Kosgebkredim

Arılı Kovan Desteği Nasıl Alınır

Arılı Kovan Desteği Nasıl Alınır

Arıcılık yapanlara verilen devlet arıcılık destekleri hakkında bilgi. Ana Arı Destekleri, Arılı Kovan Destekleri ve Arıcılık hibeleri hakkında merak ettikleriniz. Sabit ve gezici arıcılık yapanların en çok merak ettiği konuların başında Arılı Kovan Desteği Nasıl Alınır sorusu gelmektedir. Verilen desteklerden kimler yararlanabilir. Arıcılık yapmak isteyenler verilen destekler için nereye başvuruda bulunmalı. Arıcılık ve arıcılık desteklemeleri hakkında merak edilenler. Arılı Kovan Desteği, Devlet Hayvancılık Destekleri ve arıcılık için kredi veren bankalar hakkında ayrıntılı bilgi.

Arıcılık Desteklemeleri

Ülkemizde arıcılık faaliyetlerinin artırılması ve başarılı arıcılık yapılması adına bir takım destekler verilmeye devam ediliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan bu desteklerden tüm arıcılar yararlanabilir. Bilindiği üzere verilen bu destekler 3 ana başlık altında verilmektedir.

  • Arılı Kovan Desteği
  • Ana Arı Desteği
  • Damızlık Ana Arı Desteği

Yukarıda belirtilen başlıklar altında arıcılık yapanlara destek verilmektedir. Arılı Kovan Desteği Nasıl Alınır soru bu alanda en çok başvuru yapılan ve en çok destek alınan başlık olarak dikkat çekmektedir.

Arıcılık Desteği Başvuru Şartları

Arıcılık faaliyetinde bulunan veya bu alanda yeni faaliyete bulunacak olanların bu destek hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Arılı kovan desteği olarak bilinen bu destek sayesinde faaliyetiniz için gerekli maddi destek alabilirsiniz. Öncelikli olarak belirtmek gerekirse bu ve buna benzer Devlet Hayvancılık Destekleri imkanlarından yararlanmak isteyenlerin sisteme kayıtlı olması gerekmektedir.

Sabit veya gezici arıcılık yapanların AKS Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı arıcılık yapması gerekmektedir. Bu sisteme kayıtlı olmayan hiç bir arıcı maalesef verilen desteklerden hiçbirisine başvuruda bulunamaz. Bu neden ile arıcılık faaliyetinde bulunan veya bulunmak isteyenlerin bu olaya azami önem vermesi gerekmektedir.

Arıcılık faaliyetinde bulunanların AKS sistemine kayıtlı olmasının yanında en az 30 arılı kovana sahip olması gerekir. Bunun ile birlikte sahip olunan arılı kovan sayısının 1000 kovanın üzerinde olmaması gerekmektedir. Yani 30 kovan ile 1000 kovan arasında arılı kovana sahip olan arıcılar verilen arıcılık desteklerine başvuruda bulunabilirler.

Arılı Kovan Desteği Miktarı

Arılı Kovan Desteği Nasıl Alınır sorusu için yapılan aramalardan bir diğeri de verilen arılı kovan desteği miktarının ne kadar olduğudur. Yukarıda belirtilen şartları taşıyan arıcılar bağlı bulundukları Tarım ilçe müdürlükleri aracılığı ile yapacakları arılı kovan desteği için kovan başına 15 TL destek ödemesi alabilirler.

Verilen destek şartları taşıyan ve plakası olan her arılı kovan için verilmektedir. Kısacası arılığında 250 tane arılı ve plakalı kovanı olan bir arıcıya 250X15TL= 3.750 TL arıcılık desteği verilmektedir.

Arıcılık İçin Kredi Veren Bankalar

Arıcılık faaliyetinde bulunmak veya arıcılık faaliyetinde bulunanların işletmelerini büyütmeleri adına bir takım kredi verildiği bilinmektedir. Özellikle Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri bu alanda en çok bilinen ve en çok dikkat eden kredi olmaya devam ediyor. Arıcılık faaliyetinde bulunmak adına arıcılık adına çeşitli harcamalarda bulunmak için bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Uzun vade ve düşük faiz oranı ile verilen bu kredilere başvuruda bulunmak isteyenlerin en yakın banka şubesine şahsen gitmeleri gerekmektedir. Arıcılık İçin Banka Kredisi Kullanmak isteyenler güncellenen faiz oranları ve ödeme tablosu hakkında en doğru bilgiyi şubeden öğrenebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.