Kosgebkredim

Acil Paraya İhtiyacım Var

Acil Paraya İhtiyacım Var

Gün içinde acil paraya ihtiyacım var ne yapabilirim. Banlar kredi vermiyor nakit nasıl bulurum. 1 Saat içinde para bulmak için neler yapabilirim. Gün içinde alternatif para bulma yöntemleri nelerdir? Acil para lazım diyenler için acil nakit bulmak artık eskisine nazaran çok daha kolay. Birbirinden farklı yöntemler ile sizde hemen para bulabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz nakit parayı bulma yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Farklı nedenlerden dolayı gün içinde nakit para bulmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda önceleri yakın arkadaş veya akrabaların kapısı çalınırdı. Fakat artık bu yöntemi kimse kullanmıyor veya kullanmak istemiyor. İnsanların başkalarına boyun bükmek istememeleri veya artık bu tür alışverişlerin yapılmak istenmemesi bu kapının her geçen gün kapanmasına neden olmaktadır. Fakat Acil Paraya İhtiyacım Var diyenlerin yine de ilk olarak bu seçeneği değerlendirmesini öneririm.

1 Saat İçinde Nakit Para Lazım

Nedeni ne olursa olsun insanların maddi anlamda sıkıntı yaşadığı dönelerde ilk başvurduğu nokta bankalardır. Bunun en büyük nedeni kredi kullanmanın artık çok daha kolay olmasıdır. Ayrıca bankalardan alınan krediler için uzun vade seçeneklerinin olması kredi kullanımının artmasına etki etmektedir. 12 aydan 48 aya kadar vade imkanı ile alınan kredinin geri ödemesi bir çok kişiyi cezbeder. Bu nedenle ülke genelinde nakit paraya sıkışanların büyük bir bölümü; bankalardan kredi kullanarak bu soruna çözüm bulmaktadır.

Tabi ki gün içindeki nakit ihtiyacınıza cevap veren bu kredileri almak için; bir takım şartları taşımanız gerekir. Ama maalesef birçok kişi bu şartları taşımamaktadır. Geçmiş yıllardaki ödeme aksaklıkları nedeniyle bankalardan kredi çekemeyenler için; Acil Paraya İhtiyacım Var sorusunun çözümü maalesef banka kredileri olmamaktadır. Banklardan kırmızı çizgi yiyen veya bankadan kredi kullanamayanlar için 1 saat içerisinde nakit para bulmak için farklı yöntemlere başvurmaları gerekir.

Bankalardan kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanlar faktöring firmalarının kapısını çalabilir. Bu firmalar senet karşılığında kredi vermektedir. Senet karşılığında para bulma olarak bilinen bu yöntemleri kullananların sayısı oldukça fazladır. Sizde gün içerisinde nakit para bulmak adına bu tarz firmalar ile görüşebilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum Nereden Nakit Bulabilirim

Yukarıda da belirttiğimiz üzere önceki yıllarda acil nakit ihtiyaçlarımızı eş, dost veya akrabalardan karşılıyorduk. Fakat günümüzde bu artık neredeyse imkansız hale geldi. Bunun birbirinden farklı nedeni olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca kişilerin birbirinden borç istemekten kaçınması bu olayın daha sık karşılaşılmasına etki etmektedir. Bu veya buna benzer nedenlerden sonra özellikle kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanlar hemen ihtiyaç duyulan nakit parayı nasıl bulabileceklerini sıklıkla araştırmaktadır. Bu araştırmayı yapanlara yardımcı olmak amacıyla; Acil Paraya İhtiyacım Var nereden bulabilirim adına yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün İçinde Hemen Nakit Para Bulma Yöntemleri

Herhangi bir nedenden dolayı acil paraya ihtiyaç duyanlar. Aşağıda gün içerisinde hemen nakit para bulma yöntemlerini sizlerle paylaşıyorum. Bu yöntemlerden istediğinizi veya sizlere mantıkla gelenleri kullanarak sizde nakit sorununu çözebilirsiniz.

  • Kredi kartından nakit çekme yöntemleri
  • Üzerinize kayıtlı taşınmazları ipotek ettirerek kredi imkanlarından yararlanma
  • Cep telefonu bozdurma yöntemi ile nakit para bulmak
  • Kuyumculardan kredi kartı le altın alıp ardından satarak kredi kartındaki kullanılabilir limiti nakite çevirmek
  • Faktoring firmalarından senetle kredi kullanmak
  • Senetle altın satışı yapan kuyumculardan altın alıp satarak nakit para bulmak
  • Elden taksitli beyaz eşya alıp kutusunu açmadan satabilir ve aldığınız ürünü nakit paraya çevirebilirsiniz.

Cep Telefonu Bozdurma Yöntemi ile Nakit Para

Gün içinde acil para ihtiyacı olanların sıklıkla kullandığı para bulma yöntemidir. Uzun vadeli veya cep telefonu faturasına ilave olarak verilen telefonları alıp satmak. Bu yöntem Acil Paraya İhtiyacım Var hemen para bulmam gerekiyor diyenlerin yaptığı bir yöntemdir. Cep telefonu faturasına ilave olarak verilen telefonlar bu noktada gün içinde nakit para bulmanıza aracılık yapmaktadır. Cep telefonu operatörleri Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom’dan alacağınız taksitli telefonu hemen bozdurma yöntemi ile paraya çevirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin cep telefonlarının kutusunu açmaması gerekir. Belirttiğimiz yerlerden veya Evkur gibi elden taksitle telefon satışı yapan mağazalardan aldığınız cep telefonunu nakite çevirebilirsiniz.

Belirttiğimiz veya elden taksitle telefon satan yerlerden aldığınız ürünü cep telefonu satışı yapan yerlere hemen satabilirsiniz. Aldığınız ürünün faturası olduğundan dolayı kanunen bu yöntemi kullanmanın bir sıkıntısı yoktur. Ayrıca sattığınız telefon için satış sözleşmesi yapmanız gerektiğinden herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken telefonun piyasa değerinin çok altında bir rakama satmamamız olacaktır. Cep telefonu satışı yapan yerler bu konuda fiyatları biraz aşağıya çekmektedir.

Kuyumcudan altın alıp Nakit Paraya Dönüştürmek

Acil Paraya İhtiyacım Var diye araştırma yapanlara tavsiye edebileceğimiz bir diğer yöntem kuyumcudan altın alıp nakite çevirmek olacaktır. Özellikle bu yöntem kredi kartındaki limitleri nakite çevirmek adına tercih edilmektedir. Kredi kartlarının nakit çekimine kapatılmasından dolayı bu yönteme başvurulur. Kredi kartı limitiniz dahilinde kuyumcudan altın alıp akabinde bozdurarak nakit elde edilmektedir. Ayrıca senetle altın satan kuyumculardan senet karşılığında alınan altınlar bozdurulup nakit ihtiyaçlar da karşılanmaktadır. Sizde isterseniz bu belirttiğimiz yöntem ile gün içinde ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı elde edebilirsiniz.

Senetle Gün İçinde Para Bulmak

Nakit paraya sıkışıldığında farklı yöntemler para bulmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemlerden bir diğeri de senet imzalayarak para bulmak olarak bilinir. Bu konuda bir çok kişi senetle para veren yerlerden para almakta ve ihtiyacını karşılamaktadır. Fakat bu yöntemin bir takım sıkıntılar da doğurduğunu belirtmek isterim. Genellikle tefeci olarak bilinen kişiler bu yöntemi sıklıkla kullanmakta ve binlerce kişinin maddi anlamda; büyük sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Sizde bu konuda sıkıntı yaşamamak adına borç aldığınız kişi veya yerlere azami önem vermeniz gerekir. Günü kurtarmak adına aldığınız bu paraların ödemesi ilerleyen dönemde çok büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bu konuda kişiler yerine finansal kurumları tercih etmenizde yarar olabilir.

Taksitle Beyaz Eşya Alıp Satarak Nakit Temin Etmek

Cep telefonu bozdurma yöntemi ile aynı sistemi beyaz eşyalar için de yapılabilmektedir. Elden taksitle beyaz eşya satışı yapan yerlerden alınan ürünler kutusunda çıkarılmadan satılmakta ve nakite dönüştürülmektedir. Bu konuda spot eşya satıcıları tercih edilmektedir. Bu dükkanlar her tür beyaz eşyayı kutusu açılmadıktan sonra nakite çevirmektedir. Sizde acil ihtiyaç duyduğunuz nakiti bu şekilde temin edebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekmek

Acil Paraya İhtiyacım Var bankalardan nakit çekemiyorum diyenler bu yöntemi sıklıkla kullanmaktadır. Özellikle cep telefonunda faturalı hat kullananlar bu hatların üzerinden kredi talebinde bulunmaktadır. Sizde ihtiyaç duyduğunuz miktar limitleri dahilinde faturalı hat üzerinden kredi veren yerler ile görüşerek kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Gün içinde ihtiyaç duyulan nakit para bulma yöntemleri sizlerle paylaştık. Yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden birisini kullanarak sizde ihtiyaç duyduğunuz parayı temin edebilirsiniz. Bu konuda sorumluluk tamamen sizlere ait olduğunu unutmayınız. Bizler bu konuda sadece bilgi vermekteyiz. Hiçbir şekilde kredi veya buna benzer bir destek vermemekteyiz. Bu nedenle adımızı kullanarak sizlere kredi vaadinde bulunanlara itibar etmeyiz.  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.