Kosgebkredim

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir iş yerinde Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar. Sigortasız ev hanımları nasıl kredi çekebilir. Bankadan kredi çekmek isteyen bayanların yapması gerekenler. Gelir belgesi olmayanlar nasıl kredi çekebilir. Herhangi bir geliri olmayan, çalışmayan ve ev hanımı olanlar nasıl kredi kullanabilir. Gelir belgesiz kredi kullanmak isteyenler için yaptığımız araştırmayı Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar başlığı ile sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızı okuduktan sonra sizde bankalardan kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çeşitli nedenlerden dolayı bankalardan kredi kullanmak zorunda kalabilmekteyiz. Bazen bir ev, taşıt veya arsa almak adına gerekli finansal desteği bankalardan temin edebilmekteyiz. Bunun ile birlikte acil ihtiyaçlar karşısında nakit desteği almak adına da banka kredilerini sıklıkla kullanırız. Nedeni ne olursa olsun bankadan belirlenen taksit miktarınca kredi kullanmak istediğimizde bir takım araştırmalardan geçmek ve geçerli kredi notu almamız gerekir. Bankadan kredi kullanmak isteyenler için öncelikli olarak banka şubesine gidildiğinde hangi özelliklerimiz veya hangi durumumuzun incelendiğini belirtelim;

 • Kredi kullanmak isteyen kişinin gelir belgesine sahip olup olmadığı
 • Kredi kullanmak isteyen bir kişinin kredi notu
 • Başka kredi ödemesinin olup olmadığı
 • Taksitli kredi kartı veya nakit avans borcunun olup olmadığı
 • Geçmiş yıllarda kullandığı kredi varsa bunların ödemesinin düzenli olup olmadığı
 • Geçmiş yıllarda banka borçları nedeni ile icra işlemlerinin yapılıp yapılmadığı
 • Gelir miktarı ile istenilen kredi taksit miktarının orantısının hesaplanması
 • Kredi kullanmak adına ipotek ettirmek istediği taşınmaza sahip olup olmadığı

Yukarıda belirttiğimiz bu 8 madde kredi kullanmak isteyenler için incelenen ve oldukça önem taşıyan kriterlerdir. Bu kriterlere göre kredi alıp alamayacağınız veya ne kadar kredi kullanacağız belirlenmektedir.

Bayanlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Yukarıda belirttiğimiz kriterlerin dışında kalan ve bu soruların bir çoğuna olumsuz cevap veren ev hanımları nasıl kredi çekebilir. Özellikle herhangi bir geliri olmayan bayanlar bu konuda ne yapacaklarını bilmemekte ve bu soruyu sıklıkla sormaktadır. Son dönemde Devlet ve Özel bankalar bu konuda oldukça önemli adımlar attı. Bir çok banka ev hanımlarının kredi çekebilmeleri adına farklı kredi paketlerini devreye soktu. İhtiyaç duyulan nakit ihtiyaçlarının karşılanması adına çok daha basit olan istekleri karşılayan ev hanımları kolaylıkla kredi çekebilmektedir.

Öncelikle bayanların bankalardan kredi kullanmak adına düzenli olarak bir takım bankacılık hizmetlerini kullanmaları büyük fayda sağladığını bilmelidir. Bir bankanın kredi kartını kullanmaları ve düzenli ödeme yapmaları ilerleyen dönemde kredi kullanabilmeleri adına oldukça önemlidir. Bunun ile birlikte bankalara açılarak küçük mevduat hesapları da bu konuda büyük avantaj sahibi olmanıza katkıda bulunmaktadır.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ister özel banka olsun ister Devlet bankası olsun bir takım şartları taşıması şartını taşımaktadır. Bunların neler olduğu veya daha doğrusu Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Şartları nelere göre belirlendiğini kısaca sıralamak gerekirse;

 • Bankalarda herhangi bir mevduat hesabının olup olmadığına bakılması
 • Herhangi bir bankanın kredi kartı kullanımının olup olmadığına bakılması
 • Bankalar tarafından kredi başvuru yapılan kişi ile ilgili yasal işlem yapılıp yapılmadığı
 • Çalışmayan ev hanımının kredi kullanmak için gelir belgeli bir kefile sahip olup olmadığı
 • Kredi kullanmak isteyen ev hanımının üzerine kayıtlı ve ipotek edilebilecek bir taşınmazın olup olmadığına bakılması

Yukarıda ke şartlar bankaların kredi kullandırma koşullarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu neden ile kredi başvuru yapılmadan önce hangi bankadan kredi çekilecek ise o bankanın kredi şartları hakkında kesin ve ayrıntılı bilgi sahibi olunmalıdır,

Geliri Olmayan Ev Hanımlarına Kredi

Herhangi bir geliri olmayan ev hanımı veya erkeklerin kredi çekmeleri oldukça zor gibi gösterilmektedir. Fakat bazı şartları taşıyanlar veya bazı ekstraları olanlar kolaylıkla bankalardan kredi kullanabilmektedir. Bunların neler olduğunu sıralamak gerekirse;

 • Kefil yöntemi ile gelir belgesiz kredi kullanmak: Herhangi bir gelir sahibi olmayanlar gelir belgeli ve kredi kullanma konusunda yasal bir sıkıntısının olmadığı bir kişinin kefilliği ile kredi kullanma imkanına sahiptir.
 • İpotek Göstererek Kredi Kullanmak: Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar tarafından alınan kredilerin büyük bir bölümü bu yöntem ile karşılanmaktadır. Herhangi bir işte çalışmayan ve sabit bir geliri olmayan ev hanımları ev, arsa veya taşıt gibi mal varlıklarını ipotek ettirerek kredi kullanma imkanına sahiptir. Sizde kullanmak istediğiniz kredi miktarına göre bu tarz bir taşınmanızı ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz.
 • Ekstra Gelir Beyan Ederek Kredi Kullanmak: Herhangi bir kira tarzı bir gelir geliri olan ev hanımları bu geliri beyan ettirerek kredi kullanma imkanına sahiptir. Sizde maaş dışında bu tarz bir gelir sahibi iseniz bankalardan kredi kullanmak adına başvuruda bu imkanınızın varlığından bahsetmelisiniz.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Faiz Oranları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çok özel ve Devlet bankası kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Verilen krediler için her bankanın farklı belge veya evrak talep edebileceğini belirtmek istiyorum. Bunun ile birlikte bankanın verecek olacağı kredi faiz oranlarını değiştirme hakkına sahip olduğunu belirtmek isterim. Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar genel olarak verdiği bu tarz krediler için uyguladığı faiz oranını genel tüketici kredisi faiz oranları ile aynı tutmaktadır. Son günlerde verilen tüketici kredilerinin faiz oranları ve kredi taksit ödemeleri aşağıda belirtilmiştir.

Şekerbank Ev Hanımı Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank aracılığı ile nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve taksit ile geri ödeme noktasında kredi kullanmak isteyenlere uygulanan kredi faiz oranları aşağıda belirtilmiştir.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Akbank Ev Hanımı Kredi Faizleri

Akbank ev hanımlarına kredi veren bankaların başını çekmektedir. Gerekli şartları taşıyan ev hanımları bu bankanın belirlemiş olduğu evrakları hazırlayarak kredi başvurusunda bulunabilir. Yapılacak olan değerlendirmenin olumlu sonuçlanması sonucunda aşağıda belirttiğimiz faiz oranları ile 36 aya kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz.

Şekerbank Ev Hanımı Kredi Faizleri

Halk Bankası Ev Hanımı Kredisi Faiz Oranları

Ev hanımlarının nakit ihtiyaçlarına çözüm olmak adına yapacakları kredi başvurularını Halk Bankası şubelerine giderek hemen yapabilirler. Her alanda olduğu gibi bu alanda da en uygun faiz oranı ile kredi vermeye devam eden Devlet Bankası Halk Bank aşağıda belirttiğimiz faiz oranları ile 50 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı tanımaktadır. 36 aya kadar vade imkanı ile bu krediden yararlanarak sizde ihtiyaç duyduğunuz finansal desteği alabilirsiniz.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.