Kosgebkredim

30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır

30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır

Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere verilen hibe destekleri. Koyun yetiştiriciliği yapmak için verilen hibe koyun miktarı. Genç çiftçi koyun hibesi başvurusu ve katılım şartları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler. Sizde verilen 30 hibe koyun ile hayvancılık yapabilirsiniz. Bu neden ile köyünde hayvancılık yapmak isteyenlere verilen 30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır. Bayanlara koyun hibe imkanları ile hayvancılık yapma imkanından yaralanmak isteyenlerin yapması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyoruz.

Genç Çiftçi Koyun Hibesi

Ülkemizde hayvancılık alanında verilen en büyük destek Genç Çiftçi Hayvancılık hibesi olarak bilinmektedir. Sizde hayvancılık yapmak istiyorsanız bu hibe desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Köyü geri dönüş hibesi olarak bilenen bu imkandan yararlanmak isteyenlerin desteklenen kırsal alandaki köyleri dönmesi gerekmektedir. Köyüne geri dönmeyi kabul eden 40 yaşın altındaki vatandaşlarımıza küçükbaş hayvancılık yapmalı adına 30 koyun hibe olarak verilmektedir. Verilen bu koyunlar için herhangi bir geri ödeme bulunmamaktadır. En önemli şart ise en az 2 yıl boyunca bu işi yapmaya devam etmek. İsteyenler bu 30 koyuna ilave olarak kendi imkanları ile aldığı koyunları ekleyerek sürüsünü büyütebilir veya koyunların kuzulaması ile sürüsünün büyümesini sağlayabilirler.

Koyun Hibesi Başvurusu

Köyde hayvancılık yapmak belki de bir çok kişinin aklına gelmiştir. Şehrin kalabalık ortamından kurtulmak temiz havada hayvanlar ile zaman geçirmek belkide bir çok kişiye iyi gelecektir. Ayrıca köyde yaşamak ve koyunların yanında tavuk, horoz beslemek ve bahçenize sebze meyve ekmek çok mantıklı gelebilir. Fakat bunları yapabilmek için belirli bir miktarda sermaye gerektirmektedir. Bu sermayeye sahip olamayanlar bu hayallerini sürekli ertelemek zorunda kalıyor. Fakat Devlet destekli hayvancılık projeleri ile isteyenler bu hayallerini gerçekleştirebilirler. Gençlerin kırsal alanda daha fazla yer alması ve hayvancılık yapmaları adına hibe destekleri bu yılda verilmeye devam ediyor. Sizde verilen bu destekler ile kırsal alana yerleşerek bu alanda faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Bu imkandan yararlanmayı düşünenlerin öncelikli olarak Genç Çiftçi Kayıt İşlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlattığımız Genç Çiftçi Kaydı Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okuyabilir ve bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gençlere Koyunlar Hibe Olarak Verilmekte

30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır başlığı ile belirttiğimiz bu imkandan yararlanmak isteyenlerin en fazla 40 yaşında olması gerekmektedir. 18 ile 40 yaşında olan bay veya bayan gençler bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı oyan bu gençlerimizin herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olması ve bu alanda daha önceden bir destek almamış olması gerekmektedir. Ayrıca bu işi yapacakları kırsal alanda ikamet ediyor veya edecek olmaları bu desteğe başvurmak için yeterlidir. Sizde bu şartları taşıyorsanız bu imkandan yararlanmak adına hemen buradan başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurusu olumlu sonuçlananlar sırası ile 30 koyun hibesi almaya hak kazanırlar. Verilecek olan hibe koyunlar ise TİGEM tarafından karşılanarak bulunduğunuz bölgeye ücretsiz olarak getirilmektedir. Sizde köyde koyun besiciliği yapmak istiyorsanız bu imkandan muhakkak yararlanmalısınız. Bunun ile birlikte bu işi yapmak isteyenlere Ahır veya Ahıl yapmak için verilen farklı destekler içinde başvuruda bulunabilirler.

30 Koyun Hibesi Nasıl Alınır sorusuna özellikle bayanların bu alanda daha fazla rol almaları adına bu destekler artırılmaktadır. Bayanların köye geri dönmeleri üzerine hibe koyun desteğinin yanında ahır yapımı, makine teçhizat alımı, araç ve gereç alımı için hibe ve faizsiz kredi destekleri bulunmaktadır. İsteyenler bu imkanlara da başvuruda bulunabilir ve gerekli tüm ekipmanları hibe ve faizsiz krediler ile temin edebilirler.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Muhammet dedi ki:

    Genc Ciftci 2 Yil sonra satar gider Sehire, Emekli de is var Emeklide, Kahvelerden Cekio Hayvan baktirmak lazim

  2. doruk dedi ki:

    bir süre hayvancılı kyaptım ve şuan işsizim devletten koyun hibesi almak ve tekrardan hayvancılığa geri dönmek ve çalışmak istiyorum bana bu konuda bilgi verecek kişi veya kişilerle irtibat kurmak istiyorum