Kosgebkredim

Acil Para Lazım Ne Yapabilirim

Acil Para Lazım Ne Yapabilirim

Bazı zamanlar çok acil paraya ihtiyaç duyarız. Bazen kredi ödemeleri bazen de kredi kartı ödemelerini yapmakta zorlandığımız zamanlar olur. Bunun yanında ekstra gelişen farklı durum ve zorluklar nedeni ile gün içerisinde acil para ihtiyacı olabilir. Bu ve buna benzer durumlardan dolayı Acil Para Lazım Ne Yapabilirim diye düşündüğümüz muhakkak olmuştur. Pekala acil para nasıl bulunur. Gün içerisinde nakit bulma yöntemleri. Kimler elden borç verir? Borç para nereden bulunur? Bu ve buna benzer sorularınız için acil para bulma yöntemleri hakkında tüm merak ettikleriniz.

Borç Para Nereden Bulabilirim?

Birbirinden farklı nedenlerden dolayı acil paraya ihtiyaç duyduğumuz anlar ile karşılaşabiliriz. Bu bazen bir hastalık bazen bir kaza veya hesapta yokken ortaya çıkan masraflardan kaynaklanabilir. Önemli olan bunun neden olduğu kadar bunun süreklilik gösterip göstermediğidir. Bir kişi her ay aynı sıkıntıyı yaşıyor ve sürekli olarak acil para arayışına giriyorsa yanlış yaptığı bir şeyler vardır. Bunu analiz etmeli ve nerede yanlış yapıldığı belirlenmeli ve müdahale edilmelidir. Gelirin çok üzerinde yapılan harcama veya masraflar kişinin sürekli olarak para arayışına sokar. Bunun için öncelikli olarak geçici bir çözüm bulmak yerine kalıcı ve süreklilik arz eden çözümler aranmalıdır.

Para ihtiyacımızın olduğu zamanlarda önceleri dost, arkadaş veya akrabaların kapıları çalınırdı. İkili ilişkilerin iyi olduğu o döneme göre bu ilişkiler giderek azalmakta ve kimse kimseye borç vermez hale geldi. Bunun en büyük nedeni ise bankalardan çok kolay kredi kullanımı olarak gösterilmektedir. Bilindiği üzere herkesin cebinde maaşının onlarca katı limitinde kredi kartı ve ek hesap bakiyeleri bulunmaktadır. Bu da insanların elden borç almak yerine bunları kullanmaya yönlendirir. Kredi, kredi kartı veya avans hesapları kullanan ve bunların ödemesi zamanında yapamayanlar ileride büyük sıkıntılar yaşar Acil Para Lazım Ne Yapabilirim diye araştırma yaparlar.

Hemen Nakit Bulma Yöntemleri

Gün içerisinde farklı nedenlerden dolayı acil nakit bulması gerekenlerin ilk aklına gelen bankalardır. Birbirinden farklı yöntemler ile sizde hemen bankadan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kedi çekmek, kredi kartından taksitli avans kullanmak veya bankamatik kartlarından nakit veya taksitli nakit avans kullanmak. Bunlar herkesin kullandığı ve en kolay nakit temin etme yöntemi olarak bilinir. Sizde ihtiyacınız parayı bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla bulabilir ve 12 aydan 60 aya kadar vadeli olarak rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Özellikle maaş müşterisi olduğunuz bankanın kartları ile maaşınızın üzerinde nakit bulma imkanınız vardır. Gerekli olan parayı bankadan temin etmek isteyenler bu 3 yöntemden herhangi birisini kullanabilir ve ihtiyacını giderebilir.

Kartları Nakit Çekimine Kapananlar Ne Yapabilir

Yukarıda Acil Para Lazım Ne Yapabilirim sorusu için verdiğimiz kartlardan nakit çekme yöntemi kullanıma açık kartlar için geçerlidir. Belirli zamanlarda kullanılan nakit işlemlerin ödemeleri düzenli olmayan veya yıl içerisinde 3 kere toplam kart borcunun asgari ödemesini yapanların nakit çekimi engellenir. Kredi kartından nakit çekmenize imkan vermeyen bu sorunu düzeltmek için kredi kartı borcunuzun tamamını ödemeniz istenir. Buna benzer sorunu olan ve bankalardan kredi çekemeyip kredi kartını kullanmak zorunda kalanlar aşağıda belirttiğimiz yöntemi sıklıkla kullanmaktadır. Bu yöntem özellikle kuyumcular ile yapılmaktadır. Kredi kartı alışveriş işlemi açık olanlar sarraflardan alacakları altın için kredi kartı ödemesi yaparlar ve aldıkları altınları hemen bozdurarak paraya çevirebilirler. Bu işlemi yaparken alım satım farkı ve kredi kartı ödeme komisyonu gibi masraflar kişiden tahsil edilmektedir. Bu da belirli bur oranda zarar etmenize neden olmaktadır. Acil para bulmak isteyenler genelde bu zararı umursamazlar. Önemli olan o an gerekli olan parayı temin etmektir.

Elden Borç Veren Kuyumcular

Acil para bulma yöntemleri arasında sıklıklı belirtilen kuyumcudan senetle borç para almak çok kolay değildir. Bu devirde kimse kimseye nedensiz ve kazançsız para vermez. Senet ile verilecek olan parayı geri almanın mümkün olduğunu düşünüyorsanız aldanıyorsunuz. Kişinin üzerine herhangi bir mal veya taşınmazın olmadığı durumlarda bu parayı temin etmek oldukça zordur. Bu neden ile tanımadığınız bir kuyumcu size elden borç vermeyecektir. Ancak tanıdığınız bir kuyumcu varsa o size senetle veya senetsiz borç para verebilir.

Banka Harici Para Bulma

Banka Harici Para Bulma

Hemen paraya ihtiyacı olanların bazıları bankalardan hiç bir şekilde para alamazlar. Kırmızı kalem yemek diye tabir edilen, kartları iptal edilen ve kredi kullanımına izin verilmeyenler daha büyük sıkıntı yaşarlar. Gerekli olan nakit parayı bulmak için elden borç aramak zorunda kalabilirler. Bu ve buna benzer durumda bir çok vatandaşımız tefecilerin ağına düşmektedir. Denize düşen yılana sarılır atasözünde olduğu gibi zor durumda kalanlar bu duruma sürüklenmez zorunda kalabilir. Fakat ne olursa olsun bu tarz yerlerden para almanızı tavsiye etmiyoruz. Tefeciye vereceğiniz senetleri geri almak için aldığınız paranın çok daha fazlasını ödemeniz gerekebilir ve büyük zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunun için acil para bulmak isteyenlerin öncelikle arkadaş veya tanıdıklarından elden borç almaya çalışması çok daha sağlıklı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Nasrullah dedi ki:

    Acil para ihtiyacım var