Kosgebkredim

Bayanlara Verilen İŞKUR Destekleri

Bayanlara Verilen İŞKUR Destekleri

İŞKUR tarafından bayanlara farklı maddi destekler verilmeye devam ediliyor. Özellikle çalışmayan ve kendi işini kurmak isteyenler hibe imkanlarına oldukça fazla ilgi göstermekte. İşkur tarafından düzenlenen İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurslarına katılan bayanlara harçlık yanında çocuk bakım ücreti de verilmekte. Sizin de 2 ile 5 yaş aralığında çocuğunuz varsa; bu imkandan yararlanabilir veya 800 lira destek alabilirsiniz. Bayanlara Verilen İŞKUR Destekleri hakkında tüm merak ettikleriniz sizler için araştırdık.

İşkur Kurslarına Katılanlara Maaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafında geliştirilen bu program sayesinde bayanlar; hem meslek öğreniyor hem de harçlıklarını çıkarıyor. Herhangi bir iş yerinde çalışmayan veya bir meslek hakkında eğitim almak isteyenlere verilen kurslar oldukça iyi ilgi görmekte. Sizde açılan kurslara katılarak hem meslek öğrenebilir ve bu sayede bir iş sahibi olabilirsiniz. Açılan kurslara katılanlara gündelik olarak verilen ücretin yanında; kurs bitiminde iş garantisi de verilmekte. Sizde bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız biran önce kurs kaydınızı yaptırmalısınız. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

 • İşkura kayıtlı işsiz olmak
 • 15 yaşından büyük olmak
 • Emekli olmamak
 • Kurs başlangıç tarihinden en az 1 ay öncesinde sigortalı olmamak
 • İş ve Meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmış olmak

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar Bayanlara Verilen İŞKUR Destekleri imkanları dahilinde verilen; iş başı eğitim kurlarına katılmak adına başvuruda bulunabilirler.

İşbaşı Eğitiminde Verilen Ücretler

İşi olmayan veya meslek sahibi olmak isteyenlere verilen bu kurslar yılın her döneminde açılmaktadır. Sizde yukarıda belirtilen şartları taşıyorsanız bu imkanlardan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz. Tabi ki bu kurslara katılımın sağlanması adına kursiyerlere belirli ücretler ödenmektedir. Gündelik olarak belirlenen bu ücretler aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu kurslara katılmanız dahilinde aşağıda belirtilen ücretlere alabilirsiniz.

 • Katılımcıların zaruri gideri olarak belirlenen miktar 61,65 TL olarak belirtilmektedir.
 • Bu ücret öğrenciler için 46,23 TL olarak verilir
 • İşsizlik maaşı alan kursiyerlere ise 30,82 TL olarak ödenir
 • Geleceğin meslekleri olarak belirlenen meslekler ile ilgili eğitimlere katılanlara ise 75 TL ödeme yapılır
 • Eğitime katılanların genel sağlık sigortası prim giderleri karşılanır
 • Ayrıca bu eğitime katılanlara İş Kazası ve Meslek Hastalıkları sigortası yapılır
 • Sanayi sektöründe düzenlenen iş başı eğitim programlarına katılan bayanlara aylık  400 TL çocuk yardımı yapılır.

İşkur Desteği Alarak İş Kurmak

Bayanlara Verilen İŞKUR Destekleri arasında verilen bir diğer destek ise iş kurma desteği olarak belirtilmektedir. Girişimcilik eğitimlerine katılanlar KOSGEB tarafından finanse edilen Hibe ve Faizsiz Kredi imkanlarından yararlanabilirler. Girişimcilik eğitimini tamamlayanlar desteklenen sektörler arasında belirtilen meslekler arasından yapmak istedikleri iş için gerekli finansal destek başvurusunda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere 100 bin lira faizsiz kredi imkanı veya 50 Bin Lira geri ödemesiz hibe alabilirler. Bunun için yapılması gereken İşkur – Kosgeb işbirliği ile açılan girişimcilik kursalarına katılmak ve yapmak istediğiniz iş ile ilgili iş planı hazırlamak, Başvurunuz kabul edilirse sizde 150 Bin Liraya Kadar destek alabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Hasine Tokay dedi ki:

  Evde maske paketleme işleri kulaklık

 2. Anonim dedi ki:

  kendi işimi kurmak için paraya ihtiyaç var nereye nasıl başvuruda bulunmam gerekiyor.

 3. sedanur dedi ki:

  bayanım ve işkurdan destek alıp bir iş yeri kurmak istiyorum bu konuda bana fikir verebilecek kişilerden haber bekliyorum bana dönüş yapın