Kosgebkredim

Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları

Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları

Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları nasıl ve nereye yapılır. Bayanlara ne kadar hibe ve faizsiz kredi desteği verilmektedir. Ev hanımlarına kosgeb hibesi nasıl alınır. Bayanların kosgeb imkanlarından yararlanmaları adına yapmaları gerekenler hakkında tüm merak ettiklerinizi sizler için araştırdık.

Bayanlara Kosgeb Destek Vermeye Devam Ediyor

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarının en büyük sıkıntısı yeteri kadar sermayelerinin olmaması olarak dikkat çekmektedir. Ayrıcı kendi işini kurmak isteyen ev hanımları çoğu zaman bankalardan kredi kullanma konusunda da sıkıntılar yaşamaktadır. Sermaye sorunu nedeniyle kendi işini kuramayan ev hanımlarının imdadına Devlet Destekleri yetişmektedir. Kendi işini kurmak isteyen bayanlara devlet hibe ve faizsiz kredi desteği vermeye devam etmekte. Geçtiğimiz yıllarda on binlerce bayan girişimci verilen bu destekler sayesinde kendi işini kurdu. 2022 yılında da bu desteklerden yararlanmak isteyenler gerekli şartları oluşturduktan sonra başvuruda bulunabilirler. Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları için yapması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Kredileri 2022

İş kurmak adına bayanlara ve özellikle ev hanımlarına en büyük destek Kosgeb tarafından verilmeye devam ediliyor. Girişimci ev hanımlarının kendi işlerini kurmaları adına faizsiz kredinin yanında hibe yani geri ödemesiz destek verilmektedir. Bir iş fikrine sahip olan bayanlara sermaye olması adına 65 bin lira hibe verilmekte. Sizde kendi işinizi kurmak adına bu hibeyi alarak gerekli olan sermaye ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Girişimcilik Destek Programı kapsamında verilen bu destekten yararlanmak isteyen; bayanların taşıması gereken bir kaç kriter bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını kısaca hatırlatmak gerekirse; Kendine ait bir iş yerinin bulunmaması, Daha önceden kosgeb hibesi almamış olması veya herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmaması ilk akla gelenlerdir. Bununla birlikte Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları için olmazsa olmazı; Kosgeb Girişimcilik Belgesine sahip olmaktır. Bu belgeye sahip olmayan ev hanımları maalesef hibe desteğinden yararlanamazlar. Bunun için ev hanımlarının hibe almak adına öncelikli olarak bu belgeye sahip olması gerekmektedir.

Destek Almak İçin Girişimcilik Belgesi Alın

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kosgeb tarafından ev hanımlarına verilen sermaye desteği başvurusunda bulunmak isteyenlerin. Bu belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Bu belgeyi almak o kadar da zor değildir. Sadece 32 saatlik bir kursa katılmak kaydı ile isteyen bütün ev hanımları bu belgeye sahip olabilirler. Herhangi bir yaş şartının bulunmadığı bu kurslar tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa finansa edilen bu eğitimlere katılmak isteyenlerin; 18 yaşından büyük olmaları yeterli bir kriterdir. Sizde bulunduğunuz bölgede yılın her döneminde açılan bu kurslara katılabilir veya bu belgeye sahip olabilirsiniz. Bu kursa katılanlara ayrıca başarılı bir işletmenin nasıl kurulması gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgi verilecektir. Kosgeb imkanlarından yararlanmak isteyen ev hanımları; bu kurslar sayesinde başvuruda bulunmak için gerekli olan iş planı hazırlamayı da öğrenebilirler. Dükkan açmak isteyen tüm ev hanımları sadece bu kursa katılarak gerekli olan belgeyi alabilir veya başvuruda bulunabilirler.

Kosgeb Tarafından Desteklenen İş Alanları

Bayanların kendi işlerinin patronu olmalarının önünü açan bu hibe imkanı bir çok alanda faaliyet gösterebilmeniz için verilmektedir. Kosgeb tarafından belirlenen veya desteklenen sektörler arasından seçeceğiniz herhangi bir iş fikri için başvuruda bulunabilirsiniz. Son yıllarda bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunan veya hibe alan iş kollarından bir kaç tane örnek vermek gerekirse;

 • Yufka dükkanı açmak için kosgeb hibe başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Yöresel ev yemekleri dükkanı için başvuruda bulunabilirsiniz
 • Temizlik firması açmak için başvuruda bulunabilirsiniz
 • Terzi açmak için kosgeb hibe başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Pastahane açmak için başvuruda bulunabilirsiniz
 • Takı dükkanı açmak için başvuruda bulunabilirsiniz

Yukarıda belirttiğimiz işlere başvuruda bulunarak kendi işini kuran ev hanımlarından birisi de siz olabilirsiniz. Bunun için Bayanlar İçin Kosgeb Hibe Başvuruları imkanlarından yararlanmak adına kosgeb girişimcilik kursuna katılın. Belirlediğiniz iş planı ile bağlı bulunduğunuz kosgeb birimine giderek başvuruda bulunun. Başvurunuzun kabul edilmesi sonucunda 65 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe veya faizsiz kredi alarak yapmak istediğiniz iş için sermaye desteği alın.

Etiketler:

Yorumlar
 1. mine dedi ki:

  öğrenciyim bu destekten yararlana biliyormuyum ?

 2. Burcin dedi ki:

  Kendi isimi kurmak istiyorum ev manti ve icli kofte dukkani acmak istiyorum yadimci olun lutfen allah rizasi icin

 3. Güner manga dedi ki:

  Bende kendi işimi kurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 4. İlayda dedi ki:

  Ev hanimiyim ve kosgebden hibe alip is hayatina atilmak istiyorum ama hibeler hakkinda az bilgim var bu konularda bilgi paylasimi yapabilecegim bir kisiye ihtiyacim var lutfen bana ulasin