Kosgebkredim

65 Bin Lira Kadın Girişimciye Devlet Hibesi

65 Bin Lira Kadın Girişimciye Devlet Hibesi

Kendi işini kurmak isteyen kadınlara verilen devlet hibesi ve faizsiz kredi desteği verilmeye devam ediyor. Sermaye yetersizliği nedeni ile iş kurma konusunda sıkıntı yaşayanlar bu imkandan yararlanabilir. Kosgeb Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ile sizde 65 bin liraya kadar hibe alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. 65 Bin Lira Kadın Girişimciye Devlet Hibesi almak ve kendi işini kurmak isteyenlerin yapması gerekenler aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu imkandan yararlanmak adına yazımızın devamını okuyabilir ve hemen hibe başvurusunda bulunabilirsiniz.

Geleneksel Girişimciye Geri Ödemesiz Hibe Desteği

Yeni kırılan bir işletmenin en büyük sorunu işe başlanılan ilk dönem olarak bilinir. İşlerin oturması, pazar oluşturulması gibi sorunlar ile uğraşan girişimcilerin büyük bir bölümü maddi anlamda zor günler geçirir. İşte bu neden ile Kosgeb yeni girişimcilerin bu dönemi kayıpsız atlatmaları adına destek vermektedir. Geleneksel girişimci programı ile işletmelerin ayakta durması istihdam ve çalışanlarının artırılması gibi destekler sağlanmaktadır. BU imkandan yararlanmak isteyenlerin izlemesi gereken yollar aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu hibe desteği imkanından yararlanarak işletmenizi ayakta tutabilir, büyütebilir ve bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Geleneksel Girişimcilik Desteği almak isteyenlerin yukarıda da belirttiğimiz gibi bir takım adımları atması gerekir. Bunların başında ise iş kolu ile ilgili Kosgeb Nace kodunu belirlemek gelir. Bu kod alacağınız destek için oldukça önemlidir. Yeri gelmişken bu nace kodunun ne anlama geldiğini hemen söyleyelim. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlerin belirtildiği listeye ve bu listedeki işler için belirlenen kodlara nace kodu denilir. Bu neden ile yapılmak istenilen işin kosgeb tarafından desteklenip desteklenmediği bu kodlar ile belirlenir. Yapılacak olan işin bir nace kodu karşılığı yok ise maalesef bu iş için herhangi bir girişimcilik desteği alamazsınız. Bu neden ile bir iş kurmak ve bu iş için destek almak isteyenlerin öncelikli olarak yapılacak olan iş için destek verilip verilmediğini araştırması gerekmektedir. Destek verilen sektörler ve Nace kodları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kosgeb Hibesi Almak İçin Girişimcilik Eğitimi Almak

Desteklenen sektörler arasından belirlenen bir iş kolunda iş kurmak ve bu iş için destek almak adına yapılması gerekenlerden diğeri de Girişimcilik Eğitimi almak olacaktır. Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Kurslarına katılarak sahip olacağınız bu belge olmadan maalesef bu tür desteklere başvuruda bulunamazsınız. 65 Bin Lira Kadın Girişimciye Devlet Hibesi başvurusunda bulunmadan önce isteyenler İnternet üzerinden isteyenler de İşkur ve Kosgeb iş birliği ile verilen bu kursa katılıp başarılı bir şekilde kursu tamamlamalıdır.

Girişimcilik eğitimlerine artık E-Devlet üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitimler elektronik ortamda gerçekleşir ve günün istediğiniz saatinde bu eğitime katılabilirsiniz. Alacağınız bu eğitim tamamen ücretsiz olduğundan dolayı kesinlikle bir ödeme yapmayacaksınız.

Verilen Hibe ve faizsiz kredi desteği almak isteyenlerin çok dikkat etmesi gereken bir konuyu hemen hatırlatmak istiyorum. Geleneksel girişimcilik veya İleri Girişimcilik desteklerinden yararlanmak isteyenler girişimcilik belgesi almadan kesinlikle iş yerini açmamış olması gerekmektedir. Aksi takdir de bu imkandan yararlanamazlar.

kosgeb girişimci destekleri

Kosgeb Girişimcilik Destek Unsurları

Yukarıda belirtilen kuralları yerine getiren ve aşağıda istenilen şartları taşıyanlar bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Geri ödemesiz kosgeb hibesi almak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu sıralamak gerekirke;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Dana önceden kosgeb girişimcilik desteği almamış olmak
  • Kurulacak olan işin kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Kosgeb girişimcilik eğitimine katılmış ve bu belgeyi almış olmak
  • İşletme hibe desteği başvuru tarihi itibari ile son bir yıl içerisinde kurulmuş olmalıdır
  • Girişimcinin kurmuş olduğu işletmenin en az % 50 ve üzerinde ortaklık payının olması gerekir
  • Kurulan işletmenin gerçek veya tüzel kişi statüsünde olması ve KBS’de kayıtlı aktif görünümlü olmalıdır

Yukarıda ki şartları taşıyan işletmeler için verilen 65 bin liralık hibe desteği başvurusunda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.