Kosgebkredim

Çanta Dükkanı Açmak İstiyorum

Çanta Dükkanı Açmak İstiyorum

Yeni bir iş kurmak isteyenlere alternatif iş fikirleri arasında önerilebilecek olan çanta dükkanı işi oldukça mantıklı bir iş olarak dikkat çeker. Bayanların kıyafetlerine uygun olan çantayı almak adına bu tür dükkanları oldukça sık ziyaret ederler. Bu sektörde her geçen gün artan dükkan sayısı da bu işin ne kadar mantıklı olduğunun kanıtıdır. Sizde yeni bir iş yeri açmak adına araştırma yapıyorsanız çanta dükkanı açma fikrini düşünebilirsiniz. Çanta Dükkanı Açmak İstiyorum diye araştırma yapanların ise; bu işin inceliklerini ve modayı iyi takip etmesi gerekmektedir. Sizde bir çanta dükkanı nasıl açılır. Hangi modeller daha fazla ilgi görür veya çanta dükkanı açmak için kredi veren bankalar ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumalısınız.

Çanta Dükkanı Nasıl Açılır

Birbirinden şık ve farklı çanta modellerine bayanlar kayıtsız kalamamakta. Her kıyafete uygun bir çanta sahibi olmak isteyen bayanlar bu nedenle bu ürüne büyük ilgi göstermektedir. Görselliğin çok büyük önem taşıdığı çanta işinde; bir çantanın kullanım avantajları da bir o kadar önem taşımaktadır. Bu nedenle bu işi yapacak olan kişilerin zevkli ve bayanların tercih edeceği çanta türlerini iyi belirlemelidir. Güzel ve şık çanta modellerinin bulunduğu bir dükkanı; hiç bir bayanın es geçeceğini tahmin edemiyorum. Vitrini güzel çanta ve konsepte uygun hazırlanan bir çanta dükkanı; hiç bir zaman müşteri sıkıntısı yaşamaz.

En İdeal Çanta Dükkanı

Her hangi bir alanda olduğu gibi çanta alanında da; dükkan açmak isteyenlerin dükkan tercihi hayati önem taşımaktadır. Şehrin uzak ve köhne bir yerinde açılacak olan çanta dükkanın çok başarılı olabileceği mantık dışı olduğu gibi; bu tür dükkanlar şehrin işlek bölgelerinde olmalıdır. Kıyafetlere tamamlayıcı bir ürün olan çantayı bu nedenle; kıyafet mağazalarının yakınlarına  açmak büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca alış veriş merkezi veya trafiğe kapalı caddelerde bulabileceğiniz bir dükkanda; bu işi çok daha iyi yapabilirsiniz.

İlk etap da çok büyük olmayan bir dükkan; Çanta Dükkanı Açmak İstiyorum diyenler için yeterli olabilir. 40 ile 50 metre karelik bir dükkan size yeterli olabilecektir. Bu tarz bir dükkan açmadan önce öncelikli olarak yapılması gereken; ne tür çanta modellerinin satışını yapacağınıza karar vermeniz olacaktır. Sadece abiye tarzı çanta satmak isteyenler için belirttiğimiz ölçülerde bir dükkan yeri yeterli olabilir. Bunun dışında çok daha farklı modellerde çanta satmayı veya daha fazla müşteriye ulaşmayı düşünen birisi; biraz daha büyük bir dükkan bulmak zorunda kalabilir. Satılmak istenilen çantaların sergilenmesi veya müşterilerin daha rahat alışveriş yapabilmeleri adına; 100 metre karenin üzerinde bir dükkan bulmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

En İdeal Çanta Dükkanı 

Yeni bir çanta dükkanı açmak isteyenin dikkat etmesi gereken bir diğer hususta; satılacak olan ürünlerin fiyat aralığıdır. Bulunduğunuz bölgeye göre farklı fiyat aralığında ürün getirmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere 50 lira ile 20 bin lira aralığında değişen; çanta modellerini her yerde satmanız mümkün değildir. Bu nedenle müşteri portföyü iyi analiz edilmeli ve doğru fiyat aralığındaki çantaların satışı yapılmalıdır.

Çanta Dükkanı Açmak İçin Kredi İmkanı

Her yeni bir iş yeri açmak isteyenlerde olduğu gibi; Çanta Dükkanı Açmak İstiyorum diyenler de bu iş için belirli bir sermayeye sahip olması gerekir. Ortalama bir çanta dükkanı açmak için; 50 bin lira ile 250 bin lira arasında bir sermaye ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Bu sermaye dükkanın konumu veya dekorasyon için gerekli olanlar ile farklı boyutlar kazanabilir. Bu veya buna benzer giderler nedeniyle sermaye sıkıntısı yaşayanlar bankalardan dükkan açmak için kredi talebinde bulunabilir. Bankaların vermiş olduğu iş kurma kredileri ile sizde gerekli olan desteği alabilir ve uzun vadede kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. ayrıca özellikle bayanların ticari hayata atılmaları adına bir takım farklı destekler bulunmaktadır. İsteyenler bu imkanlara başvurarak hibe veya faizsiz kredi desteği de alabilirler. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Dükkan Açmak İçin Verilen Devlet Destekleri başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Sonuç olarak Çanta Dükkanı Açma Maliyeti 2023 yılı için 150 bin liradan 350 bin liralara kadar yükselebilir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere açılmak istenilen çanta dükkanının yeri, büyüklüğü, ürün adeti ve satılacak olan markalara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle çanta dükkanı açma maliyeti hesaplaması yapılırken bu durumun iyi analizini yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.