Kosgebkredim

Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı

Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı

Evde ek iş yapmak isteyen ev hanımlarına iş imkanı sağlayan Belediyeler. Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı. İşkurun ev hanımlarına gönderdiği ek işler. Evde paketleme işi yapmak isteyen bayanların yapması gerekenler. Evde para kazanmak isteyen bayanlar ek iş nasıl bulur. Evde ek iş yapmak ile ilgili merak edilenler ve ek iş başvurusu yapmak isteyenler için merak edilen soruların cevapları.

Ev Hanımlarına Para Kazanma İmkanı

Çeşitli nedenlerden dolayı Ülke genelinde yüz binlerce ev hanımı evlerinde iş yapmaya çalışmaktadır. Bu bayanlar bazen kendi el becerileri ile yaptıkları ürünleri satmakta bazıları ise birbirinden farklı firmalar adına iş yapmaktadır. Gündelik işlerin dışında kalan zamanlarını el işçiliği yaparak geçiren bayanlar yaptıkları işin türüne göre ayda 500 lira ile 3 Bin Lira arasında bir gelir elde etmektedir. Bu tür iş yapmak isteyen bayanlar Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı olup olmadığını merak etmektedir. Bu tür iş imkanı sunan Belediyelerin hangileri olduğu ve verilen işlerin neler olduğu sürekli araştırılmaktadır. Sizde evde çalışarak para kazanmak adına iş arıyorsanız bu işi nasıl bulabileceğiniz aşağıda belirtilmektedir.

Belediye Hangi Ek İşleri Vermektedir

Ev hanımlarının aile bütçesine katkıda bulunmaları adına yaptıkları ek işlerden bazıları Belediyeler tarafından verilmektedir. Özellikle paketleme, etiket yapıştırma veya kutulama işleri en çok verilen işlerdendir. Belediye yaptığı etkinliklerde promosyon veya hediye olarak verdiği bir çok ürünü ev hanımlarına hazırlatmaktadır. Bunlar bazen Mevlit şekeri, Kandil Simidi, Gül Paketleme veya Davetiye işleri olabilmektedir. Az önce de belirttiğimiz gibi Belediyeler hem bağlı bulundukları sınırlar içerisinde ikamet eden ev hanımlarının para kazanmalarına imkan tanımakta hem de yaptırılacak olan işlerin daha uygun fiyatlara temin etmektedir. Bu iki etkenden dolayı bir çok ev hanımı Belediyeler tarafından verilen bu tür işler sayesinde para kazanmaktadır. Sizde bağlı bulunduğunuz Belediyede bu tür iş imkanının olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilir ve iş talebinde bulunabilirsiniz.

Belediyelerin Bayanlara Para Kazandıran Uygulamaları

Yukarıda belirttiğimiz işlerin dışında bir çok Belediye çok daha farklı uygulamalar yaparak ev hanımlarının para kazanmalarına imkan tanımaktadır. Bu imkanlardan birisi olan ve büyük ilgi gören ev hanımları pazarı bir çok ailenin para kazanmasına imkan tanımaktadır. Özellikle el emeği ile yapılan ürünlerin halka daha kolay ulaşması adına kurulan bir çok el işleri pazarı vardır. Bu pazarlarda evinde kendi imkanları ile yaptığı ürünleri satan ev hanımları güzel gelirler elde etmektedir. Bebekler için örülen hırka, yelek, patik gibi ürünlerin yanında havlu oyaları ve tülbent oyaları oldukça ilgi görmektedir. Sizinde bu tür ürünler hakkında el beceriniz varsa bunları bu tür pazarlarda satabilirsiniz. Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı dahilinde kurulan bu tür pazarlarda herhangi bir stant açma ücreti alınmamaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler bölgelerinde bu tür pazar yoksa açılması adına belediyelere giderek bu tür bir alan tahsisi için görüşebilirler.

İşkur Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı

İşkur Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı

Belediyelerin dışında Devlet kuruluşu olan İşkur da ek iş verme konusunda hazırlıklara devam etmektedir. Bilindiği üzere evde ek iş yapmak isteyen bayanlar ya kendi imkanları ile iş bulacak yada Evlere Ek İş Veren Firmalar aracılığı ile iş temin etmek durumundadır. Bu tür iş vereceğini fırsata çevirmek isteyen bir çok kişi ev hanımlarına iş vereceğini taahhüt ederek belirli miktarlarda para talebinde bulunduğu bilinmektedir. Bu konuda yapılan açıklamalarda evlere ek iş verecek olan firmaların herhangi bir isim altında kimseden para talebinde bulunmadığını belirtmek isterim. Eğer ek iş yapmak adına bu tür firmalar ile iletişime geçmek isterseniz ve sizden belirli bir ücret karşılığında iş vereceğini belirten bir firma varsa kesinlikle bu tür firmalardan uzak durmalısınız.

Yukarıda belirttiğimiz bu tür olaylardan dolayı gelen şikayetler neticesinde bu tür işler için İşkur yakın bir zamanda aracılık yapacak. Ev hanımlarının evde paketleme işi yapmalarına aracılık yapacak olan İşkur ayda 500 lira ile 1.300 lira arasında bir gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Belediyelerin Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı dahilinde ev hanımlarının ilerleyen dönemde rahatlıkla başvurabileceği ve para kazanabileceği işler paketlemeden ibaret olacaktır. Bir çok farklı marka ve ürünün ev ortamında paketlenmesi işini oldukça kolay bir iş olduğundan isteyen tüm bayanlar bu işi talep edebilecek. Verilecek olan bu işi almak isteyenlerin sigortası olmaması ve İşkur iş arayan sistemine kayıtlı olması yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Gül dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ekibim var izmir altındağ

 2. Aysegül dedi ki:

  Bende evde paketleme işi istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. Nurten dedi ki:

  Bende evde iş yapmak istiyorum paketleme işi lütfen yardımcı olurmusunuz lütfen

 4. Sema dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen