Kosgebkredim

Ev Hanımlarına Hibe Kredi Destekleri

Ev Hanımlarına Hibe Kredi Destekleri

Kendi işini kurmak isteyen ve iyi bir iş fikrine sahip ev hanımlarına hibe verilmeye devam ediliyor. Kuruluş amacı küçük ve orta büyüklükteki işletmelere destek vermek olan KOSGEB girişimci ev hanımlarına de hibe desteği vermeye devam ediyor. 60 liraya kadar geri ödemesiz destek verilmektedir. Kosgeb aynı zamanda işletmesi 1 yılı geçenlere de 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vermektedir. Ev Hanımlarına Hibe Kredi Destekleri hakkında verilen desteklere nasıl başvuru yapılacağı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibesi

Kendi işini kurmak isteyen ve güzel bir iş fikrine sahip olan binlerce ev hanımı kendi işinin patronu oldu. Kosgeb sayesinde yılda binlerce girişimci ev hanımlarına hibe verilmeye devam ediliyor. Sizde Kosgeb tarafından verilen girişimci bayan desteği programı kapsamında hibe alarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir kaç konu vardır. Bu konuları başlıklar altında belirtmek gerekirse;

  • Yapılmak istenilen iş fikrinin kosgeb desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Ev hanımlarının Kosgeb girişimcilik eğitimlerine katılması
  • Geçmiş dönemlerde bu imkandan yararlanmamış olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan ev hanımları hibe olarak verilen 60 bin liralık geri ödemesiz destek ve 100 bin liralık faizsiz kredi desteğinden yararlanması sağlanmaktadır.

Kosgeb Bayan Girişimci Kursu

Ev Hanımlarına Hibe Kredi Destekleri imkanlarından yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlardan birisi de Girişimcilik belgesidir. Uygulamalı girişimcilik kurslarına katılarak elde edilen bu belge olmadan başvuru kabul edilmemektedir. Bu neden ile bu tür bir destek almak isteyen ev hanımlarının da bu kurslara katılması gerekmektedir. Son dönemde bu belgeyi almak adına yapılan değişiklik sayesinde İnternet üzerinden bu belgeyi almanız mümkün.

Online Girişimcilik eğitimlerine E-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca İnternet üzerinden yapılan bu eğitimlere günün istediğiniz saatinde katılabilir ve bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Kadınlara Kosgeb Kaç Lira Veriyor

Kendi işini kurmak ve kinde ayaklarının üzerinde durmak isteyen bayanlara öncelik verilmektedir. Kosgeb tarafından verilen girişimci desteklerinde bayanlar, gençler ve engelliler önceliklidir. Bu neden ile iyi bir iş fikrine sahip olan tüm ev hanımlarının bu imkandan yararlanma imkanı bulunmaktadır. Sizde yukarıda belirtilen şartları taşıyorsanız ev hanımlarına hibe olarak verilen 60 bin lira için hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konu hakkında karar verme ve başvuru alma noktası www.kosgeb.gov.tr adresidir. Bu konuda aracılık yapan veya yapacağını beyan edenlere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Kosgeb Hangi İş Fikirlerine Destek Verir

Ev Hanımlarına Hibe Kredi Destekleri şartlarından birisi olan desteklenen sektörler oldukça önemli bir konudur. Yapılacak olan işin kosgeb tarafından desteklenen iş fikirleri arasında bulunması zorunludur. Bu neden ile bu imkandan yararlanmak adına başvuru yapmadan önce bir araştırma yapmalısınız. Kosgeb hangi iş fikirlerine destek veriyor sorusu için nace kodlarını buradan inceleyebilirsiniz. Belirtilen bu nace kodlarına buradan erişim sağlayarak yapacağınız işin bu listede olup olmadığını hemen sorgulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Leyla dedi ki:

    Çok ihtiyacım var bu hibeyi almam için ne gerekiyor