Kosgebkredim

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım? Elden nakit borç veren yerler nereleri? Bankalardan kredi çekemiyorum nasıl para bulabilirim? Senetle borç para veren yerenlerden borç almak mantıklı mı? Kredi kartı nakit avansa kapanmış nasıl açtırabilirim? Ek hesabım bloke olmuş nakit çekemiyorum. Bu veya buna benzer nedenlerden dolayı acil para bulması gerekenlerin; yapması gerekenler ve gün içerisinde nakit para bulma yöntemleri.

Kredi Çıkmıyor Nasıl Para Bulabilirim

Bankalar ile olan sıkıntılar nedeniyle bazı dönemlerde bankalar tarafınıza kredi vermeyebilir. Bu gibi durumda bir çok kişi acil paraya ihtiyacım var sorusuna cevap arar. Sizde gün içerisinde acil nakit para bulmak zorundaysanız aşağıda belirttiklerimizi yapabilir ve para bulabilirsiniz. Farklı nedenler veya olaylar nedeniyle olmadık zamanda paraya ihtiyaç duyabiliriz. Zamanında ödenmesi gereken kredi veya kredi kartı borcu ödenmediği zaman insanların başına istenmedik olaylar gelebilir. Bunların en başında maaş haczi veya eve icra gelmesidir. Bu veya buna benzer durumlarla karşılaşmamak için; bankalara olan borçların zamanında ödenmesi gerekmektedir. Fakat öyle bir durum olur ki insan maddi anlamda çok sıkışır ve kıpırdayacak yeri kalmaz. Ne bankalardan kredi kullanabilir ne de kartlarından nakit çekebilir. Bu durum gerçekten çok zor ve sıkıntılı bir süreçtir. Fakat karamsar olmamak gerekir bu durumda da yapılabilecek bazı uygulamalar; durumu düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Bankalar Neden Kredi Vermez

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı durumlarda acil para bulmak için ilk aklımıza gelen; bankalardan kredi kullanmak olmaktadır. Fakat bankalar her önüne gelene kredi vermemektedir. Bankaların kredi değerlendirme sistemi bulunmak ile birlikte her kişinin bir kredi notu bulunmaktadır. Zamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle bu not belirli oranlarda düşer ve  800 puanın altına indiğinde; banka sizi riskli müşteri listesine alır. Bu durumda olanlara da maalesef kredi vermez. Bu duruma düşmemek için bankalardan kullanılan kredi ve kredi kartlarının ödemelerine önem gösterilmelidir. Aksi durumda limiti ne kadar olursa olsun; bankalardan kredi kullanamaz hatta kredi kartlarından nakit avans alamazsınız.

Borç Para Nasıl Bulunur

Bankalardan kredi kullanamayan ve kredi kartlarından nakit çekemeyenler Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım diye merak ediyor. Bunun bir kaç farklı yöntemi bulunmak ile birlikte en çok kullanılanı kredi kartı ile altın alıp satmak olarak belirtilebilir. Kredi kartında limiti bulunanlar sarraflardan küçük komisyonlar kestirerek altın alıp satabilir ve acil olan nakit ihtiyacını karşılayabilir. Tabi bunun için belirli kullanımı açık olan kredi kartı limiti olması gerekmektedir. Sizde gün içinde acil nakit bulmak adına bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte bulabilenler için en mantıklı ve en doğru yöntem olan elden borç nakit bulmak olacaktır. Etrafında borç para isteyebilecek olanlar bunu muhakkak değerlendirmeli ve faizsiz elden borç almalıdır.

Gün İçinde Nakit Bulmak

Acil paraya ihtiyaç duyanların kullanabileceği bir diğer yöntem ise taksitli ürün satışı yapan yerlerden aldıkları ürünü kırdırma yöntemidir. Evkur tarzı senetle taksitli ürün satan yerlerden alacağınız elektronik ürünleri rahatlıkla satarak gün içerisinde nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin cep telefonu, tablet veya bilgisayar almaları satış için en ideal olanlarıdır. Almış olduğunuz bu tür ürünleri aynı gün bu tür ürün satan yerlere değerinin biraz altında satabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım diyenlerin bu konuda en çok dikkat etmesi gereken yerler senet karşılığı elden borç para veren tefeciler olacaktır. Haberlerden de izlediğimiz gibi bu kişiler insanların en zor zamanında yardım ediyor gibi görünebilir. Fakat imzalattıkları senetlere çok yüksek miktarda rakamlar yazarak aldığınız paranın bir kaç katını ödemenize sebep olmaktadır. Bu nedenle acil borcu olanların bu tür kişilerden muhakkak uzak durmasını tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.