Kosgebkredim

Ev Hanımlarına 2018 Yılı Devlet Destekleri

Ev Hanımlarına 2018 Yılı Devlet Destekleri

Ev hanımlarının kendi işlerini kurmaları veya ticarete atılmaları adına verilen destekler 2018 yılında devam ediyor. Özellikle dükkan açmak isteyen bayanlara hibe ve faizsiz kredi desteği verilecek. Sizde sermaye yetersizliği nedeni ile iş kurmakta zorlanıyorsanız verilen hibe ve faizsiz kredi desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Ev Hanımlarına 2018 Yılı Devlet Destekleri ile patron olma hayali çokta uzak gözükmüyor.

Bayanlara Hibe Destekleri 2018

Bayanlara özellikle de evli ve çalışmayan ev hanımlarına birbirinden farklı destekler verilmeye devam ediliyor. Bu destekler sadece iş yeri açmak ile sınırlı değil. Bunun yanında Çiftçilik veya hayvancılık yapmak isteyen bayanlara verilen bir takım desteklerde dikkat çekmektedir. Bilindiği üzere Ülke genelinde Hayvancılığın artırılması ve yarli ırkın çoğaltılması amacı ile Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan hibesi verilmekte. Sizde isterseniz bu destekler sayesinde hayvancılık faaliyetlerine başlayabilirsiniz

Genç Çiftçi Bayanlara Hibe Desteği Veriyor

Kırsal alandaki Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerinin artırılması ve bu alanda yaşayan nüfusun artırılması adına Genç Çiftçi Hibesi veriliyor. Bayanlara bu alanda pozitif ayrımcılığın yapıldığını belirtmek istiyorum. Kırsal alandaki köyünde tarım veya hayvancılık yapmak isteyen bayanlara hayvanlar hibe olarak verilmek ile birlikte ahır veya ahılı olmayanlara bunların yapama için ayrı destekler de verilmektedir. Belirttiğimiz gibi hayvancılık yapmak için devlet desteği almak isteyen bayanlar aşağıda belirtilen hayvanlar için başvuruda bulunabilirler.

 • Büyükbaş hayvancılık
 • Küçükbaş hayvancılık
 • Kümes hayvancılığı
 • Arı yetiştiriciliği

Bu proje kapsamında ayrıca tarım alanında faaliyet göstermek isteyenler de destek verilmeye devam ediliyor. Sera yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, fide, tohum ve fidan yetiştiriciliği yapmak isteyenler bu imkanlar için bağlı bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurabilirler.

Kadınlara Hibe Krediler 2018

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara yukarıda da bahsettiğimiz gibi hibe ve faizsiz kredi desteği verilmeye devam ediliyor. Özellikle Kosgeb tarafından bayan girişimcilere 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi olmak üzere 150 bin lira destek verilmektedir. Ev Hanımlarına 2018 Yılı Devlet Destekleri imkanları arasında en dikkat çekeni girişimcilik hibesidir. Girişimcilik kursuna katılan tüm bayanlar desteklenen sektörler arasında istedikleri bir iş için başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere 50 bin lirası hibe 100 bin lirası faizsiz kredi olmak üzere 150 bin lira destek verilmektedir. Verilen bu destek sayesinde bayanlar kendi işlerini kurmak adına sermaye sahibi olabilirler.

Bayanlara İş Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bayanların özellikle evli ev hanımlarının daha aktif iş hayatında bulunmaları adına destek verilmektedir. Verilen devlet desteklerinin yanında Devlet ve Özel Bankalar tarafından da kredi desteği imkanına sahiplerdir. Bankalar Girişimci Bayanlara Kredi desteği vererek yanında olduklarını belirtmektedir. Bir çok banka kredinin yanında girişimci olan bayanlara bu konularda eğitim desteği de vermektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için ister Devlet desteklerine isterseniz Bayanlara İş Kurma Kredisi veren Bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Rojbin özer dedi ki:

  Mrb ben aydın söke’den evde ek iş yapmak istiyorum ev hanımıyım

 2. Hatice dedi ki:

  Ben de ek iş yapmak istiyorum Konya’da ikamet ediyorum

 3. Songül ışık dedi ki:

  Koskebten destek once kurs alıb işimin detayını kavrayıb ondan sonra iş sahibi olmak istiyorum

 4. selnur dedi ki:

  ev hanımıyım ve devlettten destek alıp yaptığım işi büyütüp yine evimden çalışmak istiyorum bu konuda bilgisi ve ek işe ihtiyacı olan kişilerle irtibata geçebilirim herkese iyi günler

  1. Şerife Asker dedi ki:

   Ek ise ihtiyacım var balikesir kareside oturuyorum engeli yok