Kosgebkredim

Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe

Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe

Kendi işini kurmak isteyenlere verilen finansal destekler. Bayanlara dükkan açmak için verilen devlet hibesi. İş kurmak için verilen faizsiz kredi ve teşvikler hakkında merak ettikleriniz. Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe veren yerler. Dükkan açmak için hibe başvurusu nereye yapılır. Devlet kimlere dükkan açmak için destek vermektedir. Geri ödemesiz desteklerden yararlanarak sizde kendi dükkanınızı açabilirsiniz. Kosgeb tarafından verilen hibeyi almak için nereye başvurulur neler yapılır. İş kurmak için verilen tüm destekler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler.

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Destek

Son dönemde bayanların daha fazla ticari faaliyette bulunmaları, işsizlik oranını düşürmek vb. nedenlerden dolayı bir takım destekler verilmeye devam ediliyor. Bilindiği üzere son yıllarda binlerce bayan KOSGEB hibesi alarak kendi dükkanını açtı.  Sizde desteklenen sektörler arasından belirleyeceğiniz bir iş için geri ödemesiz hibe alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ve faizsiz kredi şartları hakkında genel bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Bu şartları taşıyanlar bulundukları bölgedeki bağlı oldukları Kosgeb birimlerine giderek başvuruda bulunabilirler.

Bayanlara Dükkan Açma Hibesi ve Faizsiz Kredi Desteği

Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe veren kurum denildiği zaman ilk akla gelen Kosgeb’dir. Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri destekleyen bu kuruluş sayesinde sizde hayalinizdeki iş yerine kavuşabilirsiniz. Destek verilen sektörler arasından belirleyeceğiniz herhangi bir iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak taşıması gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Kosgeb Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Desteklenen sektörler arasından belirlenen bir işi yapmak istemek
  • Kosgeb desteklerinden daha önce yararlanmamış olmak
  • Üzerine kayıtlı herhangi bir iş yerinin bulunmaması

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan herkes bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Başvurusu kabul edilenlere de kendi iş yerini açması adına 50 Bin Lira geri ödemesi hibe desteği verilmektedir.

Kosgeb Desteği Hangi İşler İçin Verilir

Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe almak için Kosgeb’e başvuracak olanların en çok sorduğu soru hangi işler için destek verilmektedir. aklından geçen iş için hibe veya faizsiz kredi desteği verilip verilmediği öğrenmek çok kolay. Kosgeb Desteklenen Sektörler listesini buradan inceleyebilir ve yapmak istediğiniz iş için destek verilip verilmediğini  öğrenebilirsiniz.

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Destek

İş kurmak isteyenlere verilen hibenin yanında faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır. Fakat bu faizsiz kredi imkanından yararlanabilmeniz için Kosgeb hibesi almanız gerekmektedir. Yani hibe desteği alamayanlar faizsiz kredi desteğinden de yararlanamamaktadır. Fakat sermaye yetersizliği nedeni ile kendi iş yerini kuramayanlar özel veya Devlet Bankalarının vermiş olduğu İş Kurma Kredi imkanlarına başvurabilirler.

Dükkan Açmak İçin Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde girişimciliğin teşvik edilmesi ve özellikle bayanların bu alanda daha fazla söz sahibi olmaları adına kredi imkanı tanınmaktadır. Özel ve Devlet bankaları bu alanda düşük faizli iş kurma kredi vermeye devam etmektedir. Girişimci kredisi diye adlandırılan bu kredi ile sizde hayalinizdeki iş yerine kavuşabilir ve aldığınız krediyi uzun vadeli taksit imkanı ile rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bankalar girişimci kredisi için farklı faiz oranları belirtse de diğer kredi (tüketici kredisi) türlerine göre çok daha düşük faiz uygulamakta ve daha uzun vade imkanı tanımaktadır. Sizde Dükkan Açmak İçin Geri Ödemesiz Hibe başvurusunda bulunabilir veya bankalardan girişimci kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar
  1. burak dedi ki:

    dükkan açmak için kredi kullanmak istiyorum ancak bu konu hakkında birçok gereksiz bilgi var. tam bilgiye ulaşmak istiyorum. bu konu hakkında bana yardım edebilecek kişilerle iletişime geçebilirsem iyi olur