çiçeği yetiştirmek isteyenlerin tercih edebileceği çiçeklerin başında fesleğen gelmektedir. Özellikle cafe veya restoran tarzı iş yerleri bu çiçeğe büyük ilgi göstermektedir. Sinekleri bulunduğu mekandan uzak tuttuğundan dolayı büyük ilgi gören bu çiçek ayrıca; hoş kokusu ile bu tarz mekanlara ayrı bir hoşluk katmaktadır. Bu nedenle satışı kolay olan bu çiçeği sizde evinizde rahatlıkla yetiştirebilir ve para kazanabilirsiniz.

Evde Aloe Vera Yetiştirerek Para Kazanın

Evde Çiçek Yetiştirip Satmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu çiçek türünün kolay satılması ile bilinmektedir. Neredeyse her evde bulanan bu çiçek kolay veya hızlı büyüdüğü için bir çok bayan tarafından tercih edilmektedir. Aloe vera çiçeğinin içinde bulunan jelinin yanık, sivilce veya cilt lekelerine iyi geldiği için büyük ilgi görmektedir. Sizde bu çiçeği evinizde rahatlıkla yetiştirebilir ve karşılığında para kazanabilirsiniz.

Evde Orkide Yetiştirmek

Çiçek yetiştirerek para kazanmak isteyenlerin en çok para kazandığı çiçek yetiştirme yöntemi olarak bilinir. Fakat bu o kadar da kola bir iş değildir. Orkide bilindiği üzere ilgi gerektiren veya zahmetli bir bakım istemektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmadan bu işi yapmanız çok zor olarak belirtilmektedir. Fakat doğru yöntemler ile yetiştirilen orkideler yetiştiricisine; çok güzel paralar kazandırmaktadır. Sizde doğru renk ve özelliğe sahip bir orkideyi yetiştirerek kısa sürede güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kuşkonmaz Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde Çiçek Yetiştirip Satmak isteyenlerin tercih ettiği bir çiçek türü de kuşkonmaz olarak bilinir. Bu çiçeğe olan ilgi hiç bir zaman eksilmediğinden dolayı bu işi yapanlar her zaman para kazanmaktadır. Sizde evde bu çiçeği yetiştirebilir ve para kazanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz tüm çiçekler için gerekli ortamı ve malzemeyi temin edenler bu işi rahatlıkla yapabilirler ve bu iş sayesinde para kazanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Bedirhan dedi ki:

  Kolay gelsin. Sera kurup 3-4 dönümlük kapalı alanda çiçek yetiştirip satmak istiyorum. Müşteri bulabilir miyim? Çiçek yetiştirmek çok mu zahmetli ve masraflı bir iş ? Hangi çiçek türelerinden en fazla kar elde edebilirim?Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 2. Nurdan dedi ki:

  Bende çiçek yetiştiriyorum kaktüs ve sukulent ,satmak istiyorum cvp verirseniz sevinirm

  1. Fatih dedi ki:

   Gerçek anlamda üretimi kendiniz yapabilirseniz % 1500 karlı çıkarsınız doğru türleri üretebilirseniz tabi bunun için bayağı bir birikim gerekecektir bilgi anlamında. Al sat ile bir yere varmak neredeyse imkansız.

 3. eda dedi ki:

  iyi günler. mersinde yaşıyorum. çiçek yetiştirmeyi çok seviyorum ve çiçek yetiştirip aynı zamanda da para kazanmak istiyorum. evimde çiçek yetiştirmek için bir odam bulunmaktadır. çiçek yetiştirme işi verevcek firmalardan haber bekliyorum. lütfen en kısa zamanda dönüş yapın.

  1. Serap dedi ki:

   Mrb acaba dönüş yapan oldu mu bende bu işe girmek istiyorum bilgi verirmisiniz siz başladiniz mi