Kosgebkredim

Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak

Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak

Kendi işini kurmak ve ticarete atılmak isteyenler için alternatif iş fikirleri. Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak mantıklı mı? Şal veya Eşarp satarak ayda ne kadar para kazanılır. Eşarp dükkanı açmak için ne kadar sermaye gerekir? Ücretsiz eşarp ve şal bayiliği veren markalar hangileri? Hangi markalar daha kolay satılmakta. Bayanların büyük ilgi gösterdiği eşarp ve şal satışı yapmak için nerelere dükkan açmak daha mantıklıdır? Bu veya buna benzer tüm merak ettiklerinizi Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Eşarp İşi Yapmak Mantıklı mı?

Küçük bir dükkanda ne iş yapabilirim diye araştırma yapanlara tavsiye edebileceğimiz bu iş oldukça ilgi görmektedir. Türk toplumunda eşarp ve şalın büyük bir yeri bulunmaktadır. Bu nedenle sizde bir eşarp dükkanı açmak isteyebilirsiniz. Bazıları inançları bazıları ise güzellik veya aksesuar olarak bu tür ürünleri sıklıkla kullanmaktadır. Nedeni ne olursa olsun yılın her döneminde kolaylıkla satılan bu tür ürünler için; bir girişimde bulunmak sizin de kazanmanıza neden olabilir. Doğru yerde, doğru seçilmiş ürünler ile açılacak bir eşarp dükkanının; kazandırmaması mümkün görünmemektedir. Küçük ölçekli sermayeye sahip olanlar 10 metre karelik bir dükkanda; bu işi rahatlıkla yapabilir ve kendi işinin patronu olabilir.

Eşarp Dükkanı Nasıl Açılır

Herhangi bir iş kurmak isteyenlerin en çok sorduğu soru; bu iş nasıl yapılır veya bu tür bir iş yeri nasıl açılır? Yeni bir eşarp dükkanı açmak isteyenlerin öncelikli olarak bulundukları bölgenin bu tür bir dükkan ihtiyacı olup olmadığıdır. Bu nedenle bu işi yapmak isteyenlerin öncelikli olarak; bir piyasa araştırması yapması gerekmektedir. Bulunduğu bölgenin nüfusu, gelir düzeyi, bu tür ürünleri kullanım sıklığı gibi bazı kriterleri analiz etmelidir. Bu araştırmadan sonra marka seçimi ve satılacak olan ürün fiyat aralığının belirlenmesi gerekmektedir. Bu tür analizleri iyi veya doğru yapanlar bu tür bir işte başarılı olabilirler. Ayrıca yapılmak istenilen bu işin nerede yapılacağı da bir o kadar önem taşımaktadır. Kıyafet satışı yapan mağazalara yakın veya alışveriş merkezlerinde açılacak bir eşarp dükkanı oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz inceleme veya araştırmalardan sonra yapılması gereken hangi markalar ile çalışmak istediğiniz olacaktır. Bilindiği üzere bu tür ürün üreten onlarca marka bulunmaktadır. Bazı markalar herkes tarafından bilinen ve kullanılan markalardır. Bunun yanında her markanın farklı fiyat aralığında ürünü bulunmaktadır. Bu fiyat aralığından hangilerini satacağınıza da iyi karar vermelisiniz. Tek bir marka ile çalışmak isteyebileceğiniz gibi; açacağınız eşarp dükkanında bir den fazla markanın ürününü de satma imkanınız bulunmaktadır. Bu konuda birden fazla marka ile çalışmak size büyük avantaj sağlayabilir.

Eşarp Dükkanı Nereye Açılmalı

Eşarp veya Şal Dükkanı Açmak isteyenlerin en büyük sorunu kendilerine uygun düşük kiralı bir dükkan bulmaktır. Kıyafetlerin bir tamamlayıcı olan eşarp ve şalları satmak adına bu tür ürün satan mağazalara yakın olmanız büyük avantaj sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun ile birlikte trafiğe kapalı insanların alışveriş için gezdiği caddelerde bu tür dükkan açmak ta oldukça mantıklıdır. Bu işi yapmak isteyenler için en az 10 metre karelik bir dükkan bulması gerekmektedir. Açılacak bu tür bir dükkanda bu ürünü tamamlayıcı yan ürünlerinde satışı yapılmaktadır. Özellikle bone, eşarp iğnesi hatta bayan çantası da satılmaktadır. Sizde belirtilen bu tür ürünleri de dükkanınızda bulundurabilir ve müşteri potansiyelini artırabilirsiniz.

Dükkan Açmak İçin Hibe & Kredi Almak

Her iş yeri açılışında olduğu gibi Eşarp ve Şal Dükkanı Açmak isteyenler de bankalardan kredi talebinde bulunabilir. Bilindiği üzere girişimci kredisi adı altında iş kurmak isteyenlere özel kredi paketleri bulunmaktadır. Sizde bu tür bir kredi ile gerekli olan finansal destek alabilir ve uzun vade imkanı ile geri ödeme takvimi oluşturabilirsiniz. Banka kredilerinin dışında bilindiği üzere Kosgeb tarafından verilen hibe destekleri de bulunmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği verilmeye devam etmektedir. 65 bin liraya kadar geri ödemesi olmaya bu hibenin şartlarını taşıyanlar hemen başvuruda bulunabilirler. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler kosgeb hibe başvurusu başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Zeynep Özetci dedi ki:

    İyi günler ben bedesten çarşısında eşarp ve şal üzerine mağaza açmak istiyorum KOSGEB den nasıl faydalanmak istiyorum

  2. Rahmi akbay dedi ki:

    Küçük bir yiyecek içecek dükanı açmak istiyorum bir arkadaş maddiyat ondan iş ben yapacağım sanayi bölgesi paket servi çalışacağız amaçimiz ilere büyük iş potansiyelsieli