Kosgebkredim

Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi

Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi

Dünya ve ülkemizde meydana gelen corona virüsü nedeni ile ekonomik tedbirler alınmaya devam ediliyor. Birbirinden farklı uygulamalara sahne olan bu günlerde en çok işletme sahipleri sıkıntı yaşıyor. Bir çok iş yeri bu virüs salgını nedeni ile işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Bazı işletmelerde işlerini yavaşlatarak daha az personel ile işlerini yürütmek zorunda kalıyor. Bu durumda işletmeler kadar bu tür yerlerde çalışanlar da aynı sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliyor. Virüs nedeni ile işsiz kalanlar borcunu ödemekte sorun yaşayacak gibi görünmekte. Bu neden ile Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi, Kredi veya Kredi Kartı ödemelerinin ötelenmesi gibi durumlar ile karşı karşıya kalabiliriz.

Ekonomik istikrar paketi kapsamında önce Devlet bankaları daha sonra bunlara bir çok özel banka da katılarak kredi erteleme kampanyası başlattı. Özellikle işletme sahiplerinin yüksek miktarda kullanmış oldukları kredileri ödeme noktasında sıkıntı yaşayacağı bilinmektedir. Corana nedeni ile iş yerini açamayan esnaf ve işletme sahipleri gelir olmadan bu tür ödemeleri yapamayacaklarını açıkladılar. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve ekonomik büyük bir kriz ile karşı karşıya kalmamak adına bu ekonomik tedbir paketi açıklandı. Pekala nedir bu tedbir paketi ve bundan kimler yararlanabilecek.

Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerine Corona Ertelemesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi hayata geçirildi. İşletme ve bireysel müşterilerin bu sorun ile ekonomik anlamda sıkıntı yaşamamaları adına bu imkan sağlanmaya başlandı. İşletme kredisi, konut kredisi, tüketici kredisi, otomobil kredisi ve hatta ek avans hesaplarına borcu olanların bu dönemde ödeme yapmamaları ve bu ödemeleri 3 aydan 6 aya kadar ertelemeleri sağlanmaktadır. Az öncede belirttiğimiz gibi bu imkandan işletme sahipleri, esnaflar ve bireysel müşteriler yararlanabilecekler. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonucunda ilk olarak 5 bankanın bu uygulamaya destek verdiği belirtilmişti. bir kaç gün içerisinde bir çok özel banka da bu imkandan yararlanmak isteyenlere müjdeli haberi verdi. Bu imkandan yararlanarak sizde kredi veya kredi borçlarınızı bu virüs salgınının ortadan kalkmasından sonra ödemek üzere erteleme yapabilirsiniz.

Yapılacak olan bu ertelemenin yanında işletme ve esnaflara farklı kredi desteği de verilmeye başlanıyor. Özellikle Halkbankası, Ziraat Bankası ve Vakıflar bankası başta olmak üzere işletmelere uzun dönem geri ödemesiz 36 aya kadar vadeli düşük faizli kredi desteği vereceğini açıkladı. Bu imkandan corona virüsü salgınından zarar gören veya görmeyen her esnaf yararlanmak adına başvuruda bulunabilecektir. Verilecek olan kredi de 6 aydan 12 aya kadar ödemesiz dönem bulunmak ile birlikte toplam vadenin 36 ay olacağı açıklandı.

Vakıfbank Kredi Erteleme İşlemleri

Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi kampanyasına ilk olumlu cevap veren banka olan Vakıflar bankası bireysel ve işletme sahiplerinin kredi borçlarını erteleme kararı aldı. Bu bankadan kullanılan işletme kredisi, konut kredisi, bireysel tüketici kredi gibi borçlarını ödemekte zorluk çekeceklerini belirtecek olan müşterilerine 3 aydan 6 aya kadar erteleme yapacağını belirtmektedir. Bu erteleme kişisel müşteriler için 3 ay işletme sahipleri için yaptıkları işin bu virüsten etkilenme özelliğine göre 6 aydan 12 aya kadar olacağı belirtilmiştir. Bu konuda vakıfbank kredi erteleme işlemi yapmak isteyenlerin öncelikli olarak mobil bankacılık, İnternet bankacılığı veya telefon bankacılığından konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alarak banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme İşlemi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi erteleme işlemi yapan bir diğer Devlet Bankası Ziraat Bankası olarak bilinmektedir. Kendi bünyesinden vermiş olduğu krediler için erteleme ve yeni kredi desteği veren bu banka da 3 aydan başlayan kredi erteleme sürecini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Bu bankadan kullandığınız işletme, konut kredisi veya bireysel tüketici kredileri için sizde erteleme veya öteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası Kredi Erteleme İşlemi kabul edilenlere en az 3 ay ödemesiz dönem imkanı tanınmaktadır. Bunun ile birlikte işletmesi bu günlerde sıkıntı yaşayanlara yeni kredi desteği de verilmektedir. Verilen bu destek kredisinin faiz oranları oldukça düşük tutulmakta ve bu kredide de ödemesiz dönem uygulaması yapılmaktadır.

Halkbankası Corana Nedeniyle Kredi Erteleme Başvurusu

Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi yapan bir diğer banka da Halk Bankası olarak dikkat çekmektedir. Bu bankadan diğer iki Devlet Bankası gibi müşterilerin kredi ödemelerinde sıkıntı yaşamamaları adına kredi ertelemesi yapmaktadır. Bu bankadan yapılan açıklamada da bireysel veya işletme kredisi kullananlara 3 ay erteleme yapılacaktır. Özellikle bu sorun karşısında imalatı küçülmesine rağmen işçi çıkartmayan işletme sahiplerine 6 aydan 1 yıla kadar ödemesiz dönemli yeni kredi teklifinde bulunulmaktadır. Sizde bu imkandan yararlanma adına halkbasına başvuruda bulunarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır

Coronadan Dolayı Toki Taksit Ertelemesi Var mı?

Banka Kredi Borcu Erteleme işlemlerinin yapılmaya başlandığı bu günlerde binlerce toki sahibi vatandaşımız bu konuda bir gelişme olup olmadığını merak etmekte. Bilindiği üzere toki tarafından yapılan konutları alan vatandaşlarımız halk bankası üzerinden geri ödemelerini yapmaktadır. Bugün yapılan açıklama ile birlikte Nisan ve Mayıs ayı Toki geri ödemeleri ertelenmiştir. Konu ile ilgili yapılan açıklama da Toki konut sahipleri istemeleri halinde bu iki ayda bankalara ödeme yapma zorunluluğunda değildir. Bunun ile birlikte toki konutlarının geri ödemesini bankaya taşıyarak konut kredisi kullananlar bu imkandan yararlanmak adına kredi kullandıkları bankaya başvuruda bulunabilirler.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır

Coronadan Dolayı Banka Kredi Borcu Ertelemesi yapmak isteyenler işlemlerin nasıl ve nereden yapılacağını merak etmektedir. Uygulama başlanan bu kredi ertelemesi işlemleri için öncelikli olarak mobil bankacılık işlemlerini kullanmanız tavsiye edilmektedir. Özellikle sokağa çıkmayın uyarısının geçerliliğini koruduğu bu günlerde isteyenler bu kanaldan veya bankanın telefon numarasından konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almaları tavsiye edilmektedir. Bunun ile birlikte bu tür işlem yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir kaç soru daha bulunmaktadır. İsterseniz bu soruların neler olduğunu sıralayalım;

  • Bankadan kredi ertelemesi yapmak için banka şubesine gitme zorunluluğu var mı?
  • Banka en fazla kaç ay kredi ertelemesi yapıyor
  • Yapılan kredi ertelemeleri için faiz işlemi uygulanıyor mu?
  • Yapılan erteleme işlemi için herhangi bir dosya ücreti veya farklı bir ücret talep ediliyor mu?
  • 3 ayın sonunda ertelenen kredi taksitlerinin tamamı bir kerede mi yapılacak
  • Kredi ertelemesi yapmak için işsiz kalmış olmak mı gerekiyor?

Bu ve buna benzer bir çok soru bu işlemi yaptırmak isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu konu hakkında maalesef bazı sorularınıza ilerleyen dönemde cevap vermek zorunda kalıyoruz. Bunun en büyük nedeni bu konu hakkında ayrıntılı bir açıklamanın yapılmamış olması ve bir çok banka şubesinin işlemleri nasıl yapacağı konusunda bilgilendirilmemiş olmasıdır. Bu konuda yapılacak yeni bir açıklama veya banka çalışanları tarafından yapılacak olan ayrıntılı bilgilerin takipçisi olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.