Kosgebkredim

Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar. Engelli maaşına kredi veren bankalar. Engellilere özel konut kredisi veren bankalar. Engellilerin iş kurmaları adına alabileceği faizsiz kredi ve hibe destekleri hakkında tüm merak ettikleriniz. Kosgeb engelli hibe destekleri hakkında bilinmesi gerekenler. Engelli raporu olanlar hangi kredi desteklerinden yararlanabilir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen engellilere pozitif ayrıcalık tanınmaya devam edilmektedir. Özellikle kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızı bir takım hibe ve faizsiz kredi imkanı verilmeye devam ediliyor. Kendi işini kurmak veya kendi ayakları üzerinde durmak isteyen engelliler bu imkanlardan yararlanmak adına aşağıda belirttiğimiz şartları taşıması gerekir. Sizde ihtiyaç duyduğunuz nakit ihtiyaçlarınızı Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar aracılığı ile temin edebilirsiniz. Bunun yanında iş kurmak adına kredi başvurusunda bulunacak olan engelliler hibe ve faizsiz uzun vadeli engelli kredilerine başvurabilirler.

Engellilere İş Kurmak İçin Faizsiz Kredi Destekleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle iş kurmak adına finansal destek ihtiyacı olan engelliler için bir çok imkan tanınmaktadır. Faizsiz kredi desteğinin yanında iş kurmak için geri ödemesiz olarak verilen hibe desteklerinden de yararlanmanız mümkün. Bu konuda en büyük imkanı Kosgeb sunmaktadır.

Ülkemizde son yıllarda girişimci adaylarının neredeyse hepsi bu kuruluştan aldıkları destekler ile iş sahibi oldu. Girişimci engellilerin de bir çoğu verilen bu destekler ile hayata tutunmakta ve kendi işlerinin patronları olmaktadır. Sizde bir iş kurmak için gerekli olan sermaye desteğini buradan alarak işinizi kurabilirsiniz. Bu neden ile öncelikli olarak Kosgeb engelli girişimci destekleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Kosgeb Engelli Girişimci Destekleri

Engelli vatandaşların daha fazla ticari faaliyette bulunması ve kendi işlerini yapabilmeleri adına hayata geçirilen bir programdır. Engelli girişimciler yapmak istedikleri iş için gerekli olan şartları taşımaları halinde 60 bin liraya kadar geri ödemesiz iş yeri açma hibe desteği imkanından yararlanabilmektedir. Geleneksel girişimcilik bu alanda en çok tercih edilen destek programıdır. Bunun yanında ileri girişimcilik destekleri programına da başvurular son dönemde ciddi miktarda artmaktadır. Bu program kapsamında belirtilen işlerden birisini yapmak isteyen engellilere 200 bin liraya kadar hibe desteği verilmektedir. Geri ödemesiz olarak verilen bu hibe desteklerinin yanında 100 bin liraya kadar faizsiz ve uzun vadeli engelli destek kredisi verilmeye de devam edilmektedir.

Kendi işini kurmak adına başvuruda bulunacak olan engelli vatandaşlarımızın öncelikli olarak girişimcilik eğitimine katılması gerekir. Bu eğitimler yüz yüze yapılabildiği gibi isteyenler İnternet üzerinden de online olarak bu eğitimlere katılabilirler. Bu eğitimi gerçekleştiren ve aşağıda belirtilen şartları taşıyan her engelli bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Kosgeb engelli girişimcilik desteği imkanından yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu sıralamak gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Emekli olmamak
  • Yapılmak istenilen işin desteklenen sektörler arasında olması
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Geçmiş yıllarda bu imkandan yararlanmamış olmak

Engellilere Özel Kredi Paketleri

Kosgeb tarafından verilen bu destekten bahsettikten sonra Engellilere Özel Kredi Paketleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Herhangi bir neden ile ihtiyaç duyulan paranın kredi ile temin edilmesi konusunda bankaya başvuruda bulunmamız gerekir. Birbirinden farklı faiz oranları ile verilen bu tür kredilerden bazıları engelliler için hazırlanmıştır. Özel veya Devlet bankaları engelli vatandaşlarımıza özel hazırladıkları bu tarz kredi paketlerini diğer kredilerden ayıran en önemli özellik daha düşük faizli olmasıdır.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi

Engelli vatandaşlarımıza kredi veren bankların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Bu banka herhangi bir sigortalı işte çalışan tüm engellilere düşük faizli ile kredi imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte engelli maaşına kredi imkanı da tanınmaktadır. Düşük faiz oranı ve uzun taksit imkanı ile ihtiyacınız olan engelli kredi desteğini Ziraat Bankasında alabilmeniz için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar arasında ilk sırayı alan bu bankadan kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerden istenilen belgeler;

  • Kimlik belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • Engelli kimlik kartı veya engelli raporu

Garanti Bankası Engelli Kredisi

Engelli vatandaşlara kredi veren bir diğer banka olarak Garanti Bankası dikkat çekmektedir. Gelir belgesine sahip tüm engelliler düşük faizli tüketici kredilerine başvuruda bulunabilirler. 48 aya kadar vade imkanı ile kredi kullanılmasına imkan tanıyan bu banka ayrıca tüm engellilerin bankadaki işlemlerini rahatlıkla yapabilmeleri adına gerekli hizmeti vermektedir.

PTT Engelli Kredisi

Son dönemde PTT kredi kullanımında bir çok özel bankanın önünde yol almaktadır. Bankacılık hizmeti olan kredi imkanından yararlanmak isteyenler düşük faiz oranı nedeni ile PTT şubelerini oldukça sık ziyaret ederler. Gelir belgesine sahip olan tüm vatandaşlara düşük faiz oranı ve 48 aya kadar vade imkanı ile kredi desteği veren PTT engelli vatandaşlarımızın da finansal destekçisi olmuştur.

Şekerbank Engelli Kredisi

Engelsiz bankacılık alanında hizmet veren Şekerbank son dönemde kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralara tırmandı. Bünyesinde birbirinden farklı kredi paketlerini hizmete sunan bu banka da engellilerin kredi kullanması destek vermektedir. 48 aya kadar tüketici kredisi kullanımına onay veren bu bankadan alacağınız krediyi düşük faiz oranı ile ödeme imkanına sahipsiniz.

Engellilere Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarının dışında gösterilen konut kredisi bilindiği üzere 120 aya kadar vade imkanı ile kullandırılmaktadır. Ayrıca özellikle engellilerin ev sahibi olmaları adına TOKİ yapmış olduğu konutlarda engellilere özel kontenjan ayırmaktadır. Faizsiz ev satın almak isteyen engellilerin büyük bir bölümü bu imkandan yararlanmaktadır. Düşük bir peşinat karşılığında ev sahibi olmanıza imkan veren TOKİ uzun vade imkanı ile düşük taksitler halinde kalan borcunuzu ödemenize imkan tanımaktadır.

Yapılan konut sayısının en az % 3 ‘ü engelliler için ayrılmakta olup bu evlere sadece engelli raporuna sahip olanlar başvuruda bulunabilir. En az % 40 ve üzerinde bir engelli raporuna sahip olan ve üzerine kayıtlı evi olmayanlar bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler.

Halkbank Engelli Konut Kredisi

Engelli vatandaşlarımızın konut sahibi olmaları adına verilen kredilerin büyük bir bölümü Halkbank tarafından finanse edilir. Özellikle Toki konutları için kredi kullanmak isteyenler veya tokiden aldıkları evlerin kalan borçlarını kredi ile kapatmak isteyenlere bu banka düşük faizli engelli konut kredi desteği sağlamaktadır. 120 aya kadar vade imkanı ile verilen bu kredi desteği ile sizde kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Engellilere Katılım Bankacılığı ile Ev Sahibi Olma İmkanları

Bankaların vermiş olduğu kredi paketlerinden yararlanmak istemeyen ve faizsiz ev sahibi olmak isteyenler Katılım Bankacılığı sistemlerini tercih edebilirler. Bilindiği üzere Kuveyt Katılım Bankacılığı ve Türkiye Finans bu alanda en çok tercih edilenlerdir. Sizde bu tür katılım bankacılığı ile faizsiz ev sahibi olabilir ve 120 aya kadar sadece katılım ücreti karşılığında finansal destek alabilirsiniz.

Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar veya Katılım bankacılığı hizmeti veren kuruluşlar ile ihtiyacınız olan nakit desteği temin etmeniz mümkün. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkanlardan yararlanmanız için en az % 40 ve üzerinde engelli olduğunu belirten sağlık raporuna sahip olmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.