Kosgebkredim

Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Almak

Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Almak

Kendinize ait bir iş yeri açmak için gerekli finansal desteği bankalardan kredi çekerek bulabilirsiniz. Bunun yananda dükkan açmak için verilen devlet desteklerinden de yararlanabilirsiniz. Ülkemizde binlerce girişimci dükkan açmak için gerekli olan sermaye desteğini hibe olarak almaya devam ediyor. Sizde verilen bu destekler sayesinde kurmak istediğiniz iş için gerekli olan sermaye desteğini temin edebilirsiniz. Bu anlamda Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Almak hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yaptığımız açıklamayı okuyabilirsiniz.

Devlet Desteği Alarak Dükkan Açmak

Sabit maaş ile geçinmek zorunda kalan milyonlarca vatandaşımızın tek hayale kendi işini kurmak veya rahat bir yaşam sürmektir. Bunu sağlamak adına bir çok kişi ticaret yaparak fazla para kazanmanın hayalini kurarak yaşamaktadır. Son yıllarda bu hayalini gerçeğe çeviren binlerce girişimci kendi işinin patronu oldu. ayrıca binlerce kişinin para kazanması adına iş imkanı sağladı. Kendi işini kuran birlerce vatandaşımız gerekli olan sermaye desteğini Devlet tarafından verilen hibe veya faizsiz krediler ile karşıladı. Sizde hayalini kurduğunuz iş için gerekli olan finansal desteği bu tür imkanları kullanarak elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ve taşımanız gereken bir kaç şart bulunmaktadır. İsterseniz Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Almak hakkında bilgi verelim.

Devlet Hibesi Nasıl Alınır?

Kendi işini kurmak ve daha fazla para kazanmak isteyenlere en büyük destek Kosgeb tarafından verilmektedir. Bu kuruluş girişimci ruhuna sahip yapacağı iş ile ilgi proje geliştiren vatandaşlarımıza hibe ve faizsiz kredi vermektedir. Son yıllarda on binlerce girişimci buradan aldıkları hibe ve faizsiz krediler ile kendi işlerini kurdular. Sizde kendi işinizi kurmak için gerekli sermayeye sahip değilseniz buraya başvuruda bulunarak hibe alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken girişimci belgesini almanız olacaktır. 32 saatlik bir eğitime katılarak bu belgeye rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Bu belgeyi aldıktan sonra desteklenen sektörler arasında bulunan iş fikirleriniz ile yapacağınız hibe başvurusu ile 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu imkanın yanında düşük sermayeli iş fikirlerine sahip olanlar Mikro Kredi desteği ile küçük sermaye desteği de alabilirler. Sizde kendi işinizi kurmak adına gerekli olan sermayeyi Kosgeb Girişimcilik Destekleri ile temin ederek iş yeri açmak adına bir başlangıç yapabilirsiniz.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Devlet Destekleri 2018

Yukarıda belirttiğimiz iş yeri açmak için verilen desteklerin yanında tarım veya hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere de destek verilmektedir. Özellikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteklerinin verildiği hayvan hibesi veya tarımsal faaliyetler için desteklemelerden yararlanabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda en büyük destek Genç Çiftçi Projesi kapsamında verilmektedir. Bilindiği üzere hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere hibe küçükbaş veya büyükbaş hayvan verilmektedir. Bunun ile birlikte seracılık veya diğer tarım alanlarında faaliyet göstermek isteyenlere ise 30 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Verilen bu tür imkanlardan yararlanmak isteyenler bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerine başvuruda bulunarak alabilirler.

Dükkan Açmak İçin Banka Kredileri 2018

Yukarıda belirttiğimiz devlet desteklerinin dışında isteyenler veya aldığı hibenin yapacağı iş için yetersiz olması durumunda kredi desteği de alabilirsiniz. Özellikle kosgeb tarafından hibe desteği alan girişimcilere bankalar Kosgeb Destekli kredi tahsis etmektedir. Devlet veya özel bankalardan istediğiniz birisine başvuruda bulunarak Dükkan açmak için kredi alabilirsiniz. İster Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Almak için başvuruda bulunabilir isterseniz bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.