Kosgebkredim

Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları

Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları

Engelli vatandaşlarımızın konut sahibi olmaları adına verilen kredilerin faiz oranları. Konut kredisi kullanmak isteyen engellilerin hangi bankayı tercih etmeleri yararlarına olacaktır. Engelliye konut kredisi veren bankalar. Konut kredisi kullanmak isteyen engellilerin taşıması gereken şartlar. Engelli kredi kullanmak isteyenlerden istenilen belgeler nelerdir. Engellilerin konut sahibi olmak adına kullanacakları Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları ile diğer krediler arasındaki fark. Konut satın almak adına engelli konut kredisi kullanmak mantıklı mı?

Engellileri Kredi Veren Bankalar

Engelli vatandaşlarımızın sadece konut satın almak için değil tüm ihtiyaçları için kullanabileceği kredi paketleri bulunmaktadır. Özel veya devlet bankalarının hepsi bu kredi türünü vermektedir. İster tüketici kredisi isterseniz konut kredisi alabileceğiniz gibi isteyenler iş kurmak için engelli girişimci kredisi başvurusunda bulunabilir. Engellilerin kendi ayakları üzerinde durmaları veya kendi işlerini kurmaları adına bir çok banka finansal destekçi olarak kredi vermektedir. Verilen bu krediler diğer kredilere göre çok daha düşük faiz oranları ile verilmektedir. Bunun ile birlikte bu özel krediler için uygulanan vade imkanı da diğer kredilere göre daha uzundur. Sizde kendi işinizi kurmak veya diğer ihtiyaçlarınız için verilen bu kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankalardan kredi kullanmak isteyen engelliler herhangi bir iş yerinde çalışmıyorsa kendilerine bağlanan engelli maaşları ile başvuruda bulunabilirler. Süreklilik arz eden engelli maaşları da bir gelir olarak değerlendirildiği için gelir belgesi olarak gösterilebilir ve bu sayede kredi kullanabilirsiniz.

Engellilere Özel Konut Kredisi

Kendine bir ev satın almak isteyen engellilerin en çok merak ettiği soru Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları ve kendileri için özel bir kredinin olup olmadığıdır. Bilindiği üzere satın almak istenilen evi ipotek altına alan bankalar buna karşılık müşterilerine konut kredi adı altında finansal destek vermektedir. 120 aya kadar vade imkanı tanına konut kredilerinde faiz oranları tüketici kredilerine oranla daha düşüktür. Bu neden ile konut sahibi olmak isteyen ve evin tamamını ödeyecek kadar nakit parası olmayanlar bankalardan tüketici kredisi çekmek zorunda kalmaktadır. Sizde kendinize bir ev satın almayı düşünüyorsanız bankalardan konut kredisi başvurusunda bulunmalısınız. Almak istediğiniz evin ekspertiz değerine göre çekebileceğiniz kredi miktarı belirlenmek ile birlikte isteyenlere evin değerinin tamamı kadar kredi verilmektedir.

Ülkemizde yaşayan 5 milyon engelli bireyde kendi evlerini satın almak adına bankalardan kredi kullanmak zorunda kalmaktadır. Ev fiyatlarının çok yüksek olmasında dolayı bir evin tamamını peşin ödemek bir çok kişi için imkansızdır. Bu neden ile bankalara giden engelli vatandaşlarımız bankaların Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgi almak istemektedir. Fakat bankalar iş kurma dışında vermiş olduğu kredi faizlerini herkes için aynı tutmaktadır.

Devletten Engellilere Konut Desteği

Engelli vatandaşlarımızın daha rahat şartlarda ikamet etmesi ve kendi evlerini satın alabilmeleri adına bir takım destekler verilmektedir. Bu desteklerin en dikkat çekeni TOKİ tarafından yapılan konutlarda görülmektedir. Türkiye’nin hangi bölgesine yapılarsa yapılsın tüm toki konutlarında engelliler için ayrı bir kontenjan bulunmaktadır. Sizde 15 yıla kadar vade imkanı ile verilen bu evlerden almak isterseniz herkesin girmiş olduğu çekilişe girmeden engelliler için ayrılan konutlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca bilindiği üzere toki tarafından satılan konutlarda peşinatlar çok düşük tutulmakta ve dar gelirli vatandaşlarımızın kredi kullanmadan ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. Sizde istemeniz halinde yapılan bu konutlardaki engelli kontenjanına başvuruda bulanarak kendi evinizi kredi kullanmadan alabilirsiniz.

İş Kurmak İsteyen Engelliye Düşük Faizli Kredi

Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgi verdikten sonra Engellilere İş Kurmak İçin Verilen Desteklerden bahsetmek istiyorum. Engelli vatandaşlarımızın kendi ayakları üzerinde durmaları, hayal ettikleri işin patronu olmaları adına bir çok destek bulunmaktadır. Verilen devlet desteklerinin yanında tüm bankalar engelsiz girişimci kredisi desteği de vermektedir. Düşük faiz oranı ve uzun vade imkanı ile en az % 40 ve üzerinde bir engel durumuna sahip olanlar bu kredilere başvuruda bulunabilirler. Sizde kendi işinizin patronu olmak adına bankaların vermiş olduğu bu kredilere kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun ile birlikte Devlet Engelli Girişimcileri Hibe ve Faizsiz kredi destekleri de bulunmaktadır. Bu konuda bir girişimde bulunmak isteyen engellilerin yapması gereken engelli girişimcilik belgesine sahip olmak olacaktır. Bu belgeye sahip olan engelliler Kosgeb tarafından verilen iş kurma hibe ve faizsiz kredi desteklemelerine başvuruda bulunabilirler. Kendi işini kurmak isteyen engellilere 50 Bin Lira geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte isteyen engellilere yine kosgeb tarafından faizsiz olarak 100 Bin Lira kredi desteği de verilmektedir. Verilen bu destekleri almak isteyen engelliler bağlı bulundukları bölge kosgeb birimlerine başvuruda bulunmalıdır.

Kendi işini kurmak isteyen Engelli vatandaşlarımıza destek veren bir diğer devlet kurumu da İşkur olarak bilinir. İşkurun vermiş olduğu destekler ile her yıl yüzlerce engelli kendi işinin patronu olmakta. Sizde burudan alacağınız destek ile hayalini kurduğunuz işin patronu olabilirsiniz. Bu kurum tarafından engellilere verilen destekler hakkında ayrıntılı bilgi İşkur Engelli Destekleri 2019 başlıklı yazımızda.

Etiketler:

Yorumlar
 1. GARİP dedi ki:

  Engelliyim iş kurmak istiyorum
  1. Engelli girişim belgemi nasıl ala bilirim
  2.Belgeyi alır alma hiybe parayı iş kurmak için hemen ala biliyormuyum
  yoksa işi kurduktan sonramı alıyorum.

 2. GARİP dedi ki:

  Engelliyim iş kurmak istiyorum ama .
  1.Engelli girişim belgemi nasıl ala bilirim.
  2.Belgemi alınca hibeyi iş kuruncamı ala biliyorum

 3. Deniz dedi ki:

  Engelliyim ve ev satin almak icin engelli konut kredisi cekmek istiyorum bu kredilerin faizleri ve vadeleri nasildir lutfen bana bilgi verin