Kosgebkredim

1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu

1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL Nakit Yardım yapılmaya devam ediliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin tamamının bu yardımdan yararlanması planlanmak ile birlikte bu güne kadar 1 milyon aileye bu yardım dağıtıldı. 1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu yapmak isteyenlerin taşıması gereken şartları. Bin Lira Nakit Devlet Yardımı başvurusu nereye yapılmalı. Koronvirüs nedeni ile verilen devlet yardımları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere 1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu başlığı ile ayrıntıları paylaşmak istiyoruz.

Sosyal Yardım Başvuruları Başladı

İhtiyaç sahibi her aileye 1000 TL maddi yadım bilindiği üzere bir kaç hafta önce başladı. İlk fazı tamamlanan ve başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerine bu para dağıtıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamalara göre toplamda 3,5 milyon ailenin bu imkandan yararlanması sağlanacak. Düzenli sosyal yardım alan tüm ihtiyaç sahiplerinin kısa bir süre içerisinde nakit olarak bu destekten yararlandırılması sağlanacaktır. Bin lira virüs yardımı almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin öncelikli olarak bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunması gerekmektedir. Virüs salgınının devam etmesi ve sosyal izolasyonun sağlanması adına başvurular İnternet üzerinden yapılmaktadır. Sizde bu imkandan yararlanmak ve 1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu yapmak istiyorsanız E-Devlet sistemi üzerinden 5 dakikada kaydınızı oluşturabilirsiniz.

E-Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu imkandan yararlanarak nakit bin lira yardım almak isteyenlerin öncelikli olarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Aşağıda belirtilen şartları taşıyan ve ihtiyaç sahibi olanlar İnternet üzerinden hemen başvurusunu oluşturabilir. E-Devlet sistemine giriş yapıp hemen başvuruda bulunmak isteyenler buradan işlemlerini kolaylıkla yapabilirler. Bu açıklamadan sonra sosyal yardım başvurusu yapmak isteyenlerde aranılan şartların neler olduğunu kısaca sıralamak istiyoruz;

 • 65 yaş aylığı alanlar (Yaşlılık maaşı alanlar)
 • Düzenli olarak genel sosyal yardım desteği alanlar
 • Sağlık nedeni ile destek alanlar
 • Eğitim desteği alanlar
 • Bakıma muhtaç asker aileleri
 • Eşi vefat etmiş yardıma ihtiyaç duyan kadınlar
 • Engelli yakını aylığı alanlar
 • Çoklu doğum yardımı alanlar
 • Yetim ve Öksüz desteği yardımı alanlar
 • Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeni ile düzenli yardım alanlar

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar 1000 TL Devlet Yardımı Başvurusu işlemlerini yaparak bu yardımdan yararlanabilirler. Yapılan başvuruları incelenen ve bu destekten yararlanmasına imkan verilenler kısa bir süre içerisinde nakit yardımı alacaklardır. Yapılan başvuruların yoğunluğu ve incelemeden kaynaklı bekletmeler olabileceği gibi başvuru durumunu incelemek için www.turkiye.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

Virüs Nedeni İle Devlet Destekleri

Virüs salgını nedeni ile sıkıntılı günler geçiren vatandaşlara yapılan yardımlar bununla sınırlı değildir. Bilindiği üzere Ülkemizde maske satışı yasaklanmış olup her kişiye haftalık 5 maske devlet tarafından verilecektir. Bunun ile birlikte gıda desteği, temizlik malzemesi desteği gibi bir takım desteklerde Belediyeler aracılığı ile verilmeye devam etmektedir. Eğitim. Sağlık, Gıda, Yakacak ve Giyim gibi ihtiyaçları olanların bağlı bulundukları Belediyelerin Sosyal Destek birimlerine başvurarak ihtiyaç sahibi olduğunu belirterek bu yardımlardan yararlanabilirler.

Yorumlar
 1. Ezgi dedi ki:

  Merhaba 3 cü çocuğum oldu ben de bu yardımdan faydalanmak istiyorum. Desteğinize ihtiyacım var umarım dönüş yapılır.